• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    CYBERKOTLIK
    CYBERKOTLIK --- ---
    JVMLOK: to je opravdu jen pocit.

    CHOBOT: to prave neni pravda, po dostavbe Blanky byla doprava celkem vklidu.
    Objektivni kritiku ti dat nemuzu, protoze zadnou nemam. Ja vnimam Hriba podobne jako spousty lidi - ze zkratka nedela nic, krom foceni se.

    jedine vysledky ktere jsou tak nejak zatim videt:

    - zablokovani nabrezi a nahnani dopravy pod okna lidi, co bydli v Betlemsky atd
    - zdrazeni odstavnych parkovist, takz vic lidi jezdi do mesta autem
    - zuzovani dvoupruhovych silnic na jednopruhove
    - zdrazeni jednorazovych jizdenek
    - pokus o zdrazeni rocni jizdenky na MHD o 2.000kc

    ano, prechody na miste, kde jsou o 30m dal jine prechody, pusobej zkratka jen jako plytvani penez a energie, kdyz ma Prah milion jinych problemu, jak napriklad tisice aut, ktery sem porad jezdej.



    SAT_ANN: To jsi zaznamenala dost malo. Ja zas zaznamenal, ze cilene livkiduje autodopravu v Praze, viz napr https://www.expres.cz/zpravy/praha-doprava-zdenek-hrib-uzavirky.A210909_142533_dx-zpravy_vlt
    podobnych clanku bylo v lete napric mediama spousty.

    Napriklad jedna z hlavnich tras Zitna smerem na Karlak prisla o jeden pruh, namalovala cvyklostezka (vedle ktere se to auto nevejde, takze kdyz pak pokracuje ulici Odboru, tak stejne nemuzou jet jak kolo, tak auta) a jeste se na tu krizovatku otocila jednosmerka v Jungmanove, takze jsou tam ted fronty naprosto sileny, az nekam k vaclavaku. Podobny "sabotaze" jsou na vice mistech a samozrejme muze existovat nejaky oduvodneni, proc to tak zrovna ted musis byt, ale nikdo o nem nevi.

    Jinak co se tyce te rozkopane Prahy, tak fakt je ten, ze od roku 2018 co tam sedi se nekopalo skoro nikde a vymysleli se hlavne ty prechody, cyklostezky a "Zidle a Placky" (kteryma v jednu chvili kompletne odstrihli cast Vinohrad od okoli a museli to premalovavat zpatky). Za to 2021, dva mesice pred volbama udelaji tohle (viz obrazek).

    Tak ja nevim - spocitejte si ty hlasy o ktery jste prisli. Fakt porad myslite, ze situace, kdy BLESK a dalsi celostatni media porvavajici, jaky je primator kaspar, nema VUBEC ZADNY vliv na volice?


    FRK_R23: ne, mluvim o tym vikendu, kdy koalice piratu a praha sobe odjela na nejakou chatu kalit, a prvni vystup z toho byl zdrazeni rocni jizdenky na 5.500kc. Na to dostali sileny hate a Hrib sepak sel obligatne vyfoti:)))

    N_I
    N_I --- ---
    CAIDEL: není, měl si pravdu
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    N_I: A teď zpětně: Je nějaký opravdu zásadní problém v tom, že to nepoložil dvě hodiny po volbách, ale v klidu až v úterý?
    N_I
    N_I --- ---
    už to vidím..díky...uteklo mi to asi v záplavě

    Šok, vyčerpání, přetížení. Ferjenčík už není šéfem mediálního odboru Pirátů - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sok-vycerpani-pretizeni-ferjencik-uz-neni-sefem-medialniho-odboru-piratu-177632
    N_I
    N_I --- ---
    CAIDEL:promiň úplně mi to uteklo, hodíš mi k tomu nějakej článek?
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    N_I: Vždyť Ferjenčík už odstoupil... Jinými slovy přesně jak jsem říkal.
    N_I
    N_I --- ---
    mám čekat prej..až se teda určí kdo za tu zpacakanou kampan muze....ja teda jeste pockam..


    zatimco...

    Ferjenčík: „My zastupujeme jako koalice přes 800 tisíc lidí. Nikdo z nich nemá na čele napsané, kvůli komu tu koalici volil. Jednoznačně víme, že lidí, kteří vykroužkovali Starosty byla velká menšina, takže si nemyslíme, že na základě toho lze určit nějaký poměr sil.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    FRANZIMOORE: Já bych to srovnával spíš s Karolinou Peake, než se Zelenými 2006...

    Věci Veřejné dokonce měly před volbami určité aktivistické rysy, chtěli nechávat hlasovat příznivce v online referendech (to okopírovali od Pirátů, mimochodem) - ale jakmile se do vlády dostali, tak kto všechno hodily přes palubu.

    Jako ano, naši ministři můžou podat demisi, když se to celé vydá směrem příliš mimo zájem voličů Pirátů. Ale to je tak všechno, co můžou dělat.
    FRANZIMOORE
    FRANZIMOORE --- ---
    SHPAGIN: Já si to pamatuju dost dobře, protože jsem to sledoval téměř v přímém přenosu :)
    A srovnávat tehdejší vládnutí SZ s ODS a dnešní potenciální vládnutí vůbec ale vůbec nejde...

    Já si myslím, že jsme prostě "Odsouzeni k vládnutí".
    První zlomový bod je program. Druhý zlomový bod je rozdělení ministerstev. Když obojí dopadne dobře, musíme do vlády.

    Ale naprosto pochopitelně, jestli budeme válcováni a nebude se dařit prosazovat Pirátský program, tak může přijít chvíle k odchodu z vlády, a já si skoro tipnu že je o něco větší pravděpodobnost, že ta chvíle přijde, než že nepřijde...
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    FRANZIMOORE: Zkusit se má všechno.
    Ale pokud se podívám na "politický kompas" (pravice-levice, konzervativní-liberální) tak Piráti jsou nejdál od průměru zbylých 4 stran.
    Dá se tedy předpokládat, že i společný koaliční program bude od představ Pirátů hodně daleko.
    SHPAGIN
    SHPAGIN --- ---
    FRANZIMOORE: No, dobře to zvažte. Když si vzpomenu, jak vyjebávali s ministry za SZ, později VV. Bursíkovi taky kdosi říkal "někdo tady půjde bručet"... Vlastně žádná menší strana se ze spolupráce s ODS a jejími Bčky už nevzpamatovala. Jsem holt starší ročník a něco už pamatuju :-)
    FRANZIMOORE
    FRANZIMOORE --- ---
    SHPAGIN: ok takto to chápu. Ale pořád je to pro veřejnost těžko vysvětlitelný.
    Navíc teď je to spíš obráceně- my se musíme spolehát na koaličího partnera, že bude loajální vůči nám v otázce sestavení vlády. To si myslím že bude taky významný test našeho partnerství a spíš to vypadá, že loajální budou.

    Já četl mnoho výzev a zdůvodnění pirátských voličů na sítítch proč teď nejít do vlády.
    Jenže teď nejít by naprosto postrádalo nějaký AHA moment, nějaký praštění do stolu, prostě energii kterou by lidi pochopili a zanechala by v nich stopu.
    Teď pro to není causa, nejdříve může nastat ve chvíli, kdy nám Rakušan vyjedná ministerstvo kultury a nic víc (nebo něco obdobného).
    Když dostanem aspoň dvě ministerstva a nedejbože MPSV, který je z těch úplně nejsilnějších, tak nebude jak tu neúčast ve vládě vysvětlit
    SHPAGIN
    SHPAGIN --- ---
    FRANZIMOORE: To nebyly jen fb posty, ale systematická kampaň s oficiálními letáky, stranickými novinami, v několika krajích.

    Neříkám, že je to důvod odejít do opozice, ale že padá jeden z motivů jít do vlády, a sice loajalita ke koaliční smlouvě/partnerovi.
    FRANZIMOORE
    FRANZIMOORE --- ---
    Z mého pragamtického pohledu v tuto chvíli není otázka odchodu do opozice vůbec na stole.
    Naše koaliční kandidátka dostala jasný mandát být součástí vlády.
    Teď je na stole nutnost vyjednat co nejvíc z programu a co nejlepší personálie do budoucí vlády.
    Kdyby se to hodně nepovedlo, může být na místě řešit odchod do opozice.
    Imho je vždycky správný do vyjednávání chodit s maximálním optimismem, připravovat se rovnou na nejhorší varianty ti ztěžuje vyjednávací pozici.

    Otázka ochodu z vlády může být klidně na stole, může přijít moment kdy to bude správné rozhodnutí, ale teď to fakt není
    QZUZKA
    QZUZKA --- ---
    RESURRECTION: jo, nezáleží teď na tom, jestli koalice koalic vydrží ve vládě 4 roky, ale byl by fajn cca dvouletá demokratizačně ozdravná dohoda- udržet chvíli Antibabiš 108, narovnat co se nechá, kontrola dotací, digitalizace, věci na kterých se shodnou.
    No a pak po EU předsednictví buď bude země v takové kondici že si dovolí rozdat karty úplně znovu, nebo piráti do opozice pokud ta společná témata dojdou.
    FRANZIMOORE
    FRANZIMOORE --- ---
    SHPAGIN: Ale STAN přeci nikde od dohody neodstoupil. Ano, partikulárně ji porušoval, ale ten masakr byl imho jen z velmi malé části zapříčiněn tímhle porušováním.
    Primární není nikdy to, jak to vidí insider, ale to jak je možný to vysvětlit voličům a veřejnosti.
    A začít teď plakat, že někde bylo pár fb postů, které vyzývaly ke kroužkování a že to znamená porušení koaliční smlouvy a že to je důvod odejít do opozice?
    Jak myslíš, že by to asi veřejnost vnímala?
    MONCIC
    MONCIC --- ---
    nemuzeme si dovolit porusit koal smlouvu
    1) nedostanem od STAN ani halir za financni vyrovnani za volby = konec partaje
    2) sami o sobe rikame, ze my ze dohody dodrzujeme, paklize ji nedodrzime, uz nas nikdy nikdo nezvoli
    3) 4 roky v opozici s ANO a SPD = smrt
    FRANZIMOORE
    FRANZIMOORE --- ---
    OTZ: já se nalodím dnes :)
    SHPAGIN
    SHPAGIN --- ---
    CAIDEL: Pokud jedna strana odstoupí od dohody, druhá není ničím vázaná v dohodě pokračovat. STAN dohodu porušil, je naprosto v pořádku odpovědět analogicky (a náležitě svůj krok vysvětlit).
    Takže motiv jít do vlády, který se jmenuje "morálka nebo dané slovo", se dá škrtnout. Ty ostatní jsou otázka.
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    SHPAGIN: Z čistě strategického hlediska je nejproblematičtější co můžeš udělat do vlády nejít. Dohody byly uzavřeny, věci byly slíbeny, slovo bylo dáno. Porušit ho kvůli pocitu jisté uražené menšiny že by ve vládě být neměli je prasárna nejstrašnějšího kalibru (a o těch co to navrhují to neříká nic moc pěkného).

    Zamyslet se nad tím, jak se do téhle situace došlo, jak to řešit příště aby se do takové situace strana třeba nedostala. Prosím, žádný problém. Ale navrhovat aby se sralo na dohody, s tím je potřeba se jít vycpat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam