• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHARELATED - spříznění na cestě
    rozbalit záhlaví
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    KUATO: Inu, to, cos napsal, zdálo se mi být --- hmmm, jak to říci: kapkou z proudu. Nebo ústím řeky. Ano, tak asi nejspíš bych to napsala, zkrátka: že je toho víc a toto je jen začátek.

    Ty víš, nebo obecně se ví, že psaní je moje bytostná věc. A jistem, jde o to, nakolik psaní nutně má/musí být literaturou (nehodlám Tě v tom máchat), a druhá, nakolik je hlubokým zdrojem sebe-poznání (v tom naopak máchat nutno, ale to si zařídíš, to zařídíme).

    Jistě: pro všechny to není stejné. Není každý posedlý jazykem, nenalézá každý ve slovech tolik Smyslu jako já, k tomu se snažím přihlížet. Ale přece, tady, mezi námi, když tak vidím, jak z někoho --- jak z Tebe --- to vytryskne, tu nemohu si pomoci a ty otázky se vynořují.

    A ne, není to tak, že bych žádala, abys ze sebe zveřejnil víc, než je, hmmm, rozumné (cha, však víme, rozumné v těchto chvílích, kdy psaní tryská, není nic; a sakra, dobře tak!)
    Spíš žádám, abys věnoval pozornost tomu okamžiku, kdy se slova zjevují umanutěji než jindy.
    Protože to se svět dává poznávat, a jemnost Tvého přediva, a též i ty peřeje, co normálně člověk jenom hrcne skrz a houby z toho vidí.

    Tak.

    (Je to k pochopení, šmarjá? Mohla bych to podat i jako menší pako, případně, ale zatím se mně nechce, víš ;)
    KUATO
    KUATO --- ---
    NATASHA: moc casto ne. i kdyz je ted vic rekneme podnetu, tak jednak se mi vetsinou nevzpomene, abych tomu dal formu, a pak nekdy by mi i neprislo vhodne to poustet mezi lidi. proc se ptas?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    KUATO: Píšeš spíš výjimečně a nebo je to teď častější než dřív?
    KUATO
    KUATO --- ---
    tanec
    --------
    v nekonečném roji
    jisker-světů-bytostí-principů
    se miluje On a Ona
    kteří nejsou než Jedním.

    topím se v Její vlhkosti
    přicházím o rozum z Jejích vzdechů
    svíjí se a křičí
    nemůže jinak - JE.

    tečou mi slzy
    když cítím tu slast
    v každé buňce Jejich těl
    která v návalu vášně
    nejdou rozlišit.

    Život začíná
    s příchodem Smrti
    která dává slovu Relativita
    nový význam.

    propletenec struktur
    modrá a černá
    rudá a zelená
    ach!

    vášniví milenci
    krvavými škrábanci
    drtí civilizace na prach
    miliony mrtvých
    nechť jsou oslaveni!

    ztěžka dýchám
    točí se mi hlava
    nemohu snést ten rej světlušek
    živících svou smrtí
    věčný životodárný Oheň.

    různé třídy bytostí
    stejné podstaty
    nekonečné pestrosti
    porušují všechna pravidla
    slušného chování kastrátů.

    jen se směji
    tělo je mi těsné
    a přesto má i ono svůj podíl
    na všem.
    což jsem zapoměl
    kým vpravdě Jsem?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Ke snění píseň velmi vhodná:

    The Trumpet, Pukaea
    https://www.youtube.com/watch?v=uaR26URBCjc
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Poslední dobou mám docela pozoruhodné sny: mám na mysli sny na pokračování. Znáte to? O den, o týden, o měsíc později se vrátíte do okamžiku, kdy předchozí "seriál" skončil, a on pokračuje. Případně nabídne odlišný vývoj prve načrtnuté situace, jako byste se vrátili o kousek blíž, na rozcestí.
    Dalo by se říci, že občas mi plní přání - to v situacích, kdy se po probuzení mrzím, že se sen nedosnil. Ale někdy mi taky sen udělá čáru přes rozpočet: přestane se odvíjet libým směrem a vrhne se (mě) jinam.

    Ke snům mám vysloveně kladný vztah, samozřejmě jsem se snažila je i ovlivňovat, poslední dobou už mě spíš zajímá, co si dělají, když se jim do toho nekecá. Ty seriálové mi ale přijdou zvláštní; nejsem si vědoma, že bych je mívala dříve.



    SNOP
    SNOP --- ---
    :-) vsak jo :-) i tobe vse nej!
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    I v patnáctém roce zůstaneme Related, přátelé.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SNOP: Ha!

    Neměla jsem ani tušení, ale podle obrázku mi to došlo, pámbu zaplať. Aspoň o fous víc informací pro jiné hladovce: http://io9.com/first-look-at-the-bbcs-jonathan-strange-mr-norrell-s-1660791566
    SNOP
    SNOP --- ---
    Tesim se...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SNOP: A za stručný výpis publikovatelného díky!
    Obšírnější, souhlasím, to chce živý kontakt.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SNOP: Mám radost, že se věci děly, včetně nakonec i těch přesunů do jiných témat. A ty hry, však jsem si představovala.

    S těmi dopisy, vidíš, tak to je dobré, že to udělalo své. Studium rukopisu, uznávám, občas někomu nechtíc uložím, hmm, to když se člověk moc položí do procesu psaní, zapomene se kontrolovat.

    Mám radost, že jsem byla na Oku :)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    KUATO: Zato jeden rozjímajicí může být velmi hlasitě patrný ;-)
    SNOP
    SNOP --- ---
    No bylo to dobre. Kuato a Roman Oko nezvratne natintovali do alchymie, takze alchymisticke tematiky jsme se uz celou dobu nezbavili. Na co jsme opravdu prisli ci co si ujasnili, to bajty nesnesou, ale rad zkusim zprostredkovat nekde nazivo.
    Tve dopisy velmi potesily, byt se ukazalo, ze bez studia rukopisu nejsou uplne citelne (napr. "vyladím" ci co jsem primarne precetl jako "vyplzím", davalo to smysl). Diky.

    Co se tyce memu, bylo jich mene nez obvykle. Krom napadu udelat slechtitelskou stanici na miniaturni slony (ktere by prece kazdy chtel mit doma misto psu) to uz je jen malo veci - za zminku stoji modifikace "Ivanku kamarade" z "duchovni satny":
    - Volal mi Siva!
    - Curak! A co chtel?
    - Nic!

    Ze socialnich interakci pak mozna stoji za zminku Airis, ktery prohlasil, ze vsichni jsme shluky bunek a pohansti bohove jsou shluky duchovnich bunek. A kdo s tim nesouhlasi, chce ho nejspis upalit.
    KUATO
    KUATO --- ---
    NATASHA: pochybuju, beztak sem byl polovinu doby zalezly ve stanu a rozjimal jsem. po prohre 2:0 v sachu se Zdendou jsem dale pochopil, ze bych nemel dale kafrat do sachovych partii, ktere se tam odehravaly a navic jak sama vis, mezi ucastniky je tolik vasnivych recniku, ze o jednoho ne tak vasniveho vic nebo min tam vubec neni poznat :o)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    KUATO: Snad se to tím nezkazilo ;-)
    KUATO
    KUATO --- ---
    NATASHA: pro me jedno z nejhezcich Ok, byt jsem musel odjet uz v nedeli :o).
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    --- tak povězte, aspoň maličko, jak bylo, ano?

    A nějaký ten mem byste mohli rovněž utrousit, obsahem dobájím si ho klidně sama.
    SNOP
    SNOP --- ---
    Nemate nekdo kontakt na Anardila, prosim?
    KUATO
    KUATO --- ---
    NATASHA: ja jako maly jsem rovnez byl znamenity poklicko-hrac. nastesti to neni dedicne, protoze sam mam citlive nervy a tak nevim, jak dlouho bych to vydrzel. staci synova kytara :o).
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    AIM_FREEMAN: Jééé. Ten se má. Mně to přijde jako takový typ hudebního nástroje, který vysloveně podněcuje hravost.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam