• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    THX_1138: Vyrobit si?
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    pripadne hutak prevazne ocel se da sehnat jeste tady http://www.idama.cz/
    jsou pomerne novi, takze by mohly byt ochotnejsi nez v "jen po me nechtejte nic kuli cemu bych musel zvednout bucek ze zidle" ferone. sam sem tam ale jeste nebyl
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    MICA: Pripadne pokud clovek nemusi koukat na to, co je to presne za material (treba kvuli kaleni), tak je mozny zajit do nejblizsi sberny a tam se domluvit, za jakych okolnosti si tam clovek muze dojit vybrat nejakej material, kterej by prodali. Ale to je krajni mez - vyplati se to treba pri nakupovani bloku ze sede litiny, jen nesmi byt moc velke, aby nehrozily praskliny pri hrubym zachazeni. :)
    MICA
    MICA --- ---
    PROFOR: Ještě bych doplnil http://www.kondor.cz/ ale tam taky na člověka koukaj jak na čůráka když nenakoupí aspoň kilometr matroše
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    HARVIE: Material dostanes ve Ferone, ale kdyz tam clovek prijde, tak se ocitne v predrevolucnim svete, co se tyka ochoty... :) Takze dost casto to nahrazuju materialem, ktery objednavam mimo prahu... A asi jediny seriozni zelezarstvi znam u rouska (tedy v praze), jinak kupuju radeji starsi osvedceny, co znam jeste z dob ucnaku. To kupuju na aukru. Nebo potom nektere veci, co uz se jinak sehnat nedaji, z Hoffmann Group, ale to je velmi drahe. Ale treba ted se budu zbavovat vrtaku od 22do 30mm, neb na ty svoji frezce uz je proste nemam jak pouzit a musim misto vrtani pouzit vyvrtavani. A na soustruhu to radeji v tehletech prumerech vezmu nozem. :)
    PECA
    PECA --- ---
    HARVIE: SPŠ Jičín.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    HARVIE: ja jsem zjistil ze je vcelku jedno kolik strojniho vybaveni mas, dokud nebudes mit uplne vsechno vzdycky bude jeste neco chybet, a to nemluvim o strojnim prislusenstvi. jak se ti rozsiri vyrobni moznosti o dalsi stroj, hned zjistis ze nechapes jak jsi bez neho mohl zit ale ze ke stesti ti porad nejakej stroj chybi
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PECA: Hehe presne takhle sem se dostal oklikou pres strojarnu na informatiku i ja :-) Kam si chodil? :-)
    PROFOR: To je dobry :-D ja to mam naopak :-D a jeste to mam dobre podporeny nedostatkem nastroju a materialu... hlavne teda takovy ty vetsi stroje jako pily, soustruhy, frezky, stojanovy vrtacky mi chybi, ale i ten material... sem vzdycky hrozne linej ho shanet, protoze z obchodu znam jenom hornbach a navic nikdy poradne nevim co budu potrebovat a nechce se mi tam jezdit kdyz vim ze bych se urcite este 3x pro neco vracel (samozrejme az po 2 mesicich kdy bych sehnal naradi)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PrintCrime http://craphound.com/?p=573
    Kdyz o tom tak premejslim, tak i 2D tiskarny byly ve svoji dobe docela kontroverzni stroje seslany satanem. Alespon v nekterejch rezimech... Mozna ze se za knihtisk i upalovalo jako za carodejnictvi...
    PECA
    PECA --- ---
    AXTHEB: Chápu, taky se na ni pomalu chystám. Na dovolenou :-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PECA: Nevim, ted to nejak nesleduju mam dovolenou:)
    PECA
    PECA --- ---
    AXTHEB: Nejaký pokrok s Průša i3 RepRapem?
    Na chvíli jsem to pustil z hlavy, ale tu a tam si vzpomenu. Přitom si říkám, jestli by opravdu nebylo lepší, zkusit frézku s možností nasazení extruderu z reprapu...
    MICA
    MICA --- ---
    Nevite o nějakym freeware CADu, kterej umí ukládat vektory do PLT nebo HPGL?
    PECA
    PECA --- ---
    PROFOR: Tak elektronika, jak jsem pochopil existuje. V nejhorším by se něco muselo dodělat do FW...
    JVCNC: Delphi je OK. To jenom já jsem za ta léta zlenivěl, zakrněl a je ze mně taková líná lemra :-)
    K tomu noži - a bude to v rámci tvé práce pro firmu, nebo to bude dostupné i nám, amatérským konstruktérům malých CNC hraček?
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    PECA: rizeni tangencialniho noze uz ve vyvojovem planu mam.

    s delphi bych to nevidel tak cerne, napr http://sprutcam.com/ je napsan v delphi a je to velice schopny CAM
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    PECA: vidis - ja bych mechanicky nemel nejmensi problem, ale elektrotechnicky uz jo... :)
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    AXTHEB: Tu stejne neudelas, neb tisknutelne jsou pouze casti, ktere jsou konstrukcni a neni problem je vyrobit seriozne...
    PECA
    PECA --- ---
    JVCNC: To je (by byla) samozřejmě ideální kombinace. Navíc, jak jsem už psal, ještě bych uvítal, kdyby to umělo pracovat s kudlou (vyřezávat fólie a samolepky - alespoň A4, lépe A3, ale i těch 200 × 200 mm by stačilo).

    Bohužel, ač střední školou strojař, na tohle nemám koule. Chybí mi oborové zkušenosti a znalosti. Přeci jenom, ta průmyslovka byla záchrana, když mě nevzali na slaboproudej učňák, abych se pak oklikou stal vytouženým programátorem :-) ... Načež jsem tak nějak skončil u Delphi a databází :-/
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    AXTHEB: tak jako tak budes muset spousty dilu kupovat, motory, loziska, tyce, spojovaci material atd. samotna konstrukce je z celeho celku mala cast a pritom z nejvetsi casti ovlivnuje vysledek, a zarizeni jehoz hlavnim ucelem je produkovat samo sebe a to jen z male casti nepovazuju za idealni ucel a pritom prave tohle nejvice omezuje vysledek, mnohem mensi omezeni by byla frezka ktera je schopna vyfrezovat sve vlastni dily, mensi technologicko konstrukcni omezeni a vyssi uzitnost, samozrejme delana tak aby fungovala i jako 3d tiskarna
    PECA
    PECA --- ---
    AXTHEB: Jinými slovy, muselo by to dokázat tu desku samo ofrézovat.
    Nicméně já bych se tuhé, byť ne úplně replikovatelné konstrukci nebránil. Jasně, nebyl by to RepRap, ale něco jiného. Momentálně to neřeším, stavím RepRap, časem se uvidí.

    Jinak pro takové to domácí vyrábění bych jako uvítal mašinku, která by měla možnost výměny extrudéru za frézku a uměla i frézovat. Ideálně i hlavu s nožem, aby šlo řezat folie a papír (samolepky a vystřihovánky). :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam