• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHARELATED - spříznění na cestě
    EVA_
    EVA_ --- ---
    SNOP: Az tak? Mela jsem za to, ze jediny strom, ktery nenecha kolem sebe nic jineho prezit, je buk...Zajimavy.
    SNOP
    SNOP --- ---
    SHEEN: Jestli to nebude tim, ze pro tuto extremne agresivni strategii kdysi rozhodly.
    SHEEN
    SHEEN --- ---
    SNOP: Jestlit o nebude tím, že si rostliny jaksi nemohou jít po svém, hledat si jiné místo na slunci. :-)
    SNOP
    SNOP --- ---
    Druha vec je, ze zivocichove na sebe utoci spise vyjimecne. Typickym jevem, kdyz se setka lev a antilopa je, ze se minou a jdou si po svem. Oproti tomu kdyz se setka jeden druh kytky s druhym, bojuji spolu tak dlouho, dokud jeden z nich totalne nezdecimuje ten druhy (jsou i vyjimky, ale opravdu spise vyjimky). To, proc nam rostliny pripadaji tak mirumilovne, je casovym meritkem. Jejich zivot je mnohem pomalejsi.
    DAW
    DAW --- ---
    PARAZIT: Neni prave ta nenavist a agrese zrejmy dukaz toho, jak moc jsme navzdory vsem nasim iluzim vlastne nesvobodni?

    (BTW - Rozdil mezi stromem v lese a stromem na poli vidim v tom, ze strom, ktery roste osamocene muze vyuzit vsechno slunecni zareni a ziviny plne, aby se rozkosatil a rozrostl co nejvice a ve vsech smerech. Presto je urcite v komunikaci se vsemi lesy okolo, nebot jemna sit podhoubi propojuje cele kontinenty do jedineho komunikacniho multiorganismu..)
    SNOP
    SNOP --- ---
    Rostliny komunikuji predevsim chemicky, tedy vlastne vunemi.
    A stromy v lese taky mykorhyzou, takze koreny zprostredkovane pomoci podhoubi.
    PARAZIT
    PARAZIT --- ---
    DAW: Hm víš jsem si to říkal i dřív, mez námy a stromy musí být veliký rozdíl... oni se komunikaci potřebují neustále dotýkat, nemohou mít v sobě nenávist a agrey, to by svojí neustálou blízkost nevydržely... uvažoval jsem jak komunikují, pak mě napadlo, že city... neuvěřitelná senzitivita jim slouží jako komunikace... Jen se koukni jak roste strom osamocený v poli a strom v hustém neprosekávaném lese.....
    EVA_: My máme možnost radosti z naší aspirace, protože jí můžeme dosahovat, s nepoměrně větším zapříčiněním vlastní vůlí.... prostě jsme asi nejvíce svobodnými a tak jsme paradoxně v svobodě uzavřeni....
    EVA_
    EVA_ --- ---
    DAW: Hm...nevim. Ja s tim predurcenim trosku nesouhlasim.:-) Jako kdyby implikovalo nemoznost menit svuj osud...
    Mozna s nim nesouhlasim taky proto, ze cim vic jsem se soustredila na to, ze bych mela byt k necemu predurcena, tim vic jsem to hledala a nemohla najit.:-))) Popremyslim.
    DAW
    DAW --- ---
    EVA_: Dik :-)
    A ja si myslim, ze ten rozdil tam sice je, ale neni az tak velkej. Kdyz bychom zustali u tech stromu, tak ja verim, ze kazdy jsme tak nejak predurceni nest jedno konkretni ovoce, ale sami si volime jakym zpusobem a urcujeme jeho vyslednou urodnost a chut..
    EVA_
    EVA_ --- ---
    DAW: Cece, Ty se mi hezky ctes.:-)
    Jen bych trosku polemizovala s tim smyslem - se obavam, ze rozdil mezi nami a stromy je ve vuli; my ten smysl svymu zivotu davame sami.
    DAW
    DAW --- ---
    Ja se zase na to divam tak, ze lidi jsou vlastne jako stromy, nebot verim v naprostou propojenost vseho zivota a jednotny vnitrni smysl. A stejne jako strom roste, aby prinesl plody a tim naplnil svoji podstatu, tak i my lide rosteme, abychom prinesli ovoce lidstvi. Rosteme telesne a duchovne a kazdy mame nejake jine podminky, ne vsichni mame dost urodne pudy a slunecniho svetla, ale vsichni neseme nejake plody. Mohou byt sladke, trpke, kysele, exoticke, plane... A je zbytecne plakat nad tim, jak nesvobodni jsme jako stromy, nebot jedine dulezite je ovoce, ktere prinasime.

    Jak to tady pisu, tak jsem si vzpomel na Exuperyho Citadelu, pokud jste necetli, tak vrele doporucuju :-)
    KENNAZ
    KENNAZ --- ---
    a to zas já jsem vztahovačná až hrůůůůůůůůza :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    To já jsem ani nemyslela na Tebe.
    KENNAZ
    KENNAZ --- ---
    ale ne-e, narážela jsem na to, že neo už tam byl 6x "před tím" stejný, a přece prožíval a rozhodoval se jinak ;-)
    já tedy rozhodně nejsem žádný fatalista.....
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Já bych radši řekla Matrix zalez - trochu ta "matrixovská filosofie" zamávala s odpovědností.
    Jsme-li v Matrixu, proč se snažit a proč dělat to, co se po nás chce...

    Jenže i v rámci iluze (je-li život iluzí) je možné zvolit si život aktivní a vstřícný, nebo pasivní a odmítavý.
    KENNAZ
    KENNAZ --- ---
    :-))))))) přesně :-)))))) nikdy nikdo to PŘESNĚ TAK nezažil, to by musel být tvůj klon s přesně shodnými zkušenostmi a všemi volbami na všech křižovatkách. to bys tu byla zbytečná, že? i když.kdo ví...... matrix rulez ;-)))
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    ...no jasně, mě třeba když něco bolí, tak to nikdy nikdo nezažil.
    :)
    KENNAZ
    KENNAZ --- ---
    NATASHA: to souhlas, takže je vlastně všechno tak nějak normální :-)
    nic nového pod sluncem :-))
    P.S. a přece vše, ač už tu někdy nějak bylo, je věčně nové a jedinečné - vždy, když to poprvé někdo zakouší ;-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    No vidíte, mně svět normální vlastně připadá.
    Nejsem sice žádný historik a tak nemám rozumné srovnání, ale rysy světa jsou prostě výsledkem činnosti lidí,

    sobeckých lidí
    altruistů
    lidí nenahlížejících za práh dneška
    zvědavých lidí
    vizionářů
    vůdců
    otroků,

    no prostě se mění kulisy doby, ne typologie, motivy a morální (ne)kvality lidí. Řekla bych.
    DAW
    DAW --- ---
    NATASHA: Driv lidi aspon mohli mit pocit, ze svet a vubec vsechno okolo nich je tak nejak normalni. Ted uz to nejde... :-))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam