• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BLOWUP:

    Cybertruck Cyberbeast: 3104 kg
    Cybertruck AWD: 2995 kg
    Dodge RAM 1500 TRX: 2921 kg
    Hummer EV: 4500 kg 😅 (vysvetleni - ma to 246 kWh baterii)
    Ford F150 Lightning: 3126 kg

    * vzdy zalezi na vybave, nahradni pneu atp

    Co se "maximalni naklad" tyka: To, ze vsechna tahle auta uvezou hodne na korbe nebo na kouli se vnima jako jeden z dobrych duvodu, proc si je koupit. Myslim, ze prodeje techto aut pro Evropu nikoho nezajimaji, co je mi znamo, zadny F150 (ICE nebo EV) se sem oficialne nedovazi (F150 je typicky nejprodavanejsi pickup v USA). Nicmene ti, kteri si tato auta v Evrope chteji poridit i tak, si je poridili nebo poridi. Ostatne konkretne na Cyberbeast ma objednavku napr. Pavol Neruda.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER: jo, a jinak: na strankach tesly jsem se dozvedel, ze celkova vaha (prazdny auto plus maximalni naklad) ma 4238kg. Ridicak kategorie D (to jsou osobni auta) jde maximalne do 3500kg. Toz tak. Mozna by te to mohlo motivovat naucit se nemecky: ty zdejsi noviny vetsinou nepublikujou hovadiny tohohle druhu. Zase publikujou jiny, no.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER: ja se to naucil koukanim na televizi. V praci jsem tehdy mluvil jen anglicky, vecer jsem pustil ARD a cucel.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BLOWUP: Fair enough. Kdybys mi radši místo hejtu EVs napsal něco motivačního k Němčině.

    Jsem na tom bit jako žito. Ať dělám co dělám tak se v tom topím. A připadám si celou dobu jako debil. Za 2 týdny mi startuje individuálka od Göthe, snad se to zlepší, ale nevím.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER: protoze me to vlastne nezajima ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Elon Musk and Sandy Munro discuss the Cybertruck!
    https://youtu.be/ky1Z2klPalw?si=9U3Z74sfQjUNJXtD
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BLOWUP: Proc si tu váhu neověříš na googlu, nez sem napíšeš nesmysl? 🤔
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    Hehe, v clanku pisou, ze pokud cybertruck vubec bude dovoleny v evrope prodavat, budou v nemecku a svycarsku s nim smet jezdit jenom lidi s ridicakem na nakladak :) ten kram ma asi 4,5 tuny :)

    Crashtest schockiert – kommt der Cybertruck gar nie nach Europa?
    Tesla-Cybertruck: Auslieferung in Europa noch völlig unklar - 20 Minuten
    https://www.20min.ch/story/tesla-cybertruck-auslieferung-in-europa-noch-voellig-unklar-329121446667
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: Hele musel bych ty appky projít a ne v každý mám teď nějaký auto, ale myslím, že to tam někde bude.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    BOBASH: jj celkovy najazd
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: Jako celkovej nebo trip computer? Naposledy jsem měl v ruce BMW a tam jsem celkovej neviděl, nicméně někde tam asi bude. Statistiky posledních jízd tam jsou.
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    DZODZO: Tesla urcite, VW myslim taky
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    maju auta, ktore maju nejaku appku na telefon informaciu o aktualnom najazde auta? t.j. ze si viem cez telefon pozriet aktualny najazd
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Ještě k Cybertruck - Ten povrch je kartáčovaný? Pokud ano, jak se řeší stejný úhel pro všechny viditelné plochy?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DIM_: Třeba tohle mi přijde zajímavý, stejně jako drive-by-wire.

    Nicméně furt zůstává fakt, že z opravdu důležitejch parametrů to auto je prostě horší než Silverado EV a srovnatelný s Rivianem, Lightningem a Ram 1500 REV, což je poprvé, kdy Tesla udělala auto, který DŮLEŽITEJMA parametrama nevyčnívá, ale je jen průměrný.

    A nejdůležitější parametr u auta a speciálně u trucku je pořád dojezd, protože papírovejch 500 kilometrů je pořád na hraně použitelnosti a papírovejch 400 kilometrů je nepoužitelnejch. EPA metodika je míň optimistická než WLTP, ale furt se s autem co má 400 km dojezd prostě nedá fungovat, speciálně když je to truck, kterej má vozit a tahat věci.

    Mělo to mít dojezd 500 mil, ale nemá. Má to dojezd 500 kilometrů. Všechyn hi-tech kraviny okolo jsou pak nedůležitý, protože tohle z toho prostě dělá krám.
    MINER
    MINER --- ---
    LAUNCHER: Spíš jsem na to koukal optikou S-Class Merglu, protože byl jeden z prvních, kdo s 48V začal, a o EQS neni tolik informací, což je asi jen tim, že ty změny debutovaly už na Sku.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    LAUNCHER: je to možný - zatím jsem viděl podobnou technologii, ale s použitím vody jako "separátoru" nástroje od povrchu a funguje to výrazně lépe než "na sucho" ;) povrchy to díky tomu dělá výrazně lesklejší a celkově hladší, takže se na tom ani bordel nedrží tak dobře jako na povrchu leštěném balotinou.

    Ale aby to tvarovali čistě vzduchem při týhle tloušťce, to už tam bude tlak jak v railu a průtok jak v hasičský proudnici =/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Ten air bending je pls real, nebo me už normálně trolli? 😅
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Pls někdo tu ocel?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MINER: Je to BEV, tyhle 3 systémy v BEV určitě nemáš 😀 I ta WP je na diskuzi. Nezlobim se, v CZ je dost pozdě - příznej se🍸😀😀
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam