• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GANBOYAno šéfe / Na Nože--- Polerich Polerich uber ales
    CLUBEER
    CLUBEER --- ---
    GENTIANA: zrovna frischli sme jeden cas brali a je celkem dobra
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    VANEK: noooo, obří litinovou plotnu zapneš a je zapnutá... a jestli na jedný půlce stojí hrnec, nebo jestli topí zbůhdarma, je už fakt tak trochu jedno. Což je ale zase ta organizace práce.

    Dělám objednávky a čenichám na internetu a narazila jsem na artikl zvaný živočišná smetana. Jako fakt.
    Smetana na vaření 20% - živočišná - FRISCHLI | Objednat zboží | Bidvest
    http://www.objednatzbozi.cz/ItemDetail.aspx?id=541233
    Dneska se mi asi nechce trollovat, ale ukládám a někdy si tam zavolám, co si jako přesně představují pod pojmem živočišná smetana, z jakého živočicha je to vyrobené a jestli je to sebrané z mlíka, nebo jestli to vaří ze štětin a paznehtů. Protože, co to do prdele má bejt? To za chvilku budeme říkat rostlinná mrkev, rostlinná mouka, houbné/mykotické/vimjá žampiony a rostlinně-bakteriální kysané zelí? Proti podobným verbálním prasárnám bojovali již staří Číňané a furt je ten svět stejně v prdeli.
    SAMIEL
    SAMIEL --- ---
    Ja si vzdy vzpomenu na "Vlak detstvi a nadeje", kde Ruzickova varila z levneho konskeho masa chutny hovezi gulas :)
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    GANBOY: proti konině nic (sám jí můžu), ale přijde mi zvrhlý koupit si hovězí burger (s obsahem koniny a prasete, když pominu upozornění, že může obsahovat stopy soji, ořechů, mandlí, korýšů a dalších dobrot (který je dnes takřka na všem) :-(
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Uvažoval jsem, že bych ho příště přidal do domácích klobás, ale záleží, co bude zrovna k mání. Svíčková je samozřejmě zbytečně kvalitní, stejně to projde mlýnkem, ten to srovná. Jo, kde jsou časy plných chlévků a králíkáren...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    GANBOY: vynijkající. Za velmi slušnou cenu jsme koupili koňskou svíčkovou v makru, i když mraženou, a bylo to na grilu božské.
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    konina je dobry maso nahodou.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    ZUZKAOU: V Polsku je pořád koní dost - myslím pracovních, ne těch hubených hajter, co mají lidi na ježdění - no a co s ojetým koněm, že? Jen mají lidi proti konině předsudky.
    LOOKBETTERNAKED
    LOOKBETTERNAKED --- ---
    VANEK: kosti vaříš podstatně dýl, tam podle mě v nákladech vyskočí i elektřina/plyn.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Hovězí burgery s koňským masem pocházely z Polska, zjistili Irové – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/ekonomika/291415-hovezi-burgery-s-konskym-masem-pochazely-z-polska-zjistili-irove.html

    Ale zase pokud v tom byla konina, tak byly určitě aromatičtější, než jen s hovězím.
    VANEK
    VANEK --- ---
    GENTIANA: tak jsem to právě myslel, že uvařit kosti není o tolik víc práce než hodit kostku, takže finanční srovnání má smysl zvlášť tady spíš než u těch plněných knedlíků.
    Ale jestli mají kuchařky času nazbyt, tak je to samozřejmě bez debaty.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    SYNTHY: Málokdy používám palce, ale toto je tak trefně napsáno, že jsem podlehnul. Hluboce rezonuji.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    GENTIANA: Nechtěj to vědět :-)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    MACHALIK: u specialit. CO jsou prsa paní nadlesní?
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    SAMIEL: aaa jako super. Vyvar byl skvelej, silnej, morek uz jsem nemela ani nepamatuju, takze me uplne rozneznil :) a to maso se krasne rozpadalo, kombinace s krenem s jablkama moc dobra.
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    GENTIANA: A na lístku máte masalu v sekvi hlavní chody vedle moravskýho brabca nebo o tři stránky dál u specialit podniku spolu s prsama paní nadlesní?
    Jen se ptám... když už se snažíš o tu obrodu hospy...
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    SYNTHY: A co bych jako měla dělat jinak, lépe, radostněji?

    STEPNI_VLK: no, koncept je Aby hosti jedli u nás a ne v okolních hospodách:D takže od každého trochu a dobře to udělat.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    On je taky hotel něco jiného, než běžná hospoda. Hospoda může mít klidně koncept a na jídelníčku deset jídel obdobného ražení, a lidi tam na to přijdou, protože tam půjdou cíleně ti, co jim to chutná. Hotel musí v první řadě nakrmit ubytované a to pokud možno tak, aby host na čtrnáctidenní dovolené neměl třikrát totéž.
    SYNTHY
    SYNTHY --- ---
    GENTIANA: ... život není peříčko a výskytem nácků, českého lidu, nanynek, odborníků, debilů, psychopatů a tvorů vykonávajících činnost ne přesně podle představ někoho, kdo ho hodlá poslat k čertu, překypuje. Sleduji tvou nyxostory od samého začátku a ukázky tvého světonáhledu mi říkají, že jsem rád za to, že místo výkonu poslání je tajné a jsem ušetřen nutkání si tuto oblast na mapě zakroužkovat červenou fixou a označit popiskem: " Pozor, tady je Krakonošovo." ;-)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    GENTIANA: Něco jiného ovšem je, když někdo bazíruje na detailech a prkotinách, a na druhé straně když kuchyně vaří páté přes deváté bez konceptu. Pak to klasicky dopadá tak, že některá jídla si lidé dávají jednou za uherský rok, a suroviny na ně jsou promrazené do mrtva, příp. jinak umrtvené. Vepřoknedlozelo, řízek a smažák na jednom lístku nepovažuji za žádné faux pas. Ale víme tu prd, jaké máte přesné složení jídelního lístku, takže bych to asi více nerozmazával..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam