• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    NTR23
    NTR23 --- ---
    JYRKA: Shlédl jsem video. A mi se to auto asi líbí. Je to auto do města, nebudeš v něm jezdit 130. Máš domě a přebytky z fve. Provoz zadarmo. Na nákupy, za dětmi, okolo komína. Vlastně víc než aby tě někam dovezlo, nepotřebuješ.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    OTAZKAKONCE: kontrakt? Ne naklikáte si to v aplikaci viz video.
    Teď jsem si chtěl udělat nabíjení od Brněnské Plynárenské.. Smlouva, elektronický podpis, skoro bych měl jet na pobočku se dvěma doklady a prosit je na kolenou. Opravdu nepochopili o čem to je. Copak na kupování rohlíků potřebuju smlouvu??
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    První pohled na nový facelift/generaci? Dacie Spring: https://youtu.be/5fUCH8tRDvo?si=jeSKI-xIFJhs2D4V
    Upřímně nevím, co si o tom autu mám myslet - jestli je to vyhovující jako auto do města nebo ne. Z důvodu bezpečnosti bych to asi doma nechtěl.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: To větší je starší a asi teď bude končit, je to taková elektrická wannabe Octavia... a celý to dost působí jako když sis objednal elektrickou Octavii z Wishe.

    Ne úplně blbý, ale rozhodně ne dobrý a představa, že bych za to měl dát řádově podobný peníze jako za Enyaq, je vyloženě legrační.
    MINER
    MINER --- ---
    BOBASH: aha, ani jsem nevěděl, že maj větší EV
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MINER: Jo, bylo to MG4. To je totiž aspoň levný.

    2023 (Full Year) Britain: Top-Selling Electric Car Models in the UK - Car Sales Statistics
    https://www.best-selling-cars.com/britain-uk/2023-full-year-britain-top-selling-electric-car-models-in-the-uk/
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    CATSIAM: Osobně hybridy zavrhuju, ale pokud máš otázky, co se týče elektromobilní části svého vozu, asi s tím nebude problém :)
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    TOMBRIDER: Přední jsou překvapivě dobrý, na zadních jsem seděl chvilku a ty teda zlehka příšerný.

    MINER: Nebylo to spíš MG4?
    CATSIAM
    CATSIAM --- ---
    Zdravím, berete sem i plug in hybridy? ;)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    BOBASH: A crashtesty jak Dacia Logan
    MINER
    MINER --- ---
    BOBASH: V UK to je 2. nejprodávanější model loni za Teslou. Takže nějakou cílovku to má.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    BOBASH: A sedačky? Dá se v tom pohodlně usadit?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    MG 5 Electric, první dojmy:

    Není to tak blbý jak by si člověk představil před pár lety jako "čínský auto". Kdyby to bylo výrazně levnější než evropská konkurence, tak to bude zajímavý. Za 850 s 50 kWh baterkou a 950 s 60 kWh baterkou, přičemž mám zatím pocit, že to docela žere, pro to ale cílovku vidím dost těžko.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    OTAZKAKONCE: Když se podíváš na video, tak se nebudeš muset ptát.
    OTAZKAKONCE
    OTAZKAKONCE --- ---
    RATTKIN: ja sjsem ani nevedel že tam jako non-tesla muzu.. vyzaduje to nejakej kontrakt?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    OTAZKAKONCE: díky za hlášení z německa. Zkus nabíjení na Tesla Supercharger. Ceny kolem 0,5 a stanice má třeba 10 nebo taky 30 stojanů a ropáci tam nepáchnou.
    Chorvatsko na Tesla Supercharger s Hyundai Kona
    https://youtu.be/ApR4mQd05Mc
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    NIKDAS: To už asi neplatí co?
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DIM_: Minimálně Hyundai a Kia mají pádla pod volantem, který to umí měnit v asi čtyř krocích od "one-pedal" po "plachtění". Takže uděláš prostě to samý, jako kdybys párkrát podřadil...
    JOHNIEZ
    JOHNIEZ --- ---
    DIM_: To mi prijde jednodussi proste cvaknout do toho prepinace D/B rucne, dle toho kde jedes a jakej z tech rezimu chces. Ale sam teda jednopedal nepouzivam, radeji to necham setrvacnosti jet.
    DIM_
    DIM_ --- ---
    BOBASH: ad minimálně mimo město preferují "plachtění"
    Bylo by krasny mit moznost si nastavit "jednopedal aktivni pouze pod 70 km/h". Nebo tak neco.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam