• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GANBOYAno šéfe / Na Nože--- Polerich Polerich uber ales
    BESTZYE
    BESTZYE --- ---
    MALKE: s tím bakalářem.. u nás zase pro slečnu Bc. byl nepřekonatelný problém (a nejspíš ještě je) vložit řádek do excelu. mám skoro dojem, že když se timhle (ono asi jakýmkoli) titulem někdo ohání, tim blbší nakonec je.. nicméně souhlasím spíš s tou neochotou přemýšlet, to je dnes celkem běžný jev :)
    MALKE
    MALKE --- ---
    ZOIDBERG: Kdož ví. Zažila jsem v práci ženu, která dostala mail (cca 30 řádek), v němž byla obsažena informace, kdy se vysílá jistý rozhlasový pořad, a byla upozorněna, že se tam ta informace vyskytuje. Nenašla to. A to měla nějakého bakaláře - ano, já vím, pramálo to znamená, ale aspoň elementární schopnost porozumění psanému textu by to snad zajišťovat mohlo. Možná jsou prostě stejně neschopní nebo neochotní přemýšlet.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    GENTIANA: Jestli oni ti to nedělají naschvál.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Do kuchyně jsem dala přesný rozpis na ty dvě školení. Co vařit, kdy podávat, kolik porcí čeho. Den předem, aby si to mohly nachystat. Vypadalo to nějak takhle:

    Pátek
    1330 oběd, 20 porcí, vývar s nudlema, smažený vepřový řízek s bramborovým salátem
    1500 kafepauza, 20 ks chlebíček šunkový, 20 ks štrůdl

    Dotazů bylo nespočet. Máme v pátek teda dělat ten oběd? A to jako aji polívku? Kolik má být těch chlebíčků? A chlebíčky taky? Nám nikdo neřekl, že máme dělat aji chlebíčky. Jak to, že po nás chcete teďka buchtu, nikdo neříkal, že chce v půl třetí buchtu. Ne, nikdo nám žádnej rozpis nedal, jakej rozpis, jejda, von je na nástěnce, no my nevěděly, že to je rozpis.

    Bít je klackem.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Na 60 hostů se přiotrávilo v michelinské restauraci v Kodani | Dobrá chuť | www.lidovky.cz
    http://www.lidovky.cz/na-60-hostu-si-zkazilo-zaludek-v-michelinske-restauraci-v-kodani-pvu-/dobra-chut.aspx?c=A130308_184211_dobra-chut_hm
    KRUTAS
    KRUTAS --- ---
    GIANT: mas recht , ja ten dil vubec nepochopil. Hvezdicku dostat nemel ani nahodou to bylo jasny. Spis na tom bylo krasne videt ze hvezdu nedava on ale produkce. Dalsi ale klicova vec je ze za krachem tohodle megalomanskyho podniku rozhodne nemuze kuchyne
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Esik tu jako někdo má furt problém, že se o ubohých vykořisťovaných podřízených vyjadřuju neuctivě, tak...

    1. Pane údržbář, vyměňte zámek v těchto (držím v ruce) dveřích, děkujivelice. Pane údržbář, ty klíče, co jste mi dal do toho zámku nepasujou. Áha, já je vyměnil ne v zasedačce, ale v malé klubovně na druhém konci baráku. Jejda.

    2. Paní kuchařko, zítra večer přijede to školení, chcou k večeři řízek se salátem, tak nachystejte 33 porcí, děkujivelice, a tady máte rozpis pro obě školení na celý víkend, co, kdy, kolik. O den později přijde ráno kuchařka, že teda jde dělat ty řízky k vobědu.

    3. Pane údržbář, u nás na pokoji je strašná zima, topí vůbec topení? Jejda, netopí, to asi údržbář 2, když šel před třemi dny na dovolenou, zavřel, a von mi řek, že topení je nachystaný, jak má být furt. Podotýkám, že údržbář 2 šacuje popelnice a pak roznáší, kolik šlupek od brambor se vyhodilo a kdyby von velel kuchyni, tak se ušetří spousta brambor, protože kdyby on velel, loupalo by se tenčeji a vůbec má čas na spoustu blbostí.

    A tohle je čiročirá blbost, ignorance a lenost je zbývajících 90 % srážek s podlidmi.
    GIANT
    GIANT --- ---
    PAN_SPRCHA: spis s vecne vozralym majitelem kterymu zdenecek dal hvezdicku misto aby mu rek, ze je debil a kouka se sebou neco delat, nebo ze to pude do kopru, kdyz to nekocireuje ackoliv v tom ma svoje prachy
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    THE_BALROG: to není kamenolom, to si Bolek staví golfové hřiště za dotace z EU
    THE_BALROG
    THE_BALROG --- ---
    THE_BALROG: aha, myslel jsem úvodní fotku u článku na Novinkách

    THE_BALROG
    THE_BALROG --- ---
    TOOMIX: Mne na tom článku nejvíc zaujalo, že hned přes silnici od farmy je kamenolom :D (viz úvodní fotku a na mapách.cz je to taky pěkně vidět.)
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    TOOMIX: jo s tim úžasným provozákem a arogantní majitelkou se nedalo nic moc jinýho čekat
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Soud poslal farmu Bolka Polívky kvůli osmimilionovému dluhu do úpadku - iDNES.cz
    http://brno.idnes.cz/soud-poslal-farmu-bolka-polivky-do-upadku-fgj-/brno-zpravy.aspx?c=A130308_083948_brno-zpravy_bor
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    CAPTAIN_TACUD: Vid? Po x letech jsem dokonce na zlomek vteriny zauvazoval o koupi casopisu :)
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    DOCKINEZ: skvelej rozhovor :))
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Labužník Vladimír Poštulka: V českých televizích vaří amatéři | Reflex.cz
    http://www.reflex.cz/clanek/co-vas-zajima/49770/labuznik-vladimir-postulka-v-ceskych-televizich-vari-amateri.html
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Peklo na talíři: Skryté cukry - Pořad: Peklo na talíři, Video na Stream.cz (ID: 797929)
    http://www.stream.cz/peklonataliri/797929-peklo-na-taliri-skryte-cukry
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    CAPTAIN_TACUD: No a? Já trvanlivé mléko vůbec nepiju/nevyužívám, pročež mi nějak nejde na rozum, proč tenhle test pouze trvanlivých mlék adresuješ právě mně..
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MORGAN: MORGAN: ok díky.
    MORGAN
    MORGAN --- ---
    TAPINA: Ha, tohle je stížnost jak z 1984 :) Zatracené krávy, co nedojí tabulkové hodnoty!
    S tímhle vzniknul právě ten název "selské mléko", což je mléko, které je neodstředěné. Homogenizované navrch být může i nemusí. V řetězcích jsem viděla pouze homogenizovaná, na farmách tak i tak.
    Ještě taková zajímavost, v zimě bývá mléko tučnější než v létě.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MORGAN: Homogenizací se obsah tuku nemění, ono jde o to, že mléko jaksi od přírody nemá stálý obsah tuku. Při výrobě se nejdřív všechen tuk odebere a pak se ho tam definované množství vrátí.
    MORGAN
    MORGAN --- ---
    ZUZKAOU: Myslela jsi tukové kapénky a né molekuly předpokládám :) Rozbíjet molekuly tuku není žádoucí, pak by to rychlejc žluklo.
    MORGAN
    MORGAN --- ---
    ZUZKAOU: Ne. Homogenizátor je tryska, odstředivka je buben. Tyhle dvě věci nejdou provádět zároveň, většinou ale v mlékárně jdou hned po sobě.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MORGAN: Během procesu homogenizace i odstředí tuk, zmenší se velikost tukových molekul a pak se to tam vrátí zpět- jak jinak by si vyráběl polotučné a odtučněné? Ředěním? A vhodnou smetanu klasicky čekáním, než se usadí tuk a následnou filtrací?
    MORGAN
    MORGAN --- ---
    ZUZKAOU: ad ehm - nehomogenizované mléko má proměnlivý podíl tuku, takže prodejce moc nemůže deklarovat co v něm je - deklarovat se přece dá celkový podíl tuku ve výrobku, homogenizace obsah tuku nemění
    A jinak je běžně v řetězcích k dizpozici mléko s nestandardizovaným obsahem tuku: jmenuje se to selské mléko a bývá u toho ještě údaj >3.6% tuku nebo tak.

    TAPINA: Na nehomogenizované není zas tak nereálné narazit. Spousta farem ho už nabízí. Mimochodem, já miluju vyjídat tu smetanu nahoře prstem :)
    FOZO
    FOZO --- ---
    STEPNI_VLK: Btw. Vědecký pracovník - nevědecký pracovník, titul - netitul. Ne vždy musí padnout jablko blízko při stromu, ale vlastní matka této vědecké pracovnice to byl výkvět zmatenosti, byť na jiném ústavu jiné fakulty VŠCHT.
    VANEK
    VANEK --- ---
    TAPINA: Za "když se potravina vyrábí, má být v celém objemu stejná" dík, rozzářilo mi večer.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    MAR_TINA: miluju škraloup.
    Moje matička musela živit celou rodinu vč. mé maličkosti, takže jsem asi tak od čtyř měsíců byla svěřena do péče prababičce, která byla z jedenácti sourozenců a z chalupy o jedné místnosti... a nevím, jestli to byla sociální dědičnost nebo metoda, ale babička mě naučila, že škraloup je z mlíka to nejlepší a jiné podobné věci. Mlíko moc neoblibuju a blbě ho trávím, ale škraloup je dobrotka.

    ZUZKAOU: Momofuku mi přišlo, když jsem začínala v hotelu, po večerech jsem si v tom ukazovala a přemýšlela, co si uvařím (ten recept na kvašené šlupky z melounu máš? Jo a ta ubohá kultura je doma v ledničce a asi chcípla....). Akorát se to tu proměnilo v šílenství na kolečkách, takže nejen, že nevařím, ale ani skoro nejím.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam