• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GANBOYAno šéfe / Na Nože--- Polerich Polerich uber ales
    JANZAT
    JANZAT --- ---
    TOOMIX: Vejce v tom nebylo, ale je fakt, že to bylo mleté maso (hamburger.) Přítelkyne měla však kompletně jiné jídlo a po... se taky :/
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    JANZAT: no je to taková česká klasika no ;)

    kdoví, co jsi v tom měl...nebo stačí trochu nedodělaný maso, že to ani nepoznáš, že není hotový ;) Nebo vajíčka taky dělaj svý...jestlis tam nějaký měl
    JANZAT
    JANZAT --- ---
    TOOMIX: mě příjde nemastná a neslaná ta kombinace - vypadá to na oliváč, kuřecí a žampiony? Ale za mě to bylo OK chuťově i vizualně, nevypadalo to, že to někdo osral... Proto mě překvapilo, že jsem se pak posral :)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    JANZAT: na těch těstovinách je asi nejsmutnější to, že je vidět, jak jsou okoralý, tudíž se někde válely, a pak je někdo ohřál v mikrovlnce
    JANZAT
    JANZAT --- ---
    TOOMIX: S modrou stodolou mám také svou zkušenost - byl jsem v pondělí na večeři ve Fregattě s přítelkyní a v úterý ji napadlo (občas se bavíme tím, že objíždímě oceněné hospody, když je máme po cestě) si tam dát (po cestě za kamárádkou do Přílep) večeři.

    Trošku mě hnětl kravál z bowlingu - k večeři se mi příliš nelíbil, ale to je asi dáno zaměřením podniku. Číšník (sám samotinký) se choval jak se patří. Dali jsme si předkrm, polévku, hlavní jídlo a dezert a vše nám chutnalo (až na pár malých drobností.)

    Nicméně již večer jsme se oba cítili dost těžce a od středečního rána máme oba něco, co bych slušně popsal jako žaludeční disfuknci (=rozuměj, že serem a blejem.) Situace se zlepšila až dneska. Tak jsme přemejšleli, jestli za to nemůže něco od nich. Na druhou stranu jídlo bylo jak vizuálně, tak chuťově OK.

    Ale ty těstoviny vypadaj pekelně :D
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    PASTEL: GIANT: Nechávám spropitný na stole při odchodu, tudíž při jeho absenci již není koho se zeptat, co nebylo v pořádku. Když za to servis nestojí, spropitný nedávám a je mi srdečně jedno, že si lemploidní číšník nic nevydělá.
    CHESUS
    CHESUS --- ---
    RESTINPEACE: nemalej outsourcing :D a jeste to podporovat ...
    KEMAL
    KEMAL --- ---
    já si tohle nechával vysvětlit od číšníka v Pizza Hutu na předměstí nějakýho většího města, ono to prý není všude stejné, jde i o to, jestli je to shit jako Pizza Hut (číšník přímo řekl že on osobně žádný tip neočekává) nebo normální restaurace, a taky kde to je (město/periferie/venkov, region apod.), s tím že sazba tipu se pohybuje mezi 0-25% (s tím že těch 25% jsou jen nejvíc hoch-nóbl podniky) a že on sám osobně se v tom vůbec nevyzná, a když jde někam kde si není jistý tak dává tip jen když je spokojený a většinou kolem 5-10%

    zkušenost stará 12 let
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    PASTEL: Jenze USA fungujou, co se tyka spropitneho, v naprosto jinym rezimu. Je bezna vec, ze obsluhujici personal pracuje za minimalni mzdu a tip cini treba 70% jejich vydelku. Pak je pochopitelny, ze kdyz nekdo nenecha ani dolar, tak je potreba zjistit proc..
    GIANT
    GIANT --- ---
    tak v USA jsem nebyl, ale nektery mi tvrdili, ze nedat tam dysko znamena koledovat si skoro vo presdrzku, protoze bez toho si pingl nic nevydela. teda pokud se to nezmenilo za poslednich 10 15 let.
    PASTEL
    PASTEL --- ---
    V USA prej (info z doslechu) když nenecháš tuzér, tak se tě okamžitě ptají, co nebylo v pořádku.
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    DOCKINEZ: Myslim ze spropitne neni jediny zpusob jak vyjadrit spokojenost. Vcera jsme si s kamosem nechali po obede zavolat kuchare abychom mu podekovali a dali konstruktivni kritiku (domaci nudle do vyvaru misto rozvarenych spaget) a ten z toho byl tak vyjevenej, ze se nezmohl na slovo. Asi cekal, ze mu budem nadavat nebo proste na neco takovyho neni zvyklej. Pritom v cizine jsem bezne zazival, ze kuchar se sel projit po restauraci, s hostem si podal ruku (i proto, ze ji mel cistou!), zeptal se jak mu chutna a podobne. Ale ona se ta kultura snad casem objevi i u nas.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Spropitné? Češi ho dají, i když jsou nespokojení. Restauratéři pak tápou | Dobrá chuť | www.lidovky.cz
    http://www.lidovky.cz/spropitne-host-dat-nemusi-ale-at-rekne-co-je-spatne-fw3-/dobra-chut.aspx?c=A130405_154028_dobra-chut_mc
    CAPTAIN_TACUD
    CAPTAIN_TACUD --- ---
    Uff tak tohle je velka jizda...

    Peklo na talíři: Proč kuchaři neumí vařit
    Peklo na talíři: Proč kuchaři neumí vařit - Pořad: Peklo na talíři, Video na Stream.cz (ID: 805857)
    http://www.stream.cz/peklonataliri/805857-peklo-na-taliri-proc-kuchari-neumi-varit
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Poláci si dávají panáka špiritusu a hned po něm panáka sirupu. Pak nemusíš zajídat.
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    GENTIANA: Slušnej člověk si ho ředí. Doporučuje se kupříkladu homeopatická kapka jahodového sirupu.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    ZOIDBERG: řiká doktor zoidberg...seems legit:)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    GENTIANA: To je přehnané, musí být dobře vychlazený a je třeba zajídat každého panáka.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ZOIDBERG: Ale kvalitní, účinný a přejdou po něm všechny běžné starosti, neb jeden bude zaměstnán řešením rozpuštěných zubů a spálené huby:D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam