• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    Diskuze týkající se problematiky při stavbě domácího CNC a i jiných obráběcích strojů, nejsem žádnej profík, ale můžeme se zde společně podělit o těch pár poznatků co jsme nasbírali. Samozřejmostí bude prezentace našich výrobků a výsledných produktů.
    rozbalit záhlaví
    MICA
    MICA --- ---
    BURAN: Protože to video je stejně staré?
    BURAN
    BURAN --- ---
    THX_1138: proc se mi vybavil Matrix? :)
    IRUX25
    IRUX25 --- ---
    THX_1138: dost se mi libi ty pohyby. maj to fakt vymakany.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    THX_1138: takhle budou za par let vypadat zubari :-D
    MICA
    MICA --- ---
    Budu frézovat 2D díl z březové překližky tlusté 3mm, bude tento nástroj http://www.cncshop.cz/dvoubrita-vroubkovana-freza-typ-726 pro to vhodný (mám 3,175mm)
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    THX_1138: Vyrobit si?
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    pripadne hutak prevazne ocel se da sehnat jeste tady http://www.idama.cz/
    jsou pomerne novi, takze by mohly byt ochotnejsi nez v "jen po me nechtejte nic kuli cemu bych musel zvednout bucek ze zidle" ferone. sam sem tam ale jeste nebyl
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    MICA: Pripadne pokud clovek nemusi koukat na to, co je to presne za material (treba kvuli kaleni), tak je mozny zajit do nejblizsi sberny a tam se domluvit, za jakych okolnosti si tam clovek muze dojit vybrat nejakej material, kterej by prodali. Ale to je krajni mez - vyplati se to treba pri nakupovani bloku ze sede litiny, jen nesmi byt moc velke, aby nehrozily praskliny pri hrubym zachazeni. :)
    MICA
    MICA --- ---
    PROFOR: Ještě bych doplnil http://www.kondor.cz/ ale tam taky na člověka koukaj jak na čůráka když nenakoupí aspoň kilometr matroše
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    HARVIE: Material dostanes ve Ferone, ale kdyz tam clovek prijde, tak se ocitne v predrevolucnim svete, co se tyka ochoty... :) Takze dost casto to nahrazuju materialem, ktery objednavam mimo prahu... A asi jediny seriozni zelezarstvi znam u rouska (tedy v praze), jinak kupuju radeji starsi osvedceny, co znam jeste z dob ucnaku. To kupuju na aukru. Nebo potom nektere veci, co uz se jinak sehnat nedaji, z Hoffmann Group, ale to je velmi drahe. Ale treba ted se budu zbavovat vrtaku od 22do 30mm, neb na ty svoji frezce uz je proste nemam jak pouzit a musim misto vrtani pouzit vyvrtavani. A na soustruhu to radeji v tehletech prumerech vezmu nozem. :)
    PECA
    PECA --- ---
    HARVIE: SPŠ Jičín.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    HARVIE: ja jsem zjistil ze je vcelku jedno kolik strojniho vybaveni mas, dokud nebudes mit uplne vsechno vzdycky bude jeste neco chybet, a to nemluvim o strojnim prislusenstvi. jak se ti rozsiri vyrobni moznosti o dalsi stroj, hned zjistis ze nechapes jak jsi bez neho mohl zit ale ze ke stesti ti porad nejakej stroj chybi
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PECA: Hehe presne takhle sem se dostal oklikou pres strojarnu na informatiku i ja :-) Kam si chodil? :-)
    PROFOR: To je dobry :-D ja to mam naopak :-D a jeste to mam dobre podporeny nedostatkem nastroju a materialu... hlavne teda takovy ty vetsi stroje jako pily, soustruhy, frezky, stojanovy vrtacky mi chybi, ale i ten material... sem vzdycky hrozne linej ho shanet, protoze z obchodu znam jenom hornbach a navic nikdy poradne nevim co budu potrebovat a nechce se mi tam jezdit kdyz vim ze bych se urcite este 3x pro neco vracel (samozrejme az po 2 mesicich kdy bych sehnal naradi)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    PrintCrime http://craphound.com/?p=573
    Kdyz o tom tak premejslim, tak i 2D tiskarny byly ve svoji dobe docela kontroverzni stroje seslany satanem. Alespon v nekterejch rezimech... Mozna ze se za knihtisk i upalovalo jako za carodejnictvi...
    PECA
    PECA --- ---
    AXTHEB: Chápu, taky se na ni pomalu chystám. Na dovolenou :-)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PECA: Nevim, ted to nejak nesleduju mam dovolenou:)
    PECA
    PECA --- ---
    AXTHEB: Nejaký pokrok s Průša i3 RepRapem?
    Na chvíli jsem to pustil z hlavy, ale tu a tam si vzpomenu. Přitom si říkám, jestli by opravdu nebylo lepší, zkusit frézku s možností nasazení extruderu z reprapu...
    MICA
    MICA --- ---
    Nevite o nějakym freeware CADu, kterej umí ukládat vektory do PLT nebo HPGL?
    PECA
    PECA --- ---
    PROFOR: Tak elektronika, jak jsem pochopil existuje. V nejhorším by se něco muselo dodělat do FW...
    JVCNC: Delphi je OK. To jenom já jsem za ta léta zlenivěl, zakrněl a je ze mně taková líná lemra :-)
    K tomu noži - a bude to v rámci tvé práce pro firmu, nebo to bude dostupné i nám, amatérským konstruktérům malých CNC hraček?
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    PECA: rizeni tangencialniho noze uz ve vyvojovem planu mam.

    s delphi bych to nevidel tak cerne, napr http://sprutcam.com/ je napsan v delphi a je to velice schopny CAM
    PROFOR
    PROFOR --- ---
    PECA: vidis - ja bych mechanicky nemel nejmensi problem, ale elektrotechnicky uz jo... :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam