HARVIE: uy seobjevili vedle u sousedu v 3D tisku. jen to ma pak nejaka omezeni a je to dobre jen pro nektere aplikace.
referovat stroj na pretizeni motoru neni moc dobrej napad, jednak to je mene presne coz vadit jeste nemusi ale neodhali to spoustu problemu. Napr kdzy se ti vlivem prachu zadre vedeni osy, nebo se ti usadi bordel u konce pod narazkou zreferujes o dost jinde a neprijdes na to, s klasickzma spinacema na to prijdes kdyz stroj na ne nedojede protoze se zadrelo vedeni nebo se nahromadil bordel pred spinacem tak ze osa k nemu dojet nemuze, v praxi tohle resim asi nejcasteji, ze stroj nejde zreferovat, dojede na kraj tak se zastavi a system nahlasi chybu reference. I kdyz je osa zadeklovana tak tam neni videt a po case se tam bordel stejne nahromadi.
dalsi vec je ze to podle videa vypada ze zabere jeste driv nez ke ztrate kroku dojde, coz je fajn ale jak moc driv?
co jsem cetl v datasheetu tak to hlidaj prubehem proudu, jak se zacne menit sinusovka na trojuhelnik tak reknou ze doslo pretizeni. K tomu dojde od urcitych otacek tak jako tak, jak k tomu zacne dochazet, motor nema plny moment a zacne klesat, tedz tahle funkce ti omezi pouzitelne otacky a zrovna pri rychloposuvu plny moment nepotrebujes a nastava to podle charakteristiky motoru, u nekterych to muze nastat hodne brzo, frekvence momentova charakteristika rekne kde, tam kde zacne klesat moment. U remenovych os to nevadi tam se motor moc rychle netoci, sroubove osy budou pomale.
a nakonec, ten budic ma dost velky prechodovy odpor tedy bude hodne topit a bude problem ho uchladit, spise to teplo dostat vubec do chladice. Spis je to urcene na specificke jednoucelove aplikace pro male motorky kde to je hodne fajn (a nejde na ne nacpat enkoder) nebo 3d tiskarny kde se ignoruje spoustu jinych veci (a obecne dela vsechno spatne) nebo pro hodne male CNC.