• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    Vitejte v boardu Elektromobily!

    Prosim dodrzujme stejna rules*, jako napriklad v obdobnych subreddits na Redditu.

    1) Zadne vulgarity.
    2) Toto je SFW board.
    3) Bez ICE prosim, na to jsou na Nyxu vhodnejsi boardy.
    4) Toto neni vhodny board pro napr. vase culture wars proti EV.
    5) Board je urceny primarne pro majitele EV a zajemce o nakup EV. Omladina "az mi bude 18+" tez vitana, fandim vam.
    6) Idealne drzme diskuzi v pratelskem duchu.
    7) Mit nazor na CN automobilky, Elona Muska, temnou minulost nekterych DE a IT automobilek, Henryho Forda I atd, muzete. Ale prosim snazte se neprekrocit bod 6, nebo dokonce bod 1. Pro tyto ucely prosim vyhledejte boardy vhodne pro ostrou socialni nebo politickou kritiku.

    Diky za pochopeni 🤦‍♂️ Pozor, druhé varování může být za 7 dnů RO i hůře.

    Prejeme prijemnou zabavu 🚗🔋 a hlavne bezpecne kilometry za volantem / s autopilotem.

    * Work in progress
    rozbalit záhlaví
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DZODZO: A to bylo BMW aktuální oetkovy nebo sedmičkový rady, který tohle umi, nebo nějaká stará mrcha?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    BOBASH: bmw uz sa kolegu tiez parkrat pokusilo zabit prejdenim do protismeru, just saying...
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    JYRKA: Takže Tesla s velkou pompou uvede na evropský trh jízdního asistenta úrovně 2 v době, kdy BMW už budou víc než rok běžně jezdit po dálnici bez držení volantu...
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    Autonomní Tesly budou příští rok jezdit i v Evropě. Bez rukou na volantu to ale zatím nepůjde – Živě.cz
    https://m.zive.cz/autonomni-tesly-budou-pristi-rok-jezdit-i-v-evrope-bez-rukou-na-volantu-to-ale-zatim-nepujde/a-227028
    Tak uvidime.
    HANZS
    HANZS --- ---
    RATTKIN: Jako jo, prý to není dramatické, viděl jsem video nějakého itala a dílna mu to udělala za 600 Eur - říkali, že se tam musí vyrobit 1mm podložka, protože původní ložisko je o 1mm širší.
    MESTREY_
    MESTREY_ --- ---
    Mate nekdo zkusenosti s wallboxem z Lidlu? 22 kW model je ted ve sleve.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HANZS: Ložiska prý zvládne vyměnit každý průměrný mechanik, prý je to snažší než na pionýru.
    Snad časem bude nějaký servis, nebo to budu muset dělat sám.
    HANZS
    HANZS --- ---
    RATTKIN: Jako o starší Hyundai Ioniq bych měl taky zájem, protože mu drží baterka a na dojíždění do práce pro mě docela ideál. Ale potíže s pohonem mě poněkud odrazují - je tam problém jak na ložiskách motoru (zmíněná elekroeroze), tak na ložiskách převodovky, což mi hlava nebere (prostě převodovka). Obojí se dá vyřešit mimo Hyundai, protože jsou to víceméně standardní ložiska, ale jako škoda toho - mohly to být jinak slušné ojetiny.
    Novějších Ioniq 5 a 6 už se to netýká, tam je jiný pohon. Týká se to jinak i sesterské KIA v letech cca 2016-2019.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    Chcete si koupit pět let starý elektromobil, třeba Hyundai Kona?
    Nevíte, kolik vás bude stát servis, pojištění nebo provozní náklady?
    Podívejte se na tohle video, kde vám ukážu naše roční zkušenosti, dvě servisní prohlídky, které jsme
    absolvovali, kolik to všechno stálo, co se nám dalšího ještě přihodilo a jak to celé funguje.

    Má elektromobil drahý servis?
    https://youtu.be/VGkQAnhEc_g
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    Dobrý, vodu už jsme vyřešili, vraťme se k elektromobilitě.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    BOBASH: EDIT: Ten popis v článku je skutečně divnej, protože po 24 minutách očividně ještě byla živá (ergo tam nemohla natýct voda rychle, což běžně trvá u auta třeba minutu, dvě) ale pak vytekly stovky litrů vody.

    Plus je teda klidně možný, že ty dveře otevřít šly, ale ona v panice nebyla schopná pochopit jak – nezapomeňme, že to byla paní, co sjela do rybníčku následkem toho, že si spletla D a R...
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    CRAZY_IVAN: Stačí mít v autě připravenej gram pika. Mě takhle jeden zfetovanec prohodil cihlu oknem u spolujezdce tak kvalitně, že mi odřel dveře u řidiče...
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    BLOWUP: tohle mě teda fakt v autoškole neučili, lol
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    BLOWUP: "Když se to auto vodou naplní" ale předpokládá, že ti do toho auta teče voda, což tady očividně nebyl ten případ, protože jinak by se jí po 24 minutách nesnažili zachránit, protože by byla dávno utopená. Buďto tam tekla ta voda moc pomalu, nebo to bylo celý nějak jinak divný.
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    Tywole, když jsem se na chargeru snažil rozbít okno kamenem, protože jsem si uvnitř zamkl klíč ... řikám vám, že jsem do toho mlátil kamenem, až od toho skla šly jiskry a nic. Až hod kamenem pomohl. Nedokářu si představit, že bych rozbíjel to dvojitý okno, co to mělo vepředu.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    BOBASH: predstav si, ze dokonce ovladam i mnohem vic nez zaklady fyziky. Nicmene, to k tomu abys vedel co delat kdyz spadnes s autem do vody nepotrebujes, to se ucis uz v autoskole. Takze ti ted muzu prozradit, ze postup kdyz spadnes s autem do vody je ten, ze zachovas klid, odepnes bezpecnostni pasy, pockas a kdyz se auto tou vodou naplni, otevres dvere (spoiler: to totiz prave jde) a vyplaves. Nejak jsem si naivne myslel ze nekdo kdo se venuje motorismu tohle vi - kdyztak o tom muzes napsat clanek ;-)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Já už sklo (obyčejný) u auta rozbíjel a ani kladivem to nejde vůbec lehce.. Opěrkou to bude fakt hodně těžký.
    MINER
    MINER --- ---
    BOBASH: Nevim, jak to myslíš s chlazením té klimy.
    Moje auto-klima např. posílá studenější vzduch do ksichtu a full grill na nohy a sklo.

    To mi přijde super, že je teplo, ale člověk neusíná.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    BLOWUP: Čekal bych, že jako architekt budeš ovládat základy fyziky. Potom by ti došlo, že pod vodou dveře fakt neotevřeš a je úplně jedno jaký to jsou.

    KULA: Tohle ani nepotřebuješ, pokud má tvoje auto aspoň nějaký sedadla se sundávacíma hlavovýma opěrkama (což myslím i Model X ve 2. a 3. řadě má), tak na rozbití skla použiješ tu opěrku (má dole ty "nožičky", tím to jde rozbít.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    FEDAJKIN: Max hodnota. Vydrží to minimálně do 20%, dál jsem to nezkoušel, ale ještě to neklesalo. Chtěl jsem zkusit jestli to aspoň dosáhne toho čeho píšou, což dosáhne.

    Nabíjecí křivku bohužel tím pádem nevím.
    BOBASH
    BOBASH --- ---
    DOMI982: Já s tím jednak jel fakt ostře a druhak se asi 15 let zabývám testováním novejch aut a psaním o nich, takže mám vyvinutější "prdelní cit".

    Jinak klima která je schopná v 10 stupních nad nulou chladit když máš nastaveno 22, je fakt geniální.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam