• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GANBOYAno šéfe / Na Nože--- Polerich Polerich uber ales
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Tenhle důvod moc nechápu: "Doma různá velikost hranolek nevadí, ale u nás by to byl problém."
    Jaký problém? Je na to nějaká norma RVHP? Nebo by to kazilo estetický dojem?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    BRUKEV: doufám, že to dělaj všichni nějak takhle...

    How It's Made (CZ Dabing) - Hranolky - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=fs6gyLPNF7U
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRUKEV: takový ty zábavné tvary a některý typy hranolků nejsou nakrájené brambory, ale zpracovaná bramborová hmota.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    ZUZKAOU: Co je myšleno tím nástřikem? O výrobu hranolek z marketu jsem se nikdy nezajímal...měl bych rychle začít?:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BRUKEV: to budou nějaké velkoobchodní velkopytle - a teda tuším že se dělaj i ze skutečných brambor, ne nástřikem...
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Mě spíš sere, že nikdo z těch vychvalovačů mražených hranolek neřekl, jakou značku používá. A není to dle mě tím, že by někomu nechtěl dělat reklamu (čímž by si odporoval). Prostě mají strach, že řeknou například McKein (či jak), nebo Avico a lidi se jim vyserou na to, aby u nich tyhle hranolky jedli.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    ZCR: jj, pečáky/pečeňáky jsou stále přetrvávající bašta

    ZCR
    ZCR --- ---
    DAWIDOS: u nás doma se dělávaly bramborové plátky pečené v troubě na plechu, prostě jen na cca půlcentimetrové plátky pokrájené brambory, osolit, omastit, česnek...
    DAWIDOS
    DAWIDOS --- ---
    Nevim, jak to delaji, ale bezkonkurencni hranolky pro me dela Cestr. Nebo aspon tak si pamatuju tu bramborovou chut dobryho smazenyho bramboru, kdyz se dela cerstvej a nemrazi se.

    Kdyz byly u nas driv doma hranolky, byl to svatek - tatka oloupal brambory, my jsme takovym tim starym krajecem vytvorili (sic!) ruzne dlouhe hranolky, hranolky se zabalily do uterky, aby se z nich vysala vlhkost, pak sup do fritaku, kterej se u nas startoval jednou za dva mesice. Kupovany hranolky se tomu nikdy nepriblizily.
    MC_KALAPU
    MC_KALAPU --- ---
    me na tom i zarazi ten Pohlreich (ne ze bych ho nemel tak trochu za pokrytce), ale celou dobu v Ano sefe plisnil vsechny kuchare za kupovany knedliky, a kdyz mu rikali, ze by nestihali/lidi sou zvykli/apod., tak jim docela resolutne odpovidal: "VYMLUVY!"
    S hranolkama se zaradil do uplne stejny party.
    Navic on byl casto v hospodach, ktery vazne cilily spis na lidi, ktery chteli hotovku k obedu za 80, a ne jako se snazi vypadat jeho Imperial, ze je neco vic, a nakone tam clovek dostane hranolky z pytle...
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    TOOMIX: Já bych ty lidi nakopal do prdele za vety typu "jsou zvykli zrat kupovane sracky" ... Chapu ze to je vsechno o penezich, ale neverim tomu, ze nekdo preferuje Makro Horeca super value pack hranolky nad domacima s dobrym dipem ...
    To snad i lidi co chodi do restaurace na smazak musi byt chutove jasne, ze domaci jsou lepsi.

    My doma osobne razime tu cestu, ze do podniku kde se dela z polotovaru nejezdime. Pokud podnik na danou pochutinu, kde by varili normalne neexistuje, tak jedeme do makra a produkujeme doma (zase nutno rict, ze gastronomie v Ostrave moc pokrocila neni)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TOOMIX: no něco mi říká, že v provozu hospody to jaksi nebude úplně praktické.

    A vůbec - mají jídlo nabízet jako celý pokrm, tedy i s přílohou, pak jednak budou potřebovat hranolek méně a přidají se na stranu restaurací a ne na stranu pouliních stánků...
    COMMANCHE
    COMMANCHE --- ---
    TOOMIX: Kdyz kuchar rekne, ze priprava je zdlouhava a pracna, tak bych to jeste pochopil. V normalni restauraci by domaci hranolky staly asi prilis. Ale pokud mi kuchar tvrdi, ze mrazene hranolky jsou i lepsi nez ty domaci, tak je to az priblbly alibismus.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    GEISHA: opékané, americké, hranolky, steakové hranolky, vlnky, mřížky
    ZUZKAOU: i na hranolky existuje hranolkovač, takže ani toho krájení bych se nebál :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BUNDA: v okamžiku, kdy máš hodíš brambory do takové té věci co je oškrábe, tak si nemyslím, že výsledná cena hranolek bude vyšší, než u kupovaných. POkud by si musel mít dvě ukrajinky na škrábání, tak by ty náklady asi byly vysoké. Ale ten stroj je v každé školní jídelně, takže to nic moc extra drahého nebude.

    A to že kuchař něco nakrájí a osmaží je jeho práce, ne náklad navíc!
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    GEISHA: no je otázka jestli by ti lidé domácí hranolky i adekvátně zaplatili.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    GEISHA: proto si v hospodě hranolky nedávám, pokud nejsou uvedeny jako domácí. Největší voser jsou ale "opékané brambory", kdy vezmou brambory na kusy a proženou je friťákem
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MC_KALAPU: ty teploty mě docela zarazily...No, asi se s tim nechtěj srát jako Heston
    MC_KALAPU
    MC_KALAPU --- ---
    TOOMIX: slusna snuska vymluv - kupovany sou lepsi, domaci lidem nechutnaj, je to moc pracny..
    Na domaci hranolky nic nema, kdyz sou udelany dobre.
    Taky je dobrej ten blabol, ze smazi hranolky 2x na 100 stupnu (asi to bude preklep), vzdycky se nejdriv smazej na 100-110 (kdy se vicemene jen uvari v oleji) a pak se rychle smazi na 170-190 (a to se dela krupava kurcicka).
    Na 100C by nikdy krupavy hranolky neudelal
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Právě jsem domluvila koupi 120 thonetek za dumpingovou cenu. Sice budou potřebovat nový potah, ale ten hnědý plyš je stejně neskutečně ohavný.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam