• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EKIMSkútr
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    MARASAN: Jj, protože tyhle triky se schováváním SPZ teď s autama fungujou, protože jsou úplně blbí a nezavolají měšťáky, aby to zkontrolovali. 🤷‍♂️
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PAN_MYVAL: je potreba parkovat číslem k chodniku
    PAN_MYVAL
    PAN_MYVAL --- ---
    TOMBRIDER: jenže to možná taky oslňuje, a protože světlo LEDky je hned poznat, můžou tě zastavit policajti, poslat na STK a dát ti mastnou pokutu. Všechny žárovky totiž musí být homologované - symbol E v kroužku apod.

    Poslední dobou se dělají už i homologované náhradní LED do starých světel, ALE výrobce musí vyzkoušet a certifikovat že to neoslňuje, takže je pro každou takovou LEDku seznam aut, do kterých se to smí dát - a stojí mastné tisíce.


    SPYYDY: ono je to logické, je to jen otázka času. Dřív moto nemohly mít parkovací lístek proto, že by jej odfouknul vítr nebo někdo ukradl = parkování zdarma. Jakmile se parkovací lístky zrušily a namísto toho ELTODO elektronicky čtou SPZ, zvládne to skútr stejně jako auto - a veškerým účelem parkovacích zón nikdy nebylo zajistit parkování, ale vyrejžovat co nejvíce peněz do obecní pokladny.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    TOMBRIDER: Odpovím si sám.
    Je to nebe a dudy. Svítí to parádně.
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Je to na tuhle padinu
    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    Nazdar.
    Nasál jsem postarší pekáč. Co úplně ale úplně naprosto totálně. Nesvítí. Je v tom žárovka BA20d.
    Nemáte někdo zkušenost s touhle alternativou?
    Motožárovka BA20D S2 led 3535 2400Lm 6000K bílá s čočkou - LED autožárovka | Alza.cz
    https://m.alza.cz/auto/motozarovka-ba20d-s2-led-3535-2400lm-6000k-bila-s-cockou-d7384114.htm?kampan=adwau_auto-moto_pla_all_auto-moto_zarovky_m_21494___352005503512_%7E71253488112%7E
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    TUILE: Paradoxně protože když je to o něj opřený, tak je to fakt těžký nakopnout...já už zapomněl, že se dá startovat i elektricky :D

    Jinak on se stejně při prvním kontaktu s čímkoliv zavře...vyzkoušeno při manipulaci po parkovišti.
    TUILE
    TUILE --- ---
    NIKDAS: proc paradoxne?
    s velkym stojanem se nerozjedes, kdyby ses rozjel s malym, je to blby hned v prvni zatacce.
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    NIKDAS: CLOVICEK: Tak jsem ten velkej stojan odmontoval, a žádnej killswitch tam není, ale paradoxně na malým stojanu je. Když ho sundám dolů, vypne mi to motor...

    SPYYDY: Elektroauta utnou, to se ví a v některejch městech už to tak i udělali (vím třeba o Karlových Varech). O skůtrech jsem nic neslyšel.
    SPYYDY
    SPYYDY --- ---
    Včera jsem dostal na Strossu pokutu za stání na chodníku a měšťák mi u toho varoval, ať parkuju na modrý a užiju si to, dokud je to zdarma. Že se prej chystá parkovné pro motorky i elektroauta. Víte o tom něco? Btw dostal jsem za poslední 4 měsíce 2 takový pokuty, poprvé na Ovocňáku. Předtím deset let nic. Hlídá se to víc nebo je to náhoda?)
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    NIKDAS: No já mám taky ulomený jeden ze dvou držáků osy hlavního stojanu, tak jsem ho sundal, ale startuju elektrikou, pro změnu nemám nakopávající kliku 😀 ale měl jsem ho celý rozebraný a u mě rozhodně žádná pojistka není. Se podívej, za co jsou chycené pružiny, ale měl vy to být jen kus železa nebo šroubku
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    Hoj, praskl mi na skůtru hlavní stojan. Uvažuju, jestli ho nechat někde převařit, nebo koupit novej (zejména proto, že je to 20 let starej skůtr a kdo ví, jestli ten díl seženu).

    Každopádně otázka: Když stojan odmontuju, půjde mi skůtr nakopnout? -teď tomu zabraňuje právě ten stojan, jenže se bojím, že tam má i nějakou "pojistku", která se vypne, až když stojan zatáhne za pružinu, když je v poloze dolů. Bez nakopnutí nenastartuju, tak se ptám, jestli to odmontovávat a dojezdit sezonu s bočním stonajem.
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    Tak se nově hlásím mezi Vás. Už mě 20 let svrbí prsty, že chci něco smradlavého na benzín, abych se v tom mohl občas pohrabat a zasrat se od oleje. Když už je mi skoro 40 (notyvole!), tak bych se na tom nemusel nutně hned zabít :-D Pořídil jsem tedy do začátku Hyosung GPS 125 Hyper, který nestartuje, dva roky nekde stal a má za sebou 22t km... Takže se v něm teď hrabu, vakuovku jsem už vyměnil a startuje na první žduch... jen teď řeším pálící se spojkový zvon o kryt variátoru a pár dalších bolístek, ale snad už za pár dní konečně vyjedu. Natočil jsem nějakou obhlídku, kdyby někoho zajímalo, jak taková skútr-multipla vypadá :-D
    Hyosung GPS 125 Grand Prix/Hyper (Suzuki licensed) scooter first view
    https://youtu.be/ZfUzZMcMfS8?si=RaUQsJNwlWAU8g9o
    JAVESEU
    JAVESEU --- ---
    FERRENC: Já přezouval v Praze v Bestdrivu na Smíchově.. https://mapy.cz/s/remokajahe
    JDAG
    JDAG --- ---
    BRAP242
    BRAP242 --- ---
    jakej ridicak potrebuju na tuhle vespu?

    Vespa GTV 300: cena, spotřeba, barvy
    https://www.vespa.com/cz_CS/models/gtv/gtv-300-hpe-2023/
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    FERRENC: Co id nyemi kousek za Prahou ?
    FERRENC
    FERRENC --- ---
    Ahoj, neporadíte, prosím, kdo by mi přezul skútra Aprilia Habana 125? Píchl jsem zadní pneu. Budu rád za doporučení, než abych riskoval nějakého "chytráka" v servisu. Díky moc.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam