• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    ELIJEN: Nový tam bejt nemůže, když je to dva roky starý. Jen že už jsem přede dvěma rokama předvídal to, co se teď začíná psát všeobecně.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ELIJEN: vsak to pisal BOBASH, info tam je viacmenej to o com sme sa tu dohadovali v diskusii :)
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    BOBASH: Vzdyt tam jen sesumiroval historii Muska. Je tam nejake nove info?
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    JYRKA: Zvláštní… Ještě týden před vydáním tohohle desinformačního výblitku autor psal(a/o) o dost jinak…

    https://twitter.com/NoraNaughton/status/1615772701083467776?s=19
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    JYRKA: Nechci říkat, že jsem to říkal, ale já jsem to říkal.

    Génius i vrah. Musk může Teslu pohřbít stejně rychle, jako ji nakopl | Finmag.cz
    https://finmag.penize.cz/byznys/424267-genius-i-vrah-musk-muze-teslu-pohrbit-stejne-rychle-jako-ji-nakopl
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    JYRKA: uvidime ako sa s tym popasuju ostatne automobilky, ktore riesia vlastnu plejadu problemov, aby prezili na trhu :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    kupoval někdo přes carvago?
    Hyundai Kona pod 650.000, například
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    BLOWUP: Na pravidelný ježdění Praha – Bern bych si elektromobil s dojezdem 500 km fakt nekupoval. Ale třeba Lucid Air nebo EQS by to daly na jedno nabíjení, ta A6 e-tron, co má přijít letos, to zvládne taky. Takže si holt někde za půlkou cesty k tomu čůrání dáš ještě kafe.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    ELIJEN: tak vetsinou jdu jednou nekde u Hohenlohe curat, ale jinak moc potrebu delat pauzy nemam - v mym aute se jede fakt pohodlne a uvolnene. Driv jsem jezdil takovou rallye raketou a to jsem dojizdel uplne vodvarenej ;)
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    BLOWUP: Sedet 8 hodin v aute bez prestavky. Hmm, to chces.
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    RATTKIN: zalezi (parametry, pojistovak, spoluucast, etc), bude to tak 20-30 (pro porovnani tesla 3/y tak 30-40)
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    BOBASH: pricemz vyber z aut wltp over 600 a nabijeni 270 kW je dost malej, ze?
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    DZODZO: ja si elektromobil nekupuju, co na tom nechapes?
    GOR
    GOR --- ---
    The Future Is Solar
    https://sonomotors.com/en/blog/the-future-is-solar/

    Skoda, tak trochu jsem doufal, ze projekt Sion dotahne do konce treba VW...
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    DZODZO: to platí, jen když jezdí takové cesty často a neodpočívá cestou. Pokud jezdí obvykle cesty do 150 km a výjimečně se pustí na dlouhou (a nabíjí doma), tak je EV časově výhodnější.
    Pro mě je výhodnější i základní Tesla na cestu do Jugoslávie - protože i s dieselem stavíme co 200 km, abychom protáhli sebe a psa.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    BLOWUP: ked jazdis Praha - Bern, tak si nekupuj elektromobil ale jazdi dalej dieselom, co na tom nechapes?
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    BOBASH: takze Praha - Bern o hodinu delsi nez s dieselem. Hmm, to chces.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Víte prosím z hlavy jak vychází povinné ručení a havarijní na Citigo, e-up
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    KUTAS: 100 kWh nemůžeš nabíječkou 100 kW tak nějak z principu dobít dřív.

    Na větší cestování potřebuješ auto s WLTP dojezdem aspoň 500, radši 600 km a s rychlým nabíjením (800V architektura, 270 kW nabíjení). Pak jsi schopen při nabíjení do 80% zvládat úseky po cca 300 km s nabíjením kolem 20 minut, což je stejně normální zastávka.

    WLTP dojezd menší než 500 km znamená příměstský auto.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam