• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VODRHACNC - teorie a rady pro domácí stavbu našich obráběcích strojů frézky, soustruhy, 3D tiskárny, vračky, pily, brusky etc.
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    Pomalu se rodí další pomocnik do dílny ,je to takový sranda projekt na drobnosti k modelům ,kdyby to zvládlo mosaz a hlínu jsem spokojený .... základ je stojan na vrtačku, křížový stůl + 3d tisk, pojezd z 2x 10lmuu + 25lmuu ,stůl klasická rybina,přestavba na cnc ,ještě vymyslet kam nacpu zdroj a shield a dotisktnout díly na rotační osu a hotovo, a asi trochu snížím Z

    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    TLOUDEV:
    ACID: Tak to vypada, ze chlor tam neni, a pry CO2 laser by mel molitan rezat bez problemu. Zel to nevyzkousim, bo CO2 uz nemam.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    ACID: IMHO nepujde - co si tak pamatuju, tak hori zelene - tj obsahuje chlor. Ostatne, udelej si zkousku plamenem. Jakmile je v necem chlor, nezkousej rezat laserem. Otravis se.
    Dalsi vec, pokavad tam teda chlor nebude (hypoteticky) je, zda budes rezat CO2 laserem, nebo nejakym pevnolatkovym, ci fiber... jsou ruzne vlnove delky, co2 (mezi lidem nejrozsienejsi) ma 10600nm a je vhodny k rezani "organickych" materialu (tedy uhlovodiku), tzn dreva atd, ten by to asi mohl dat. Ale jak pisi vyse - je-li v molitanu chlor, pryc od nej!
    ACID
    ACID --- ---
    Zkoušel někdo na laseru říznout molitan?
    SALAM23
    SALAM23 --- ---
    SELIX: lightburn,za mě top,nebo plugin CorelLaser pro CorelDraw a pálit přímo z Corelu ,ten mě ale moc neseděl na řezání,na grafiku super a tak tam kreslím a na řezání používám ten lightburn

    SELIX
    SELIX --- ---
    Není tu nějakej spřátelenej klub, kde bych vyzjistil jakej soft lze použít pro 2D návrh na vyřezávání laserem? Tj žádnej přepočet z obrázku, ale přesný řezy? Mašinka umí laserGRBL, a to zase umí svg soubory. Ale z freeCAD se mi nedaří do svg vyexportovat, nebo jen nevím jak na to...
    WEWERKA
    WEWERKA --- ---
    Ciste nahodou nekupuje tu nekdo flexibilni kartace odtud? https://www.kartacovnakolovec.cz/produkt-flexibilni-kartacove-listy
    Potrebovala bych 4 cm kartace, ale oni prodavaji jen 25 m baleni. Me by stacilo 1-2 metry.
    CHIX
    CHIX --- ---
    zdravim
    mam tu mrtvolu driver mitsubishi mds-a-v1-35
    nevite o nekom kdo se v tom orientuje a umi to opravit?
    SELIX
    SELIX --- ---
    BOUMRY: dík, zkusím to s mojí ingliš přelouskat...
    BOUMRY
    BOUMRY --- ---
    SELIX: není to těžký, udělej si rovinu, viz link a potom ji vyber pro kreslení skicy. Skicu použij jako tvar pro díru.
    PartDesign Plane - FreeCAD Documentation
    https://wiki.freecadweb.org/PartDesign_Plane
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    HYENA: no hele nejen ja, podobne jsem to videl uz mockrat, nekomu to bezi vcelku normalne , dost lidem i na nanovejsich PC ne. PC mam dost nicmoc kdybych mel kupovat nove jen kuli F360 zdarma tak se mi to oproti SW pekne prodrazi a to me vyrazne levneji vyjde ten solid. Nemluve o velice castych chybach a updatech ktery F360 rozjebou a o dalsim orezavani funkci.
    SELIX
    SELIX --- ---
    BOUMRY: pomocnou rovinu neumím. Vlastně ani pomocnou čáru....
    BOUMRY
    BOUMRY --- ---
    SELIX: udělej si pomocnou rovinu, na ni skicu díry a pošli díru skrz tu šikmou plochu...
    SELIX
    SELIX --- ---
    JVCNC: teď trochu koketují s freecadem a zdá se, že mi postačí. Jen jsem ještě nenašel tutorial na kolmou díru k šikmý ploše :)
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    cau, mam tu kseft na laserovou gravirku do dreva (preklizka), nechcete to nekdo? jedna se o par ceduli velikosti cca 80x60cm, posta
    HYENA
    HYENA --- ---
    JVCNC: Musis mit nejakej hw problem, F360 me bezi rychlejc nez solid.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    SELIX: nasel jsem puvodni odkay a koukam ze to bylo casove omezene promo
    https://www.makerstore.com.au/blog/solidworks-cad-and-cam-now-free-for-makers/?fbclid=IwAR0302bTTJ-QgKO00AQ7a1lhg6cjTiuQEzamNh5SQAB6nU3n_GzR5hhcoQQ&__cf_chl_managed_tk__=pmd_5NPjFbcNHtSEP8ycgJJo3p5MLmctWV_nQrOe1epMDkY-1634646027-0-gqNtZGzNA6WjcnBszQjR

    nicmene i tech 99 USD /rok je vcelku prd a az mi vyprsi licence co sem mel zdarma tak do nej urcite pujdu, protoze nez se v F360 dockam jen otevreni menu tak se stihnu naobedvat
    SELIX
    SELIX --- ---
    ... a když zkouším vytvořit ID, vypadne na mě error :)
    SELIX
    SELIX --- ---
    JVCNC: zkouším to někde najít a nedaří se... jen 90 dolarů za rok...
    HYENA
    HYENA --- ---
    JVCNC: Tak to je neco spatne :) Ja jsem pracoval v nx, catia a solidworks, fusion nejlip otevira rozbity stepy z ciny. Je nejrychlejsi a nejspolehlivejsi. Znici pri konverzi nejmensi pocet dilu ze sestavy z body na plochy. Sestavy jsou tvarove kostky lisovacich nastroju v poctu cca 1000-5000. Fusion je otevre v nejkratsi dobe a rozbije jich nejmin. Vykresy jsou otresny ale to mi vadi ze cseho nejmin.
    Postprocessor je prenosny ne?
    Ja uz se k solidworks a dasaultu obecne nevratim.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam