• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    MINER
    MINER --- ---
    NIMBUS: Čína, no:) Tam targetujou i bobři BMW:)
    NIMBUS
    NIMBUS --- ---
    LELI: ale ten interiér je teda fakt šílenej!
    LELI
    LELI --- ---
    v UK se hovorilo o 50k GBP cenovce, neni to nikym potvrzeny, ma byt rwd a awd verze pristi rok v lete cca, auto je oslava 100 let znacky MG

    LELI
    LELI --- ---
    toto je moc pekny elektromobil...

    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    Skoda ze tohle tesla nikdy nevyrobi.
    Sugarchow on Instagram: "Tesla Model 3 Super GT. Imagine the model 3 built on Tesla Roadster😋 How fast it could be😍 #tesla #teslamodel3 #teslaroadster"
    https://www.instagram.com/p/CyPkpTMxc6x/?
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Za chvíli se dostaneme k tomu, jak psát správně znaménko minus <3. Můj vnitřní nerd plesá.
    MINER
    MINER --- ---
    DOCKINEZ: Když už jsi vyrazil do boje, kolego, musím tě zkorigovat, že u matematických znamének se používá čtvrtinová mezera:D
    „6 × 350 kW“
    (laskavý čtenář promine naše bojůvky:)
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    JIMIQ: meziročne jsou porad v plusu ..
    MINER
    MINER --- ---
    JYRKA: to neni grammar, to je typo!:D
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    fskutečnosti „6 × 350 kW“ :)
    MINER
    MINER --- ---
    AXTHEB: Jo, hned jsem se sám sebe zhrozil, a opravil, ale byls' rychlejší:)
    MINER
    MINER --- ---
    JIMIQ: Nerozdmýchávejte mé nejnižší typografické pudy!:)

    Správně je „6×350 kW“:)
    – × neni x
    – před jednotkama se dává mezera a W je velký
    – a české uvozovky jsou párové
    :)

    Držte mě!
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    RATTKIN: super! Drobná připomínka k eng titulkům: nedávej tam "6, 350kw chargers" ale radši "6x350kw", čárkou se v angličtině obvykle oddělují tisíce :)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    RATTKIN: aha, tak to bude Chorvatsko v lete pekne peklo. uz letos tam bylo plno a to tam smely nabijet jen Tesly
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    vyzkoušel jsem s Hyunda Kona nabíjení na Teslách
    Chorvatsko na Tesla Supercharger s Hyundai Kona
    https://youtu.be/ApR4mQd05Mc
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    NIKDAS: já jsem si na dveře kufru, když je otevřený, nalepil reflexní pásy. Je to nad hlavou, ideálně viditené. A jsou i mírně z boku. Teslu tedy nemám, zadní světla normální, ale když se ke kufru nahrneme, stejně je zakryjeme tělem.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    poziare elektromobilov sa testuju este pri vyrobe :)

    VIDEO: V areáli závodu Kia Slovakia hasili elektrické vozidlo a sklad s nebezpečným odpadom. Po cvičení odobrali vodu | Žilinak.sk
    https://www.zilinak.sk/clanky/26002/video-v-areali-zavodu-kia-slovakia-hasili-elektricke-vozidlo-a-sklad-s-nebezpecnym-odpadom-po-cviceni-odobrali-vodu
    MINER
    MINER --- ---
    DZODZO: Pokud by tam nebyla možnost posádky to forcenout.

    Ale spíš jde o to, že z aut není výhled, a soud to vzal jako polehčující okolnost.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    DZODZO:
    nebo mi mohlo auto odmitnout takovy pizdy vozit.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Tesla quarterly profit drops more than 40% amid price reductions - Nikkei Asia
    https://asia.nikkei.com/Business/Technology/Tesla-quarterly-profit-drops-more-than-40-amid-price-reductions

    Tesla si nemůže dovolit ani senzory za tisícovku zřejmě :D pokud bude cenová válka pokračovat, tak brzo půjdou hodně na dřeň
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam