• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GANBOYAno šéfe / Na Nože--- Polerich Polerich uber ales
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Slavný šéfkuchař Gordon Ramsay dostal na frak od pouličních kuchařů – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/...12-slavny-sefkuchar-gordon-ramsay-dostal-na-frak-od-poulicnich-kucharu.html
    CLUBEER
    CLUBEER --- ---
    CLUBEER: a cibulovy krouzky 101 kg
    CLUBEER
    CLUBEER --- ---
    ZUZKAOU: my to za tolik berem myslim
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    v tom uplně původním odkazu některý šefkuchař popisoval jejich výrobu, kterou sem dneska vyzkoušel. Neloupaný pěkný brambory jen nakrájet a v pánvi pár minut osmahnout. Trocha soli a spousta luxusu! :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CLUBEER: 90 za kilo je ale maloobchodní cena?
    CLUBEER
    CLUBEER --- ---
    DAHY: my berem farm frites home made rustic a jako domaci vypadaj i chutnaj. taky stoji 90 kilo
    DAHY
    DAHY --- ---
    A taky bych rek, a mozna si to teda trochu maluju, ze pokud ma hospoda skutecne dobry hranolky, tak potom zakaznikum zadny americky brambory, brambory obaleny grilovacim korenim apod. chybet nebudou a praci v kuchyni to mozna i ulehci.
    DAHY
    DAHY --- ---
    Nicemene s kvalitnima mrazenejma hranolkama zadnou zkusenost nemam, takze netvrdim, ze cerstvy nahradit nedokazou. Proste jen trocha informaci z praxe.
    DAHY
    DAHY --- ---
    Taky bych pridal svoji nekolikamesicni hranolkovou zkusenost z anglicky hospody.

    Brambory se loupaly rucne. Loupaly predevsim pomocny sily, ale ruku k dilu prilozil kdokoliv vcetne sefkuchare, kdyz bylo potreba. Oloupany brambory prisly do velkejch kyblu pod vodu a z nich jsem prubezne vyrabel rucne hranolky nebo presneji masivnejsi anglicky chips, opet pod vodu do kyblu, ze kterejch si uz kuchar bral podle potreby. Po par tejdnech praxe uz ze me padaly hranolky jako z hranolkovace. Loupani a krajeni brambor byla proste typicka aktivita misto kopani se do prdele. Jelikoz to byla moje prvni prace v kuchyni, tak me nikdy nenapadlo, ze by ta rucni vyroba byla nejaka prace navic. Samozrejme bylo potreba spravne odhadnout, kolik toho kdy pripravit, aby nebyl zadnej odpad, ale tak uz to proste v kuchyni je. Dokud clovek vsechno taha z mrazaku, tak se to nenauci nikdy.

    Nekupovali jsme zadnou luxusni odrudu a fritovaly se jen jednou (nevim na jakou teplotu), cili urcite nebyly tak exklusivni jako Hestonovy, ale neskladovaly se nikde hodinu pod lampou a porad to byly jedny z nejlepsich, ktery jsem po hospodach ochutnal.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    SIRLOON: to je legitimní dialekt.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    O prázdninách jsme pajtlovali malé brambory na poli a pekli je v popelu. Neexistují lepší brambory.
    SIRLOON
    SIRLOON --- ---
    GENTIANA: tvoje "zavazi" taky nebude zrovna koser...
    MEG
    MEG --- ---
    ALI: Na té plotně to mělo tu správnou příchuť, zvlášť když se brambory rozpůlily a opekly i na řezné straně. Ale i tak je to dost rustikální úprava. To já ráda.
    ALI
    ALI --- ---
    MEG: jeste si z chalupy pro autenticnost privezt trochu popela ,)
    MEG
    MEG --- ---
    ZCR: Já jsem jako malá holka ochutnala drobné nové brambory pečené na sucho na kamnech. Teď jsem to obnovila, Peču je na sucho na plechu v troubě, hotové jsou, když pod tlakem prasknou. Máslo, sůl, může být tvaroh...
    Domonalé.
    No, taky trochu nostalgie. ;-)
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ZUZKAOU: Hranolků. Ten hranolek, ty hranolky, těch hranolků, vy zatracení gramatičtí židi.

    Jak je drahá škrabka, ti zjistím, odhadem tak 90 000.

    BRUKEV: McCain je dobrej.

    Doma dělaný hrancle jsou nepraktický, protože se musí předkrájet, skladovat pod vodou, zavazí to, má to omezenou životnost atd.; asi jdou předsmažit, zavakuovat a zachladit, nezkoušela jsem to, ale když se zmrazí, tak z nich pak vznikne sračka. Pravděpodobně se dá koupit nějaký krájecí stroj, ale v běžném provozu by to chtělo asi člověka navíc jako mistra přes brambory.

    A když už jsme u toho, provozák zajistil zásobování. Kromě toho, že jsem přebírala nějaké henté od Bikosu a byly tam věci z Makra, tak právě došly brambory. Nemám ráda lidi.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Francouzské restaurace musí přiznat, zda vaří z čerstvých potravin | Dobrá chuť | www.lidovky.cz
    http://www.lidovky.cz/...ri-z-cerstvych-potravin-py8-/dobra-chut.aspx?c=A130630_190934_dobra-chut_hm
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    s hranolema se doma matlat bez fritaku je krec... na druhou stranu v hospode uz si dam radsi x jinejch priloh, vlastne ani nevim, k cemu bych je tam mel jist, vyjimkou sou fakt burgry (a nemam na mysli McShit)
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    SAMMAEL: Kdysi jsem delal neco pro Farm Frites a treba McDonalds mel na hranolky od nich dane parametry, hlavne co se tyce delky (vypada to pak opticky lip, kdyz lip zaplni prostor krabicky). Restaurace to muzou mit podobne.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DIVER: no průšvih je, že do toho oleje je házíš mražený, takže se olejem nasáknou daleko víc, protože jaksi dostatečnou teplotu, za kterou už olej dovnitř neleze dosáhnou později. (to samé s kroketama, "americkejma bramborama" a vlastně i mražený obalovaný věci. Prostě cokoliv kde je zmrzlej škrob v oleji)
    Doma hranolky nedělám, protože je to opruz a právě proto si je dám jen v hospodě, kde mi udělaj pořádný.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam