• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    W_NOICE78: 10-12000 km

    ice neznám.
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    DOCKINEZ: Kolik toho za rok najezdite? To se ti snad nemuze za celou zivotnost toho auta vyplatit porizeni e-Berlinga misto ice.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Hoj, máte někdo ë-Berlingo? Výhledově budu řešit nový rodinný vůz, kdy budeme jezdit hlavně "okolo komína", ale zato solidně naložení (dítě, kočárek, velkej pes atd. atd.). Plus párkrát do roka nějaká dovolená, ale nepůjde o žádný výlety mimo civilizaci, takže omezený dojezd Berlinga by mě asi moc neštval.

    ë-Berlingo mi na první dobrou přijde rozumný a cena např. oproti Buzzu až podezřele nízká.

    Máte s ním někdo zkušenosti?
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    NANUQ: No bubny jsem viděl i u enyjaku a sesterském ID4. Je to naschvál, aby uzavřená soustava při malém používání netrpěla na degraci. No a tady to číno-ikea nějak nepochopila

    Jinak teda cena není úplně špatná - základní výbava úplně neurazí a i s lepším motorem je to pak za mega. Když pominu, že je to spolehlivostí asi sračka (u volva dnes snad úplně jasný), tak proč ne.
    NANUQ
    NANUQ --- ---
    KORKMAZ: Zadní brzdy u elektromobilu to je taková klasika, pokud nejezdíš opravdu sportovně (což většinou u elektromobilu neděláš), tak je prakticky vůbec nevyužíváš. Proto jsou třeba u toho e-up a citigo bubnové :)
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    PEPAZZ: Měl jsem možnost lehce projet a pak okouknout několik desítek kusů a celkem se mi to líbilo. Určitě je to více dospělé než eUp co máme. Ovládání mě teda nenadchlo, ale interiér mě úplně neurazil. Co mě ale šokovalo, že snad každý z několika desítek vozů co byl jako fleet na mega firemní akci, měl totálně vyrezlý zadní brzdy...a to je to de facto nové auto a sůl to ještě nevidělo.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MMORT7: Stačí nedělat mistra a ty jednotky mu vysvětlit, zvlášť když je to v reakci na to, že já je používám taky dost volně.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    FEDAJKIN: No to je odběr, kolik energie teče drátama. Pokud bys držel odběr 50kW po jednu hodinu, spotřeboval bys 50kWh energie. Pokud budeš držet odběr 25kW dvě hodiny, spotřebuješ zase 50kWh energie.
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    FEDAJKIN: Kdyz neznáš základní jednotky, jak chceš diskutovat o něčem, co se těch jednotek týká?
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    Mmorta si dávám do ignoru protože nedokáže v zadny diskuzi fungovat bez urážek a už mě to neba. Na tomhle auditku se mi líbí, že je jedno z mála kde je fajn diskuze a lidi se k sobě chovají slušně. Tak snad nám to tu vydrží :)
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    MINER: Jo tak :D nee, je to hard core SUV z Číny, tak mi ta tvoje zpráva k tomu docela sedla.
    MINER
    MINER --- ---
    FEDAJKIN: no, já myslel, že kupuješ 2A5:)
    Leopard 2A5 Main Battle Tank | MilitaryToday.com
    https://www.militarytoday.com/tanks/leopard_2a5.htm
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    FEDAJKIN: Měl jsi fyziku? KW je výkon, kWh energie.
    Kde se píše o spotřebě v kW?
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    MINER: Hehe mám úplně radost kolik lidí tu zná Bao 5, jsem nečekal :)
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    AXTHEB: Dík. 150 kW a 20 kW rozumim. Tu spotřebu pořád nechápu - udává se přeci standartne v kWh/100km. A běžný auto na třeba 20kwh/100 - jak si interpretovat spotřebu 50 kW?
    MINER
    MINER --- ---
    FEDAJKIN: ovlivní to výběr tvého nového vozu?
    Já myslím, že Leopard 5 je OK:) Jen méně vhodný do města:)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    FEDAJKIN: mně příjde, že 50kW je spotřeba při běžném ježdění (polňačky do kopce, z kopce). 200kW (a víc) je spotřeba energie při práci, třeba při shabu shabu-shabu (to nevím co je, shabu shabu je japonský jídlo).
    150kW bude asi max. výkon toho motoru, 20kW je dobíjecí výkon toho motoru.
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    FEDAJKIN: Ne to je vlastně blbost, to by pidi 1.5T težko dal. Co teda znamená těch 50 kW, 150 kW a 200 kW který tam zminují, kdo to generuje a k čemu?
    FEDAJKIN
    FEDAJKIN --- ---
    BOBASH: Takže pokud to chápu správně - ten 1.5T dokáže vygenerovat až 200kW když dojde baterka?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    FEDAJKIN: Stačilo říct, že je to Leopard 5 :)

    Ta věc je plug-in hybrid, ne elektromobil. Má to 1.5 turbo jako zdroj energie, 30 kWh baterku a asi 500 kW elektrickejch motorů. Takže ten celej článek je o tom, jak to pracuje s generováním energie tím pidimotorkem, aby to zvládlo pohánět ty mega elektrický motory.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam