• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Další z „chválohejtů“, přičemž některý jsou silně subjektivní. Strohost interiéru autor bere jako kontroverzní a omezenost konfigurace dokonce jako zápor, ale třeba pro mě bude, pokud se pro T rozhodnu, obojí velkej plus.

    Zlákala vás Tesla? Tak se připravte na celou řadu odlišností. Pro radost i pro zlost
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    BMW i5 Touring – jeden elektrický kombík vládne všem
    https://www.hybrid.cz/bmw-i5-touring-jeden-elektricky-kombik-vladne-vsem/#comments

    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    Ethiopia set to become FIRST country to ban gas-powered cars
    https://electrek.co/2024/02/02/it-begins-ethiopia-set-to-become-first-country-to-ban-internal-combustion-cars/

    Etiopie prý zakazuje dovoz spalováku
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: Červenej zadní znak má podle mě jen Touareg, ale nevím teď 100%.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    GOR: Sorry, myslel jsem Kvasiny, ale u toho jsem hledal jestli se něco kromě převodovek ještě dělá ve Vrchlabí, tak jsem napsal Vrchlabí :)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    GOR: viac jak poslednych 10 let?

    vcera som videl na dialnici nejake VW SUV hasicov ale nedokazal som urcit co to je za model, lebo asi bol hodne customizovany, mal vpredu lightbar cez cele celo a vzadu tiez nieco podobne, navyse logo VW bolo vzadu cervene podsvietene, mozno ID4, vyzeralo to hodne cool
    GOR
    GOR --- ---
    BOBASH: Ve Vrchlabi se rozhodne zadny auta uz pomerne dlouho nedelaj.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DJFRACTAL: Jo, sorry, 108 byl nástupce 107, jediný z těch tří co se přejmenovalo když přišla nová generace (C1 a Aygo se jmenovaly furt stejně).

    Yaris nějak cca od 2021, kdy to převzala celý Toyota, přesně nevím, musel bych hledat.
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    BOBASH: dík moc, a Yarisy se tady dělají od kterého roku?

    Pak ještě Peugeot 108, což by taky mělo být převlečené Aygo
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DJFRACTAL: Ale tam jsou i prodávaný. Vyráběný:

    Všechny Škodovky kromě Citigo, takže:
    Fabia, Rapid, Scala, Kamiq, Yeti, Karoq, Octavia, Superb, Kodiaq, Enyaq
    Seat Ateca (ve Vrchlabí)

    TPCA Kolín:
    Toyota Aygo, Peugeot 107, Citroen C1, po převzetí komplet Toyotou pak Aygo X a Yaris

    Hyundai Nošovice:
    i30, i30N, Tucson, Kona EV

    A pak ještě nějaký Kaipany, Gordony a možná ještě něco, ale to budou maximálně desítky ručně vyrobených kusů, u Gordonu spíš jednotky.
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    Až 259 elektromobilov súčasne. Najväčší nabíjací hub sveta je po novom v Nemecku.
    https://huntinspeed.sk/2024/02/07/259-elektromobilov-sucasne-novy-najvacsi-nabijaci-hub-sveta/?

    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DJFRACTAL: Jakože opravdu v Česku vyráběných? To bych ti asi dal dohromady skoro z hlavy :)
    DJFRACTAL
    DJFRACTAL --- ---
    Tohle se netýká výlučně elektromobilů, ale nevíte prosím někdo jestli existuje seznam všech vyráběných modelů aut v česku za posledních 10 let, kde se dá vyčíst i třeba motorizace atp.?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    AVATAREK: Já jezdil jen čtyřicítkou, takže ti to neřeknu úplně kvalifikovaně, ale co jsem se bavil s lidma co řídili oboje, tak zhruba půlce přišla lepší a vyváženější i4 40 a M50 jim přišlo že má jen strašně moc výkonu, a půlce naopak.

    Mě čtyřicítka přišla naprosto dostačující výkonem, plus jde poslat bokem, což s M50 už bude na větší koule než mám. Čtyřicítka má větší dojezd, což může bejt zásadní, M50 je čtyřkolka, což může bejt taky zásadní.

    Za stejný prachy bych asi bral M50 prostě proto, že jí pak líp prodám. Pokud bych teda nepotřeboval jezdit každej druhej tejden do Berlína, což nejspíš M50 už nedá (40 jo).
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    Začíná se prodávat hot-hatch MG4 Electric XPower
    https://www.hybrid.cz/zacina-se-prodavat-hot-hatch-mg4-electric-xpower/

    AVATAREK
    AVATAREK --- ---
    BOBASH: Pochopil jsem z recenzí správně, že ta i4 40e je lepší než i4 m50? Mohu je mít za podobnou cenu, ale nějak jsem pochopil, že ta 40 se chová lépe…
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    NIKDAS: 38 kWh furt po městě a okolí najede třeba 300, na tejden ježdění do práce to vydrží. Jako jediný auto si to představit nedokážu – ale dokážu si to představit jako primární s tím, že sekundární bude starší kombík/SUV na dlouhý cesty, výlety atd.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    BOBASH: samozřejmě jsem mluvil o tom s 38kwh baterkou, který bys musel nabíjet ob den, a to opravdu do obchodu jezdí málokdo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam