• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    DIM_
    DIM_ --- ---
    NIKDAS: Okej, ale jak pises, to se tyka jen spolecnych casti domu, takze ... asi nikoho z nas.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    DIM_: Opravdu je to v přípojovacích podmínkách, ale jak říká GOR:, platí to pouze pro společné části domu (taky jsem si myslel, že to od 31.3.2022 platí pro všechny nově přidělené sazby - jinak myslím, že dříve nebo později tuhle vymoženost zavedou pro všechny nově připojené elektronabíječky):

    D27:
    Bod 5. "Je-li sazba přidělena po 31. březnu 2022 a v odběrném místě je připojeno zařízení pro dobíjení elektromobilů, které je součástí společných částí domu sloužících pouze pro společné užívání vlastníkům nebo uživatelům bytů, musí odběratel v takovém odběrném místě zajistit možnost technického blokování zařízení pro dobíjení elektromobilu v dobách platnosti vysokého tarifu."

    Bod 6. "Je-li v odběrném místě připojeno zařízení pro dobíjení elektromobilů, které je součástí společných částí domu sloužících pouze pro společné užívání vlastníkům nebo uživatelům bytů, může distributor blokovat zařízení pro dobíjení elektromobilů v dobách platnosti vysokého tarifu v maximální celkové délce osm hodin denně, a to pouze v případě hrozícího nedostatku volné distribuční kapacity."

    Zdroj:https://www.cezdistribuce.cz/file/edee/distribuce/podminky-distribucnich-sazeb-2023-domacnosti.pdf
    DIM_
    DIM_ --- ---
    NIKDAS: Jo takhle. Tak to urcite ne. Nabijecka za HDO je zbytecna (si ji nastavis sam, kdy ma nabijet). To si nikdo nedava. Takze ti nic vypnout nemuzou. Toho se neboj:)
    GOR
    GOR --- ---
    DIM_: Mea Culpa, tyka se to jen nabíjecího zařízení ve spolecnych prostorach, tj. rodinnych domu ne.

    Nicmene, furt to vyzaduje znacny zasah, ma-li jinak odberatel D02d, tj. nepouziva HDO.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    DIM_: Musíš to mít zapojené tak, aby ti to distributo v případě nedostatku proudu v síti mohl odpojit.
    Dělá se to přes HDO u elektroměru.
    DIM_
    DIM_ --- ---
    GOR: Promin, nechapu. Jaka "povinnost blokovani"? Ceho?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Snizeny tarif ma nekdy i nizsi distribuci/kWh. Ja ted treba resim prechod na D57 (silenej voser to zaridit) a tam je distribucni cast tusim 0,4kc/kWh misto 2kc/kWh v D02. Silovka je pak hodne podobna cenovd
    GOR
    GOR --- ---
    NIKDAS: Jasne, ale ja mam D02d, takze mne by to teoreticky pomohlo.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    GOR: navíc ten snížený tarif nedávají v nějak "lepších časech", než třeba když máš dvousazbu kvůli bojleru, ne?
    Mám nízký tarif kvůli bojleru od 19-21 a pak 00:00-6:00 a pochybuju, že by mi to dali jinak (a ceny za kwh byly taky skoro stejný)
    GOR
    GOR --- ---
    CATSIAM: To je ale neco jineho. Vy jste chteli zmenit distribucni tarif, tj. smlouvu o pripojeni, kdezto Rattkin mluvi o veřejné nabijecce.

    BTW, ja se na elektromobilni tarif vykaslal, protoze v podminkach je od nejaky doby povinnost blokovani, upravy by me vysly na takovy prachy, ze by se mi to vratilo asi za 10 let s velmi nejistym vysledkem.
    CATSIAM
    CATSIAM --- ---
    RATTKIN: Manžel málem vyrostl jen z toho vyjednávání s distributorama el., když jsme chtěli tarif na nabíjení auta domů. Ani náš oddací list jim nestačil, musela jsem sehnat oficiální povolení od mýho zaměstnavatele, že to služební auto smí (v nouzi) řídit i můj manžel. I tak máme nejdražší tarif, co jsem se ptala lidí z okolí.
    NTR23
    NTR23 --- ---
    JYRKA: Shlédl jsem video. A mi se to auto asi líbí. Je to auto do města, nebudeš v něm jezdit 130. Máš domě a přebytky z fve. Provoz zadarmo. Na nákupy, za dětmi, okolo komína. Vlastně víc než aby tě někam dovezlo, nepotřebuješ.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    OTAZKAKONCE: kontrakt? Ne naklikáte si to v aplikaci viz video.
    Teď jsem si chtěl udělat nabíjení od Brněnské Plynárenské.. Smlouva, elektronický podpis, skoro bych měl jet na pobočku se dvěma doklady a prosit je na kolenou. Opravdu nepochopili o čem to je. Copak na kupování rohlíků potřebuju smlouvu??
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    První pohled na nový facelift/generaci? Dacie Spring: https://youtu.be/5fUCH8tRDvo?si=jeSKI-xIFJhs2D4V
    Upřímně nevím, co si o tom autu mám myslet - jestli je to vyhovující jako auto do města nebo ne. Z důvodu bezpečnosti bych to asi doma nechtěl.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: To větší je starší a asi teď bude končit, je to taková elektrická wannabe Octavia... a celý to dost působí jako když sis objednal elektrickou Octavii z Wishe.

    Ne úplně blbý, ale rozhodně ne dobrý a představa, že bych za to měl dát řádově podobný peníze jako za Enyaq, je vyloženě legrační.
    MINER
    MINER --- ---
    BOBASH: aha, ani jsem nevěděl, že maj větší EV
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: Jo, bylo to MG4. To je totiž aspoň levný.

    2023 (Full Year) Britain: Top-Selling Electric Car Models in the UK - Car Sales Statistics
    https://www.best-selling-cars.com/britain-uk/2023-full-year-britain-top-selling-electric-car-models-in-the-uk/
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    CATSIAM: Osobně hybridy zavrhuju, ale pokud máš otázky, co se týče elektromobilní části svého vozu, asi s tím nebude problém :)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    TOMBRIDER: Přední jsou překvapivě dobrý, na zadních jsem seděl chvilku a ty teda zlehka příšerný.

    MINER: Nebylo to spíš MG4?
    CATSIAM
    CATSIAM --- ---
    Zdravím, berete sem i plug in hybridy? ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam