• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILANLXRDuchové,Poltegaister,strašidla unás..aneb místo kde jsem něco takového zažil,doporučení na místa kde přespat a něco nadp
    DINADEA
    DINADEA --- ---
    CLUMP: To je nejlepší souhrn české démonologie, jaký existuje. Myslím že nikdy nevyšlo a dlouho nevyjde nic, co by tuhle knihu překonalo.
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    DIVER: nevim, jestli to je presne to, co hledas, ale doporucuju minimalne v knihkupectvi kouknout na tuhle knizku. je velice pekne zpracovana:

    Labyrintem míst klatých - Martin Stejskal | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    http://www.kosmas.cz/knihy/161223/labyrintem-mist-klatych/
    Po dvaceti letech vychází přepracované a doplněné vydání knihy, které tehdy vyšla pod názvem Labyrintem tajemna. Obsahuje kolem 1700 místopisných hesel na tisíci tiskových stranách. Autor zásadně rozšířil i prvou část, která zachycuje množství nových informací, co se týče démonologických pověstí a bájných postav naší mytologie. Kniha je obohacena též mnoha neznámými rytinami, jak démonologických postav, tak lokalit, o nichž pojednává.
    Podrobný a přehledný místopis magických putování zázračnou českou krajinou, protkaný pověstmi, všechny lokality řazeny podle okresů pro snazší vyhledání, obsahuje téměř 1700 místopisných hesel, místa doplněna topografickými souřadnicemi a hodnotami GPS, doplněný grafikami a symboly.
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    Dnes v noci jsem otevřela oči a vedle mě se pomalu posadila postava holčičky s culíkem. Nevěřícně jsem na to zjevení zírala, nebylo to vyloženě hmotné spíš poloprůsvitné. Snažila jsem se jí co nejvíc zaostřit a prohlédnout si jí, až se najednou rozplynula...a kde nic, tu nic. Jen tma. Kupodivu jsem se nebála, jen jsem nechápavě zírala:)
    MOMOTARO
    MOMOTARO --- ---
    ZOLTY: Je to zajímavé, ale myslím že jde spíš u Tvé babičky o blud. Už právě proto, že to bere statečně. Normální člověk, začal-li by vidět opravdu duchy, by nejspíš v klidu nebyl. Nicméně jí ten stav musí být nepříjemný a asi by bylo fajn navštívit odborníka
    GEJSHA
    GEJSHA --- ---
    ZOLTY: myslím, že jde o Charles bonnetuv syndrom, koukni na toto: http://www.ted.com/talks/oliver_sacks_what_hallucination_reveals_about_our_minds.html
    Dont worry,))
    JOPS
    JOPS --- ---
    VALOR: ale pro toho cloveka to musi bejt strasnej gulas, protoze neni schopnej rozpoznat co je realita a z ceho blouzni...

    To doufam, ze do me naboura letadlo, nez abych mel v hlave takovejhle chaos....
    VALOR
    VALOR --- ---
    JOPS: no u někoho je to tak že když začne brát ty prášky na hlavu tak ty věci pak už nevidí. ;)
    JOPS
    JOPS --- ---
    ZOLTY: tohle mel deda taky, kdyz zacal brat prasky na hlavu, tak to bylo to same co u tebe. Videl vsude lidi, napisy na zdi a proste to byly ruzne halucinace.

    Pak prasky vysadil a je to v pohode.
    ARAGONIT
    ARAGONIT --- ---
    Nahráno v sezení 6iW
    http://nahraj.to/g/6iW
    VALOR
    VALOR --- ---
    ZOLTY: já bych se babičku nebál nechávat samotnou. Bál bych se o její zdraví a tím nemyslím psychické, ale fyzické. To že dokáže vidět věci, které už jsou za hranicí by mohlo znamenat, že z nějakého důvodu je mezi tady a tam. Tím důvodem může být zdravotní stav. Může to být z jiného důvodu, ale jestli to začlo náhle tak bych Ti doporučoval dát na ní pozor. Zažil jsem tohle u mého táty a nedlouho potom byl na loďce u převozníka...
    ZOLTY
    ZOLTY --- ---
    PUPPY: musí to být hrozný :(
    PUPPY
    PUPPY --- ---
    ZOLTY: Moje babička měla něco podobnýho. Doma i v nemocnici jí pořád v noci nějaký lidi courali v místnosti. Žádnej náznak komunikace, jen tam prostě byli. Taky to brala vcelku stoicky a popisovala je jako úplně normální lidi. Jen říkala, že někdy už jí vadí, že nemá klid. Nějakou rozvinutou demencí taky netrpěla, když se jí to začalo dít.
    MORTWYRTHA
    MORTWYRTHA --- ---
    ZOLTY: ty jo... úplně bych se bála tam nechávat babičku samotnou...brrr
    ZOLTY
    ZOLTY --- ---
    DINADEA: o tomhle jsem právě slyšela.. jako babi to bere hrozně statečně, vůbec to neřeší, ale já bych se asi pos..... hlavně bych se hrozně bála kde je realita ( a nějakej sráč se mi vloupal do baráku ) a kde je iluze.. a i když iluze ( pozná to podle těch očí ), tak takováhle hnusná.. no fuj, nechtěla bych tohle zažívat
    DINADEA
    DINADEA --- ---
    ZOLTY: A ještě - s tím, že je začala vidět. Na to je teorie, že čím je člověk starší a blíže smrti, tím více se mu uvolňuje duše od těla, není už tak svázaný se hmotou. A může pak vidět nebo slyšet i věci, které jsou na jiné úrovni.
    DINADEA
    DINADEA --- ---
    ZOLTY: To je zvláštní. Podobně popisovala duchy známá, která je vidí. Vypadají stejně jako normální lidi. Jen myslím že o těch důlcích místo očí neříkala nic. Je jich prý všude kolem hodně a dostalo mě, že můžou víceméně kamkoli...takže i sledovat, co zrovna děláte, kdekoli...
    To je dost otravná představa, že mě stále může někdo pozorovat... :)
    ZOLTY
    ZOLTY --- ---
    KATYX7: dej pak vědět
    ZOLTY
    ZOLTY --- ---
    moje babička je stará a nemocná ( silná cukrovka ), ale i přes to celkem vitální.. nemluví z cesty, pozná lidi kolem - prostě žádná senilita se nekoná. Je to pár měsíců co jen takk mezi řečí, jakoby se nechumelilo, řekla, že jí začínají vadit ty lidi v ložnici. když sme se jí ptali jaký lidi, tak řikala že kolikrát leží v posteli, čte si a když zvedne oči od knížky, stojí u její postele člověk. Zeptá se ho co tam dělá a at jde pryč, ale nekomunikuje s ní. Nebo jí nějaká ženská leží v poličce ( při váze dospěleho člověka by police určitě spadla ). Nebo jí někdo chodí kolem okna ( okno je do zahrady, takže by někdo musel být na pozemku baráku ). Když jsem se jí ptala, jak ty lidi vypadají, tak řekla že normálně jako lidi, jen mají místo očí prázdné důlky. Děsí mě to, neskutečným způsobem. Nevim jak to mám brát - jestli babička blouzní, mozek jí selhává, nebo jak je člověk starší je nachylnější k tomu, aby viděl a cítil věci co my ostatní ne? Jednu dobu jsem u ní bydlela a ten dům je sám o sobě hrozný. Kolikrát jsem tam slyšela divný zvuky, závany chladu.. prostě hnus :(
    KATYX7
    KATYX7 --- ---
    Nemohla ji bodnout vosa :) Kdyz ji neco pichne, zaknuci a olize si to, zadna hysterie to nedoprovazi. Urcite na jare zopakuju pokus. Tohle se stalo vloni.
    GIANT
    GIANT --- ---
    opakujte pokus :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam