• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SMAGUEmateřské školy
    ADD
    ADD --- ---
    TORUVIEL: Tkaničky u nás děti nemusej umět zavazovat. Vyvodila jsem z toho, že mají nosit byty na sucháč, ale prý ne, prý jim je raději zavážou a rozvážou, než když děti klopýtají ve volných botách na suchý zip. (Jenže kluci samozřejmě chtějí být samostatní, takže tkaničkové bot nechtějí. :-))
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    MARKYSHA:
    ADD: Jasně, díky. Takže utírat zadek říkáte :-)) Úkol na léto tedy. Jinak celkem všechno umí (až na zavazování tkaniček a občas zipy).
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    MARKYSHA: Jinak k tomuhle, asi bych se v pondělí zeptala, třeba nějak neutrálně jako "promiňte, minule jste zmínila Tondovy nevhodné hygienické návyky a mně to vrtá hlavou, co konkrétně jste tím myslela? Třeba abychom na tom mohli doma se synem zapracovat :-)" (a s úsměvem, ať to nejde do konfliktu, učitelka bude určitě taky sdílnější, když to bude vypadat, že to myslíš vlídně a ne stylem "co si to jako dovoluješ kozo jedna říkat, že můj syn má blbý návyky!" :-) Víš jak :-) Ale jinak chápu, že si to vztahuješ na sebe, to si myslim je vcelku běžná vlastnost žen-matek, že si vztahují věci týkající se "výchovy" dítěte na sebe, jako své selhání nebo tak (taky to tak někdy cítím).
    ADD
    ADD --- ---
    MARKYSHA: Promiň, nedá mi to, když jsi zmínila, že Tonda nechce chodit na velkou ve školce a často chce jít hned po odchodu z ní a řešíte to ve křoví - jak to prakticky děláš? Využíváš toho, že máš pytlíky pro psy a odnášíš to do koše? Moc si to neumím představit. (Bohu díky, já na tohle nejsem moc šikovná, takže jsem opravdu ráda, že mě k tomu děti nenutí. :-))
    ADD
    ADD --- ---
    TORUVIEL: U nás tříletým pomáhají s oblékáním (tedy hlásají to, v praxi je to o něco horší) a snad je kontrolují na záchodě. Jinak by měli být samostatní.
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    ADD: Ta možnost tady je, proto se na to opatrně zeptá muž. Já vůbec omluvu nepotřebuju, spíš chci zjistit, jak to myslela, jestli má pocit, že se má Toník něco doučit. On taky, když se mu něco nechce dělat, tak tvrdí, že to neumí apod.
    TORUVIEL: Měly by umět se obléknout, aspoň ty základní věci, smrkat, jíst, říct si o něco...
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    Tak mě napadá, když už se tu probíraj ty hygienické návyky, co má dítě při vstupu do školky (klasické, státní) všechno umět? S čím pomůžou? Nebo jaké s tím máte zkušenosti...
    ADD
    ADD --- ---
    MARKYSHA: A možnost, že když jsi měla den blbec, že ses přeslechla, že to říkala tónem, který měl naznačit, že přehání, ale tys to nedokázala vnímat, nebo tak něco, není? Přece když si chci s někým něco vysvětlit, měla bych připustit možnost, že je to jinak, než si myslím. "Vyříkat si něco" přece není jen "musí se mi omluvit". ;-)
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    EVIANAIVE: Já bych se s ní poštěkala. Je mi jedno, co si bude myslet, ale ten výrok mi přijde přehnaný, uráží mě a já bych na ní šla moc zostra, znám se. Pokud podle ní Toník něco neumí, co má, tak mě zajímá co. A jak nezainteresovaný, je to jeho syn a pokud bude tvrdit, že to neřekla, tak je jasný, že chyba je na její straně a taky je to odpověď.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    MARKYSHA: To tak vyznělo? Tak jsem to nemyslela... Jen jsem ti chtěla popřát hodně štěstí... a protože jsem chtěla, aby to byl víc úspěch v počínání, tak jsem napsala "zdaru" - jako aby se zadařilo...
    A líbil se mi obrat "Na ten výrok o návycích se učitelky diplomaticky zeptá muž."
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    NIENNA:
    Myslíš, že mi to nedají? Sousedka má děti už ve škole, ale měly stejnou školku i doktorku a ty nudle dokonce celoročně žluté a to potvrzení dostali a měli pokoj.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    MARKYSHA: :-D Hodně zdaru....
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    NIENNA: Na ten výrok o návycích se učitelky diplomaticky zeptá muž.
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    NIENNA: Chtěla bych výtěr z nosu a test z krve na alergii a mít potvrzení do školky, že není infekční.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    MARKYSHA: A co budeš řešit? Jestli je nemocný? Jakou barvu má to, co smrká? To přeci uvidíš o víkendu....A pokud to bude OK, tak proč ho brát k doktorce?
    A nebo budeš řešit "Co tím učitelka chtěla říct"? Tak to bych zase řešila s ní... (a pak třeba, když zjistíš, že měla nějaké relevantní podezření, tak ho můžeš vzít k doktorce....a nebo se ukáže, že něco popletla / nepochopily jste se a vše jest marnost a k doktorce netřeba).

    Ale připomněla jsi mi, jak se mě na konci dubna lektorka na plavání ptala, jestli Lence tekla krev z nosu...Tak jsem se podivila a pravila, že nikoli. Tak to uzavřela, že asi taková tmavá nudle... No a jak to řekla, tak mi došlo, že to musel být kus těsta s kakaem, neb jsme pekly její narozeninový dort (a když olizovala těsto, tak ho měla fakt všude....a zjevně ani mytí všude nepomohlo) ;-D
    MARKYSHA
    MARKYSHA --- ---
    NIENNA: Já mám strach, že když nebudu mít potvrzení, tak to budu řešit pořád. Má čekárnu pro zdravý.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    ANNAWA: Vlastně ne.... Loni v září jsem žasla, kolik dětí, co mělo nastoupit nenastoupilo, protože... (různé důvody - např. mysleli si, že bude bez plen a stále je má)... a to byli jen ti, co se o tom se mnou bavili na pískovišti (tj. velmi, velmi malý vzorek).
    Jako klidně se může uvolnit hned (protože někdo zjistí, že vlastně ne... třeba, že se bude stěhovat, rozvádět, čekají další, mysleli si, že školku nedostanou a chtěli si udělat oko na příští rok a ono to dopadlo apod.). Ale v září se toho uvolní právě dost, protože se ukáže, že se to nedá (ať už logisticky, nebo to dítě / rodič nedává psychicky, něco jim DĚSNĚ nevyhovuje, dítě něco co má zvládat nezvládá a tak...).

    Co tak vím, tak první úbytek je hned (hlavně z důvodů jiné školky), pak v září (to i chápu) a pak v lednu (a to teda nechápu, ale to vím, že se vyplatí znova se ptát, protože je ve třídách místo). A pak občas sem tam něco...

    V každém případě si myslím, že máš reálnou šanci...
    ALE pořád tě děsně lituju... jsem moc ráda, že školku máme, protože ta nejistota by mě ubíjela...
    TUTIK
    TUTIK --- ---
    ANNAWA: Nikdy nevis.. Vloni v srpnu, pri dodatecnem druhem zapisu pro otevreni dalsich 20 mist nove tridy, prisli v patek rodice s ditetem k zapisu, zapsali, dostali se (hned v pondeli byli vysledky) a v utery oznamili, ze dite do skolky nepujde, protoze ho daji nekam jinam. Stejne tak nejake prijate deti nakonec nenastoupily, protoze jejich mladsi sourozenec se nedostal a rodice dali radeji obe deti do jine (soukrome) skolky, aby meli cestu pri jednom.

    To se ti muze u trech deti klidne stat. :)

    Vlastne jsem si ted vzpomnela, ze Lucinka byla prijata pri tom dodatecnem zapise jako predposledni v seznamu. nakonec ale od zari do skolky chodilo (a na tridnim seznamu skutecne bylo nastoupenych) jen 22 deti a dalsi 3 nastoupily nekdy pozdeji na podzim (rijen snad, mozna pozdeji). To jsem se vlastne ani nezeptala, jak to, ale vim, ze v seznamu nastoupenych deti v zari skutecne bylo pouze 22 deti, protoze jsem delala seznamy deti a kontakty rodicu kazde tridy. A asi o mesic, dva pozdeji jsem si vsimla, ze se zaplnila posledni tri okynka obrazku s novymi jmeny.
    A urcite v dobre prijimaciho rizeni brala reditelka deti do uplneho vycerpani kapacity, takze urcite mela prijatych 25 deti do te puvodni tridy. (tedy 25 mist)
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    NIENNA: v případě jediné školky je málo pravděpodobné, že to někdo předtím odmítne, zvláště když jsou všechny ty děti 4+, ne?
    TUTIK
    TUTIK --- ---
    ANNAWA: V tom pripade je treti pod carou. To odvolani rozhodne napis a bij se, jak muzes, protoze je sance, ze se neco uvolni.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam