• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LAUNCHERElektromobily 🏞️ 🛣️ 🏎️ 🚗 🚐 🚙 🚌 🚒 🚛 🔌
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    Test Projeli jsme Audi revoluci. Jaký je nový Q6 e-tron? – Podrobné jízdní dojmy ze Španělska + video | fDrive.cz
    https://fdrive.cz/clanky/test-projeli-jsme-audi-revoluci-jaky-je-novy-q6-e-tron-podrobne-jizdni-dojmy-ze-spanelska-video-12641

    Audi Q6 e-tron stručně: 800V platforma PPE s nabíjením až 270 kW, 100 kWh brutto baterka, 240 kW nejslabší zadní motor, infotainment Audi MMI postavený na Google Android Automotive, přední kufr na 64 litrů, rekuperace se dá nastavit jak chcete - od automatiky s plachtěním přes regulaci pádly na volantu po režim B s nejsilnější až 220 kW rekuperací až do zastavení, konektory pro nabíjení z obou stran auta (napravo jen AC, nalevo AC + DC) jako umí Porsche, ale tady vzadu jako koncern, z VW si vypůjčili i IQ LED pásek upozorňující na nebezpečí, sjetí podle navigace atd, vylepšený head-up displej s větším a jasnějším obrazem, třetí displej čistě pro spolujezdce na který řidič nevidí (jako to má Mercedes s hyperscreenem), Bang&Olufsen repro i uvnitř hlavové opěrky, takže navigace se může mluvit jen řidiči do uší a ne pro celé auto z 22 repro, tažný až na 2.3 tuny... a jinak klasika Audi - skvělý matrix světla, vzadu chytrý konfigurovatelný OLED, ticho...

    CERBERUS
    CERBERUS --- ---
    CERMI_FOX: Moje zkusenost po nehode s TM3 je - nez servis dostal dily, cekalo se 4 mesice a pak oprava 6 tydnu (slo o opravu karoserie). Nastesti auto po nehode pojizdne, takze jsem nemusel resit nahradni auto na vic nez tech 6 tydnu
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    COMODOR_FALKON: ma tu nekdo primou zkusenost? Ja prave slysel o tesla servisech opak - vse je problem, protoze dily jsou nedostupne nebo trva mesic nez prijdou.
    KURE
    KURE --- ---
    JYRKA: děkuju :)
    JYRKA
    JYRKA --- ---
    KURE: 1. nabíjení: potřebuješ aspoň 1 síť/ kartu na nabíjení. VW dává We Charge, nevím, jestli se k tomu dostaneš. Pokud budeš jezdit po ČR, tak Ti stačí karty / čipy / aplikace od PRE nebo ČEZ.
    2. Navigace: postačí pro začátek ta vestavěná, jinak ABRP nebo Elli
    Asi nejdůležitější je mentálně pochopit, jak se chovat k EV na delší cestě. Že stavím tak, abych najednou nabil a najedl se, že se dá věřit údajům o dojezdu, že se nemám hroutit, pokud mám 10 % baterie a podobně.
    KURE
    KURE --- ---
    OTAZKAKONCE: no právě nemám nic na mysli. jsem elektro panna :) proto rád uslyším tip na to co život s BEV usnadněj.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    respektive obecný doatz do pléna pro majitele Renault Zoe - jeké používáte WallBoxy? A jaké využíváte fígle/vlastnosti?

    Díky
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    CATSIAM: Ahoj, díky za vysvětlení.
    máš zkušenosti škoda wallbox a non-škoda auto?
    OTAZKAKONCE
    OTAZKAKONCE --- ---
    KURE: na nabijeni je dobry ABRP. Nebo co dalsiho mas na mysli?
    CATSIAM
    CATSIAM --- ---
    CATSIAM:
    pardon 2 L: Elli
    Elli Wallbox | Die Wallbox für zuhause | Elli Shop - powered by Elli | Elli – Empowering electric life.
    https://shop.elli.eco/de-DE/shop/wallbox
    KURE
    KURE --- ---
    Ve středu si jdu půjčit ID4. Co za aplikace pudu potřebovat popřípadě mi pomůžou? Nebo na jakej web se mám podívat abych byl připraven?
    CATSIAM
    CATSIAM --- ---
    VLASTIS: Je to možné přes aplikaci škodovky. Chytí se i aplikace Eli a VW, ale pozor, pokud chceš autorizovaný nabíjení - s tím wallboxem se dodávají jen karty, který jdou dát do škodovácký aplikace.
    Wallbox jde registrovat jen do JEDNY aplikace pro jednoho uživatele - ostatní pak odmítají zaregistrovat. Ale když se Wallbox z jedný odregistruje, tak pak zase jde zaregistrovat jinam.
    Volat na helpdesk Škodovky byla síla, nic jsem se nedozvěděla a přehazovali si mne jak horký brambor až jsem zase skončila u prvního člověka. Aplikace, která je uvedena v manuálu už neexistuje.
    S VW byla aspoň nějaká domluva a prý mi pošlou autorizační karty, který půjdou přidat k tý jejich aplikaci.
    Druhý den, po všech těch telefonátech, mi na mobilu objevila hláška, že mám nainstalovanou Eli aplikaci - nevím o tom, že bych ji nechávala stáhnout a instalovat, ale fajn, vypadá, že tam jde dát jakýkoliv auto, ale škodovácký autorizační karty taky odmítá ...
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    VLASTIS: netusim, nemam, jen jsem videl levnej wb, tak jsem to tu dal.
    Zkus kontaktovat nejblizsiho dealera škodovky. Ale kdo ví, jestli ho ještě maj.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    NIKDAS: Ahoj. Je tento wallbax možné ovládat přes HA? Nebo nějakou mobilní aplikaci? Výkon. Provozní hodiny? Díky
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    mala statistika z prevadzky nakladnych elektromobilov volvo

    Elektrická nákladní auta Volvo najela za pět let v reálném provozu 80 milionů kilometrů
    https://www.hybrid.cz/elektricka-nakladni-auta-volvo-najela-za-pet-let-v-realnem-provozu-80-milionu-kilometru/

    a k tomu mi neda opat jedno historicke okienko, ako to mali sudruhovia vymyslene uz kedysi davno

    Sovietske nákladné trolejvozy (1952)
    https://www.youtube.com/watch?v=a0dOS2l0FOI
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    W_NOICE78
    W_NOICE78 --- ---
    koho zajima jak poridit novou Teslu v DE a prihlasit ji v CR tak tady je podrobnej navod: https://www.facebook.com/groups/tesla3y/permalink/1648840255850491/?app=fbl
    ELIJEN
    ELIJEN --- ---
    Bacha na pojisteni s GAP. GAP plati jen 1 nebo 2 roky, ale po uplynuti vam zustane cena pojisteni stejna a je potreba jim zavolat a sjednat lepsi cenu. Me to srazilo pojistne asi na pulku.
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    PEPAZZ: beru velké plus, že je to Czech-made (ano, některé součástky jsou samozřejmě "nečeské") a že na tom dělali mí kolegové - a ti majitelé, to jsou fakt prima lidi a díky ním vím, kde jsou Zaječice-Pyšely :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam