• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    LAUNCHER: tvoje prosby boli vyslysane taxa zda...

    High Fidelity Park Assist
    See a 3D reconstruction of your surroundings while parking

    https://twitter.com/Tesla/status/1732980835740242194
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    PEPAZZ: kahoun dělá navýšení auta, na který ale potřebuješ C řidičák

    Nedělá B řidičák, kdy můžeš řídit ICE obytku o týhle váze
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    PEPAZZ: to by bylo fajn .) jako je fakt, ze pisou "jako palivo nebo zdroj energie "
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    CEEFA: co vím, tak ne :) staci mit plyn na vaření :D
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    TEAPACK: to jsem neznal, zajimavej design každopadne vypada to podobně veliké jako moje grande punto:)
    CEEFA
    CEEFA --- ---
    PEPAZZ: a tahle podminka na alternativni pohon uz teda neplati?

    a) jde o vozidla používající alespoň zčásti jako palivo nebo zdroj energie elektřinu, vodík, stlačený nebo zkapalněný zemní plyn, včetně bio-metanu, zkapalněný ropný plyn nebo mechanickou energii ze zásobníku nebo zdroje ve vozidle, včetně odpadního tepla

    Od 1. 1. 2024 bude možné s ŘP sk B řídit vozidla do hmotnosti 4250 kg – Autoškola AMOS
    https://www.autoskolaamos.cz/od-1-1-2024-bude-mozne-s-rp-sk-b-ridit-vozidla-do-hmotnosti-4250-kg/
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    HERR_FLICK: ahoj Kahoun to navýšení normalne delá .. ja si to zatím udělat nenechal, Podmínka jsou měchy, nic víc.
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PEPAZZ: Ono, koncern oznámil podobně velké a drahé auto na konec 2024, teď už snad posunutý na 2025 ne? a původní koncept Cupra Urban Rebel vypadal fakt lákavě... ale to, co z toho zatím vylezlo, vypadá jak nafouklý CitiGo =/
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    PEPAZZ: nově už jo, protože je taky zvednutý B řidičák na 4250 =) (nebo je to minimálně v běhu)
    HERR_FLICK
    HERR_FLICK --- ---
    PEPAZZ: jj, BEV to maj navýšený na 4250kg, obytky zatím myslím ne, kdyžtak zdroj prosím
    Zatím je max 3500kg + 750kg souprava

    K ad2 máš link?
    Zatim mi přišlo, že Tesla s CT pro Evropu vůbec nepočítá
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    TEAPACK: ted se spíš běžně deje navyšování 3,5 tunových aut na 4250kg :) právě u obytek
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    nevim jestli jste zaregistrovali ale Tesla docela tlačí na první linku na model 2, nebo jak se ma jmenovat, tj. auto do 25tis EUR/USD. Zdá se že nechtejí čekat na factory v mexicu a první linka bude v Austinu.
    Predpokladám že v něm bude hafo technologie ze cybertrucku, tj, 48v ohruh, 2x400V architektura baterie atd. Jsem na to dost zvedav.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    PEPAZZ: Dekuji za vysvetleni. Jak pls ochrana chodcu pro osobaky? Nebude pak snazsi to registrovat vyse? Ptam se, netusim.
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    TEAPACK: B ridičák je aktualně všude po EU navýšen na 4250kg pro BEV , pokud se nepletu.

    Tesla chce Cybertruck dostat do EU, pravní už na tom maká
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER: ja se proti nicemu nevymezuju. Az jednoho dne bude existovat neco stejne pouzitelnyho jako moje soucasny auto, tak proc ne. Do ty doby to tu se zajmem a kyblikem popcornu proste ctu pro zabavu, a obcas sem prepostnu nejakej relevantni clanek k tematu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BLOWUP: Nepochopil, abych pravdu rekl. Ani nechapu co tu delas, kdyz se proti EV vymezujes. Ale never mind...
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    LAUNCHER: fajn, takze jsi konecne pochopil, co byl muj point :-) Dobre rano :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam