• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHARELATED - spříznění na cestě
    rozbalit záhlaví
    LALINA
    LALINA --- ---
    NATASHA: takze jen vulí, jen nasilne (zaklinadlem) clovek muze nastolit stav pokojneho cekani a vlozit se udalostem do naruce jako odevzdane brime?

    a je smyslem byti byti odevzdanym bremenem?

    "Odkladam sebe sama" ve smyslu sutru a baliku nebo ve smyslu "reseni sebe sama se odklada na neurcito" ? ;-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    LALINA: Čekáním odkládáš sebe sama, vložíš se událostem do náruče jako odevzdané břímě.
    LALINA
    LALINA --- ---
    NATASHA: ani ne tak ve stavu neprirozenem - bez - pohybovem, ale ono CEKANI.... hodne dusi ceka......na co?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    LALINA: A ještě k té básničce - právě mně se líbí, že je tam vlastně vyjádřená ta nemožnost zůstat přirozeně v klidu, ustrnout...Jen zaklínadlem, jen vůlí.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    LALINA: No, já bych se neptala, ale když jsi to sama nakousla - a uznáš, že to znělo velice tajnosnubně a to je prostě potřeba neprodleně vyšetřit, takové tajnosnubné výroky :)

    Ale nemluv víc než chceš, jistě.
    LALINA
    LALINA --- ---
    NATASHA: mam prazdniny ja i moji blizni...muj bic a zranujici pohled nejsou ted pri me a mozna uz nikdy dal nebudou.....to jeste nevim... ;-))
    kazdej ma narok se menit a narocnou a tezkou praci vykonavat jen potud, pokud to ma smysl pro vsechny zucastnene.

    Pak nastava cas mlceni. Nechci jitrit vnitrni pokoj svych bliznich tim, ze budu mluvit nesdelitelne...nepotrebuju to pro nejakou svoji satisfakci ... prijdou dalsi, kdo budou jitrit, plasit a znepokojovat lidske duse.....
    nevim, co bude dal, ale momentalne o tom nebudu mluvit.

    Jitri si pokoj svych bliznich sama, moje mila pritelko:-)*
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    LALINA: A právě PROTO se ptám.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    KILIAN: Proto se ptám...
    LALINA
    LALINA --- ---
    NATASHA: hus hus... neuzivej tak velka slova tam, kde po cestach chodi i ti, kdo bozsky stav povazuji za nedosazitelne mysterium a takovato slova jitri jejich vnitrni pokoj :-]]

    KILIAN
    KILIAN --- ---
    NATASHA: Nebo idealizace...?
    LALINA
    LALINA --- ---
    jo a svatky? byly pracovni... my tri zeny v rodine se usime spolu zit jako rovnocenne bytosti. zajimave to bylo a odvedly jsme kus prace ve svych vnitrnich nastavenich:-) jedlo se vcelku pomalu a koukalo se hlavne dovnitr... na TV malo, ale par kousku jsem utrpela:-) avsak po letech poprve jsem dokazala videt zapnutou televizi dyl nez 5-10 minut....konecne jsem taky poprve videla celou pohadku Treti princ:-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    LALINA: otevrena jako nebesa a vzdalena neklidu i rezignaci
    Božský stav?
    LALINA
    LALINA --- ---
    NATASHA: pusobi to na me strasne defetisticky....cekani na Godota....krystalizace....zkameneni... no co vlastne "čakať " ?

    NATASHA: a tady naproti tomu jako spravnej protipol Jogin se riti na atomovem bobku...utilka a unika mimo zdejsi kmitoprostor....

    oboji je jekao unik, pokus o utek a unik...porazka, rezignace......?

    Ne, nectu v tom svoje postoje... ja se ted naopak ocitam uprostred amplitudy...ve svete jemnych a hravych vykyvu....otevrena jako nebesa a vzdalena neklidu i rezignaci...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    A všem přeju klidné svátky.
    Moc nejíst a hodně koukat.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    JOGIN: Pošli pohled!
    Nebo reportáž.
    JOGIN
    JOGIN --- ---
    Překonal jsem Schwarzův poloměr a nenávratně mizím v singularitě...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    JOGIN: Ty se svou cestou řítíš na atomovém bobu, co :)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Tak ještě jedna pěkná citace, kterou jsem našla včera.
    Myslím, že se hodí...do zimního ticha.

    Nám smrteľníkom

    Les - ten starý kožuch -
    sa otriasol naposledy.

    Skuvíňa v ňom nahý čarodej,
    ktorý zaklínadlami mení pohyb
    na
    čakanie.

    Ako by inak bolo možné
    byť tak pokojný,
    tak pokojne čakať?


    Autor: ID Pepo, literární server Literra.cz
    JOGIN
    JOGIN --- ---
    I rady jsou na hovno :-) Aspoň teda pro mě.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    To je vlastně hezké téma, co Lalína tak šikovně otevřela - a skoro i uzavřela - svou citací.
    Člověk se toho dočte mnoho o tom, jak a kam jít, čeho se varovat a co naopak vyhledávat, ale ve skutečnosti veškeré návody jsou jen návody a cesta je cesta :)
    Tedy, naše osobní šutýrky, prach a taky květiny a ptáky podél cesty nám nikdo předpovědět ani poradit nemůže...a ani puchýře nám návody nevyléčí.
    Je tedy dobře si číst návody a moudré perly - a pak si zase jít svou cestou :)
    LALINA
    LALINA --- ---
    "Perlicky moudrosti" od Rudolfa Skarnitzla
    UČITEL NANSEN

    ]ošu se zeptal učitele Nansena: "Co je pravá Cesta?"
    Nansen odpověděl: "Cesta každého dne je pravou Cestou."
    Jošu se zeptal: "Je možné se ji naučit?"
    Nansen odpověděl: "Čím více studuješ, tím dál jsi od Cesty. "
    Jošu se zeptal: "Nebudu-li se učit, jak bych ji mohl poznat?"
    Nansen odpověděl: "Cesta nepatří k viditelným věcem ani k neviditelným, nepatří k věcem známým nebo neznámým.
    Nehledej ji, neuč se ji, nejmenuj ji. Abys ji našel, otevři se jako obloha. "
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam