• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    DZODZO: Zrovna s Teslou bych asi počkal - za pár měsíců se projeví příchod faceliftu na trh zlevněním.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    ABS: to mas vsetko opravovane este v ramci zaruky? ja sa na mobile.de pozeram (zatial iba taky window shopping, kym nasetrim penize) na tesly 3 z nemecka okolo tych 800k a da sa tam cosi povyberat, ale asi cosi k tomu bude este nejake papierovanie a dovoz
    KEB
    KEB --- ---
    NIKDAS: šokující
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    R_U_SIRIOUS: Auto.cz je neco jako eXtra nebo Blesk? Zase clanek o hovne a jeste horsi titulek k tomu.
    ABS
    ABS --- ---
    :( dnes jsem volal opět asistenci pro Hyundai ioniq 28kWh. Nespolehlivost je moc velká a půjde z domu. Za dobré záruky to bude 4 či 5 reklamace a to je moc (asi vadný kus ale vyšel na mne).
    Co je nyní dle vás top volba EV do 800k? Určitě nechci nové auto, a dojezd pro mne není zcela zásadní, dálky, terény a mrazy raději nechávám na hybrid od Toyota.
    Že zkušenosti mohu říci že nejdůležitější je spotřeba ve 120 v -10C a kvalitní adaptivní tempomat.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    Boří se vodíková bublina? V Dánsku navzdory plánům zavírají všechny vodíkové stanice - Aktuálně.cz
    https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/bori-se-vodikova-bublina-v-dansku-navzdory-planum-zaviraji-v/r~4567c3fa53c911eeb1f50cc47ab5f122/
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    Kuriozitka...

    Elektromobil a dojezd 2500 km na jediné nabití: Studenti z Mnichova stanovili nový světový rekord | auto.cz
    https://www.auto.cz/novy-svetovy-rekord-pro-maximalni-dojezd-elektromobilu-studenti-zesmesnili-i-automobilky-150007
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    DZODZO: mela radeji vyuzit sluzeb mistnich bezdaku
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    To nevymyslis :)))

    EV driver calls cops on Energy Secretary after her staff blocks charger with ICE car | Electrek
    https://electrek.co/2023/09/11/ev-driver-calls-cops-energy-secretary-after-blocks-charger-ice-car/
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    ANAXYM: Tak to dost zdrahlo, mě stálo Ionity 8,20 Kč.
    JOHNIEZ
    JOHNIEZ --- ---
    ELIJEN: To je tak vzít si to jen na měsíc, když jedeš někam daleko a budeš nabíjet víc než 50 kWh. Jestli jsem zahlédl ten rozdíl v ceně cca 7 korun na kWh na to nejrychlejší nabíjení.
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    ANAXYM: Tak to je dost o nicem. Vetsine lidi se nevyplati platit 350,- mesicne.
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    BOBASH: Neni na to potreba byt majitel toho auta? Bez VIN kodu me to nepusti dal. Kolik jinak stoji Ionity s passem? Bez passu to ukazuje 21Kc/kWh.
    MESTREY_
    MESTREY_ --- ---
    BOBASH: Tak to asi neumi stale, protoze znervoznoval pokazde, kdyz jsme jeli do kopce (“kapacita baterie nedostacuje …bla bla…”) a prihazoval do trasy nove nabijeci zastavky. A kdyz jsme jeli z kopce, tak je vyhazoval a vracel tam puvodni.

    Blby je, kdyz te pak svede z dalnice a zazene sice na rychlou nabijecku, ale nekde v malym meste v zhasnutem business parku, kde nic neni. Proc primarne neposila na nabijecky na pumpach na dalnici, a jinam jen kdyz jsou obsazene?

    Nevim, jestli to mam spatne nastavene (tech predvoleb v Enyaqu zas tak moc neni), jel jsem spatnou trasu anebo se tak chova normalne.

    Na tohle jsem ale treba test nikde nevidel, jak se chovaji ty onboard navigace pri vybirani nabijecek, kam te posilaji.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MESTREY_: Podle spotřeby a předpokládanýho dojezdu to dělalo i tehdy, ale neumělo to počítat s tím, že bude kopec na základě převýšení v mapě.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    JOHNIEZ: Jo, Powerpass.
    JOHNIEZ
    JOHNIEZ --- ---
    BOBASH: myslis Powerpass, nebo nejakou jinou kartu?
    MESTREY_
    MESTREY_ --- ---
    BOBASH: Nevim, zda a nakolik to vylepsili ale zdalo se, ze to nejak prubezne menezuje a upravuje podle spotreby a predpokladaneho stavu baterie pri dojezdu k nabijecce (~50 km).

    Dobre bylo, ze tam sazel same vykonne nabijecky. Nedobre bylo, byly na krajich mest bez zazemi a nejde na to navolit filtr.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MESTREY_: Ručně, prostě jsem si našel Ionity po cestě a snahy navigace nutit mi 50 kW nabíječky jsem ignoroval. Nutno teda říct, že první software Enyaqu byl poměrně debilní v tom, že neuměl pracovat s kopcema. Takže když byla nabíječka za zlomem stoupání v Alpách, tak mi říkalo auto dojezd třeba 80 km a nabíječka byla 120 km, ale já věděl, že pak pojedeme z kopce a dojedu tam.

    Dneska už se to snad naučil :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam