• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    MINER
    MINER --- ---
    ELIJEN: Citroën to nemá optikou, ale na bázi změny vodivosti povrchu nad senzorem, takže to slunce vůbec neovlivňuje a funguje to spolehlivě.
    MINER
    MINER --- ---
    BOBASH: Citroën C5.
    Co ho mám, nikdy jsem nemusel ovládat stěrače.
    Jenom ťuknu do páčky při dešti a samo se to pak reguluje celou cestu.
    I když mě někdo ohodí, zapne hyster.
    I když zajedu do tunelu, vypne to, a při výjezdu zase začne.
    I když mrholí, tak si tak laxně občas setře.
    Prostě to funguje přesně jak má a neni potřeba na to sahat.
    A to by mělo být normální:)

    Citroën byl dokonce první kdo automatické stěrače zavedl. Od 1970 u SM.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    DZODZO: Má dejavu 10 let zpátky když začaly vycházet recenze na iPhone, jak je to hrozný, že si tam nemůžu nic nakonfigurovat a nastavit :D
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    BOBASH: Od toho jsou cudliky na volantu. Fungujou dobre.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    OMNIHASH: Nicméně i u těch MP3 je potřeba třeba přeskočit na další skladbu/album a podobně, a to se s čistě dotykovým ovládáním dělá o dost hůř.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    OMNIHASH: Nejsou, Spotify nepoužívá MP3, ale tuším FLAC.
    KEB
    KEB --- ---
    OMNIHASH: rádio Braník, pivo v každém rádiu... Hřebík, prosím, hřebík ať si můžu propíchnout uši!
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    BOBASH: a ty playlisty jsou v mp3, a sme tam
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    OMNIHASH: Tak od toho mají normální lidi aspoň pár playlistů nebo alb uložených v tom telefonu, žejo...
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    BOBASH: jojo, všichni machrujou se svejma ultimátníma spotofy playlistama, a pak stačí zajet někam kde je jenom edge nebo roaming, a najednou ochotně vyfoukávaj dírku na CD a hledají originální placku Dance Megamix - Bravo Ibiza collection 99.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    Mezitím důchodci: https://www.youtube.com/watch?v=kW2W2l2kXFM
    Dokonce si i teslu původně vybrala :)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CRAZY_IVAN: "Opravili".


    ELIJEN: Auto, kde UX nevymýšlel makak na drogách nebo sadista, má na důležitý věci, když už jsou na displeji, natvrdo umístěný tlačítka, nejlépe někde kam se dá snadno trefit po hmatu (spodní okraj třeba).
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    OMNIHASH: Tak já třeba občas zvládnu Beat, Color nebo RockZone, když jsem línej připojovat telefon se Spotify (on někdo ještě používá MP3?), ale tak jako tak musíš obvykle minimálně vybrat přehrávání přes Bluetooth z telefonu, protože si to většina aut nepamatuje a automaticky z toho hrát nezačne. Takže NĚCO udělat musíš, a většina lidí to něco udělá až za jízdy, protože nejsou nerdi co před odjezdem provádí předletovou přípravu.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    ELIJEN: tohle už opravili v novém modelu S, kde nemáš tu řadící páku vůbec :D
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    BTW co je taky hrozne na tech smatlacich tabletech je to, ze se tlacitka radi presouvaj, menej apod. Na jednu stranu je super, ze se auto muze updatovat, ale na druhou fyzicka tlacitka jsou vzdy tam, kde byli vcera a delaji vzdy to stejne.
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    ELIJEN: Co mi prijde trochu nebezpecne je, ze zmacknuti tlacitka na leve pacce zapne sterace a zmacknuti tlacitka na te prave trhne za rucni brzdu :D
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    DZODZO:
    MINER:

    Auto je vetsinou zbytecne rychle nebo se zapne kdyz nema (spinave sklo, slunce ve spatnem uhlu, ...). Ted jsem zjistil, ze to jeste nejak jde stelovat klikem a dvojklikem na pacce, takze to mozna Tesla nema az tak hrozne pokud si ridic precetl celej manual :D
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    BOBASH: s tou mp3 je to jednoduchý - buď se ti líbí produkce Evropy2/kiss/blaníku, tak jí neřešíš nikdy, nebos vyrost na něčem jiným, a děláš to automaticky před každou jízdou. Mě vždycky stačí 4 hodiny v kolegově autě s rádiem cestou na služebku, a už mi krvácí uši...
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: A na kolika přesně autech jsi to viděl fungovat tak, aby se na to nemuselo hrabat?

    Já mám teda omezený zkušenosti, zažil jsem tyhle systémy tak maximálně v pár stech různejch modelů od jen asi 90% výrobců na trhu... ale můj skromný statistický vzorek říká, že úplně bezzásahově to funguje zhruba tak...

    ... nikdy.

    DZODZO: Kolikrát jsi zkoušel ovládat auto (jakýkoliv) přes hlasový ovládání? Já se teda přiznám že k tomu mám iracionální odpor, ale i lidi, kteří ho nemaj, na to často nadávaj.

    Přitom normální páčka na stěrače je naprosto dokonale vymyšlenej a prověřenej systém, kterej už desítky let funguje úplně skvěle.

    Akorátže Musk je kokot a potřebuje mít kosmírný auto budoucnosti (a ušetřit pět dolarů za páčku), tak jebnul ovládání stěračů na displej. To je fakt řešení hodný ajťáka a důvod, proč si většina normálních motoristů Teslu nikdy nekoupí, pokud budou mít jakoukoliv možnost si místo ní koupit auto.
    MINER
    MINER --- ---
    ELIJEN: U normálního auta jsou stěrače automatické, včetně regulace rychlosti podle síly deště:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam