• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    NTR23
    NTR23 --- ---
    CRAZY_IVAN: Rozhodne. Bude to podobná platforma. Ale prostě se mi to líbí. Jen by to mohlo jezdit aspoň 60
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    NTR23: je to cute, ale je to asi jenom předělanej takovej ten citroen :)

    Fiat | Topolino - The summer essential​
    https://www.youtube.com/watch?v=41nKstTLmM0
    NTR23
    NTR23 --- ---
    CRAZY_IVAN: Miluju. Ta Itálie v tom. I reklama na fiat e600 s Leem se jim povedla
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    Tesla chce v Německu postavit největší automobilku v Evropě, překonala by i Volkswagen — Forbes
    https://forbes.cz/tesla-chce-v-nemecku-postavit-nejvetsi-automobilku-v-evrope-prekonala-by-i-volkswagen/
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    Fiat | Topolino - Fit for any driveway
    https://www.youtube.com/watch?v=UGriZ-IL278
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    TADEAS: to uz tu bylo pred mesicem, nic novyho
    PUNJAB
    PUNJAB --- ---
    NIKDAS: Díky za odpověď. HDS mám od parkovacího stání asi 4 metry a v ceste je jen zámková dlažba. To vypadá na ideální podmínky, ale představa, že mi tam stojí rozvaděč a potom ještě stojan na dobíjení se mi moc nelíbí. Kdyby to takto řešil každý z domu, tak to tu vypadá příšerně.

    Asi to bude chtít spolupráci se SVJ a dohodnout nějaké společné řešení. Vybudovat jednu větší pojistkovou skříň pro všechny parkovací pozemky.
    Jenže odhlasovat něco takového v SVJ, když elektromobilita tu nikoho nezajímá. To bude asi neprůchodné.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    PUNJAB: Postup je stejnej, jako u RD. Tzn, podáš žádost na distributora o připojení, to ti buď schválí, nebo odmítnou. Pokud schválí, zaplatíš polovinu platku za připojení (dle velikosti jističe, jsou na to tabulky). Jakmile je první část zaplacena, začnou s připojováním, dle složitosti to bude trvat měsíc, nebo půl roku (v podstatě závisí, odkud musejí přípojku přivést a v jaké části republiky se nacházíš). Také musí distributor mít kam umístit HDS ("jejich pojistky, tzv. nožové").
    Ty si musíš zařídit elektroměrový sloupek a jistič, nejlevnější stojí okolo 10k, připojení sloupu na HDS a revizi.
    Potom si zajdeš za dodavatelem elektřiny, aby ti domontovali elektroměr.
    PUNJAB
    PUNJAB --- ---
    Ahoj, mám v bytové zástavbě v osobním vlastnictví malý pozemek na parkovací stání a chtěl bych k němu přivést elektřinu. V podstatě vytvořit jakousi přípravu pro budoucí nabíječku. Máte s tím někdo zkušenosti? Co nacházím na internetu za informace, tak je většinou jen elektřina například pro rodinný dům, kdy se vybuduje velký rozvaděč.
    KEB
    KEB --- ---
    ABS: kolega se soudí kvůli kvalitě X...

    A to říkáš jen tak? Povídej přeháněj to zní jako dobrý příběh!
    ABS
    ABS --- ---
    FEDAJKIN: snad i ano, ale tak nějak ta auta na mne udělala dojem. +Kolega se soudí kvůli kvalitě X, to moc nepřidává
    Ostatně psal jsem to sem jenom jako zajímavost. Sám jsem se svým starým Elektro nadmíru spokojen a o to více mne to překvapilo.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    ABS: Twl to zní jak z nějaké Toyota dealerské PR příručky
    ABS
    ABS --- ---
    LELI: bude koupeno. Nějak jsem nenašel pro Y argumenty, normální ježdění je v tom lepší tovární provedení také a kromě dálnice člověk ten motor nepoužije.
    LELI
    LELI --- ---
    ABS: to jsi si jakoze fakt koupil, nebo nejakej operak?
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    ABS: tak je jistota, že kriplové v Toyotě budou nějaký spalováky/hybridy vyrábět ještě až já budu v důchodu
    Protože maj deset let zpoždění s vývojem, kterej fakt jentak nedoženou
    ABS
    ABS --- ---
    Podělím se o zajímavou zkušenost. Při posledním výběru auta jsem se rozhodl pro Lexus NX plug in na úkor model Y.
    Po projetí obou a zvážení používání mne nakonec jistota japonské kvality přesvědčila.

    Samotného mne to překvapilo, jezdím Elektro už 4 roky a kdysi jsem říkal že už spalovací auto nikdy kupovat nebudu. Úplně vyhráno tedy EV ještě nemají, je dobře, že se ČR nevydala cestou Norska a nechává to uživatelích.
    GOR
    GOR --- ---
    NIKDAS: To byl jen nepovedeny joke, ze nejlepsi prevence urezani kabelu je zadne tam nemit ;-)

    BOBASH: To jsem taky nikde netvrdil. E.ON v Cestlicich ma 50 kW DC nebo 22 a 43 kW AC.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    GOR: Hlavně AC není úplně na rychlý nabíjení na cestách...
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    GOR: Podle vzhledu, i podle toho co píšou v článku to jsou 50kw DC rychlonabíječky od ABB (stejné má třeba lidl), třetí vodič bude asi zem?
    KEB
    KEB --- ---
    HERR_FLICK: taky fakt, ale zvuk flexy a proud jisker by mohl aspoň trochu odradit a pořád by to trvalo déle. 🤷
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam