• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHARELATED - spříznění na cestě
    rozbalit záhlaví
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    KILIAN: Proto se ptám...
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    NATASHA: Nebo idealizace...?
    LALINA
    LALINA --- ---
    jo a svatky? byly pracovni... my tri zeny v rodine se usime spolu zit jako rovnocenne bytosti. zajimave to bylo a odvedly jsme kus prace ve svych vnitrnich nastavenich:-) jedlo se vcelku pomalu a koukalo se hlavne dovnitr... na TV malo, ale par kousku jsem utrpela:-) avsak po letech poprve jsem dokazala videt zapnutou televizi dyl nez 5-10 minut....konecne jsem taky poprve videla celou pohadku Treti princ:-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    LALINA: otevrena jako nebesa a vzdalena neklidu i rezignaci
    Božský stav?
    LALINA
    LALINA --- ---
    NATASHA: pusobi to na me strasne defetisticky....cekani na Godota....krystalizace....zkameneni... no co vlastne "čakať " ?

    NATASHA: a tady naproti tomu jako spravnej protipol Jogin se riti na atomovem bobku...utilka a unika mimo zdejsi kmitoprostor....

    oboji je jekao unik, pokus o utek a unik...porazka, rezignace......?

    Ne, nectu v tom svoje postoje... ja se ted naopak ocitam uprostred amplitudy...ve svete jemnych a hravych vykyvu....otevrena jako nebesa a vzdalena neklidu i rezignaci...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    A všem přeju klidné svátky.
    Moc nejíst a hodně koukat.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    JOGIN: Pošli pohled!
    Nebo reportáž.
    JOGIN
    JOGIN --- ---
    Překonal jsem Schwarzův poloměr a nenávratně mizím v singularitě...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    JOGIN: Ty se svou cestou řítíš na atomovém bobu, co :)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Tak ještě jedna pěkná citace, kterou jsem našla včera.
    Myslím, že se hodí...do zimního ticha.

    Nám smrteľníkom

    Les - ten starý kožuch -
    sa otriasol naposledy.

    Skuvíňa v ňom nahý čarodej,
    ktorý zaklínadlami mení pohyb
    na
    čakanie.

    Ako by inak bolo možné
    byť tak pokojný,
    tak pokojne čakať?


    Autor: ID Pepo, literární server Literra.cz
    JOGIN
    JOGIN --- ---
    I rady jsou na hovno :-) Aspoň teda pro mě.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    To je vlastně hezké téma, co Lalína tak šikovně otevřela - a skoro i uzavřela - svou citací.
    Člověk se toho dočte mnoho o tom, jak a kam jít, čeho se varovat a co naopak vyhledávat, ale ve skutečnosti veškeré návody jsou jen návody a cesta je cesta :)
    Tedy, naše osobní šutýrky, prach a taky květiny a ptáky podél cesty nám nikdo předpovědět ani poradit nemůže...a ani puchýře nám návody nevyléčí.
    Je tedy dobře si číst návody a moudré perly - a pak si zase jít svou cestou :)
    LALINA
    LALINA --- ---
    "Perlicky moudrosti" od Rudolfa Skarnitzla
    UČITEL NANSEN

    ]ošu se zeptal učitele Nansena: "Co je pravá Cesta?"
    Nansen odpověděl: "Cesta každého dne je pravou Cestou."
    Jošu se zeptal: "Je možné se ji naučit?"
    Nansen odpověděl: "Čím více studuješ, tím dál jsi od Cesty. "
    Jošu se zeptal: "Nebudu-li se učit, jak bych ji mohl poznat?"
    Nansen odpověděl: "Cesta nepatří k viditelným věcem ani k neviditelným, nepatří k věcem známým nebo neznámým.
    Nehledej ji, neuč se ji, nejmenuj ji. Abys ji našel, otevři se jako obloha. "
    LALINA
    LALINA --- ---
    456: nuze, nerekla bych vskutku, ze jestit tak prevelmi zbytecna:-)
    456
    456 --- ---
    LALINA: .... ukončuji shromáždění a nyní si všichni vyřízneme jazyk neboť je to zbytečná část těla rušící nás v našich meditacích" ... :-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    po mesici mlceni ;-)))):

    Mistr Huang-po vstoupil do haly, kde bylo shromážděno mnoho mnichů, kteří očekávali jeho projev.
    Mistr před ně předstoupil a prohlásil: "Není možné srovnávat znalost mnoha druhů vědomostí s úsilím o odpoutanost. To je nejlepší ze všech věcí. Nejsou různé druhy ducha, není žádné učení, které by bylo možné pojmout slovy. Ježto nezbývá nic, co by se ještě mělo říci, ukončuji shromáždění."
    LALINA
    LALINA --- ---
    STEPNI_VLK: ano, tak:-))
    nebyla to vyzva k polemice, jen mi vyletlo cosi zpod prstů - neco jako bezdecna musleeeenka:-)))
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    LALINA: inu což, asi jsem bral jako diskusní výzvu něco, co bylo spíše doplněním. :)
    LALINA
    LALINA --- ---
    STEPNI_VLK: ovsem, vlku, ja jsem to postrehla:-)) vazne:-)))
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    LALINA: já nesrovnával kámen a člověka (chtěl jsem říci, že je těžší měnit tvar kamene než ho nechat tak jak je - a i to je těžší vlastně pouze co se vynaložené fyzické síly týče, tedy toliko jednoho aspektu z mnoha).. a navíc jsem mluvil o touze změnit ty druhé, ne sama sebe. ;)
    LALINA
    LALINA --- ---
    STEPNI_VLK: vysochat dvacet soch z kamene muze bejt nepomerne snadnejsi, nez zmenit jedinou vec v sobe...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam