• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    PJGEPR
    PJGEPR --- ---
    XCHAOS: Jak víš, oni ti kariérní politici vykonávají (v každé straně) tu politiku, díky které pak voliči tu stranu volí. Pokud nebudete ve vládě (přijde mi, že nedoceňujete výtlak Blažka v rámci ODS i celé koalice), stanete se neviditelnou mikrostranou.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PJGEPR: je to trochu jinak. Piráti řeknou nahlas, co si myslí všichni, ale nikdo si to netroufá říct nahlas. A to je samo o sobě správná věc...

    Že podnět nemá podporu pirátských kariérních politiků (mimo europoslance), to je celkem zjevně vidět.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    XCHAOS: stačí si ověřít, zde se stránka zobrazí bez přihlášení :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HONCKA:
    NECROMAN: aha, mě zblblo to jednání o Jance, jak je dnes už všechno tajné...
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    PJGEPR: Mas tam chybu. Melo byt "prospejete sobe", ne volicum.
    PJGEPR
    PJGEPR --- ---
    Asi si myslíte, že prospějete svým voličům v opozici víc než ve vládě... Tohle totiž jinak skončit nemůže.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    XCHAOS: nic leakovat nemusíš, ten podnět je veřejný
    Pozice Pirátské strany k setrvání Pavla Blažka ve funkci ministra spravedlnosti - Fórum Pirátské strany
    https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?t=64598
    navíc byla podána námitka proti jednání v referendu, tj. to vypadá na standarní jednání a tam se můžou objevit i alternativní vávrhy, imho u nich když se shání podpora se nehledí na hlasy proti, tak do výsledného hlasování můžou klidně projít m,nohem tvrdší věci, např odchodem Blažka podmínit naše setrvání ve vládě.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    XCHAOS: tak forum je veřejné, rozprava probíhá zde:
    Pozice Pirátské strany k setrvání Pavla Blažka ve funkci ministra spravedlnosti - Fórum Pirátské strany
    https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?t=64598
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Update: zmínka o "ohrožování ústavního pořádku" v prohlášení nebude, bude to mírnější (zase víc si leakovat netroufám). Je to každopádně zajímavý vývoj a je to postavené na kvalitně zpracovaných podkladech (Markéta se odvolává na články ve zcela mainstreamových médiích).
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Europoslankyně Gregorová chce, aby Piráti odhlasovali, že ministr Blažek ohrožuje ústavní pořádek
    https://denikn.cz/minuta/1165630/
    (update: pro je už 149 členů)
    Piráti po odvolání Michailidu hlasují o Blažkovi. Část chce jeho konec v úřadu | TN.cz
    https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/508156-pirati-po-odvolani-michailidu-hlasuji-o-blazkovi-cast-chce-jeho-konec-v-uradu
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    https://twitter.com/TGuthJarkovsky/status/1666416084461731840
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Momentálně se na pirátském foru hlasuje o zveřejnění (odtajnění) vlákna o odvolání Janky se začátkem okurkové sezony :-)
    KEB
    KEB --- ---
    JORIM: hluboce se omlouvám, jestli jsem se tě dotknul a dopustil se mylné interpretace tvých slov!

    Jsem přesvědčen, že minimálně na internetu se dá udělat kampaň za relativně malý peníz a internet je vaše moře.

    Jestli to co Janka předvádí na internetech je promyšlená kampaň, o čemž pochybuju, jak vás jako stranu zviditelnit, tak je mimořádně debilní.

    Tím jsem se úspěšně zacyklil a za sebe můžu tuhle debatu ukončit.

    FRK_R23: ne, já to mám takhle rád! 😘
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    JORIM:
    KEB:

    Mohli byste si kluci dát nějakou ikonku? Ideálně každej jinou :)
    JORIM
    JORIM --- ---
    KEB: Než začneš urážet lidi, je dobré si přečíst, co píšou. Já nerozporuju, že kamapň je špatně vedená. Já rozporuju, že dobrá kampaň se dá udělat na koleni za pár šupů.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KRAMERIUS: háček demokratické politiky je, že žádné ideje a představy nikdy neprosadíš (stěží dáš vědět o jejich existenci, s marginálním mediálním impactem) - takže začneš nabalovat lépe volitelné normies, aby i celá strana byla volitelná. Normies po čase převáží a strhnou na sebe těžiště moci ve straně... čímž pádem pro původní sociálně-excentrické členy už vlastně úspěch strany nemá význam.

    Víceméně, názorově vyhraněné strany zakládají lidi s postojem "takových jako my je víc, jen o sobě nevíme" (a já budu mluvčí nás všeho). Jediné, co zjistíme je, že takových, co se cítíme být mluvčí za ostatní divné, je nás skoro víc, než těch divných :)) Nějaký ten minimální průnik společných zájmů i u relativně malé skupinky se pak rychle stane poměrně nudným politickým programem.

    Přesto je ale užitečné si tím procesem projít, protože prostě jsou dvě možnosti: bud' je to od začátku nesmysl a bez nějakých mediálně vděčných kontroverzí strana úplně zmizí z médií a pouze jednou za 4 roky před volbami je pozvána do nějaké Hvězdné pěchoty v rámci politiky - no a nebo objeví nějaký mediální hack, způsob, jak být kontroverzní jen trochu a na ten průnik zájmů se začnou nabalovat reálné davy voličů. A tohle je u Pirátů tvrdě odpracované (pouliční aktivismus, často neadekvátní tématům, se kterými jsme začínali a která v zásadě davová ani moc nejsou)

    Koalici se STAN jsem podpořil z pragmatického důvodu, protože jsem v zásadě podlehl určitému emocionálnímu nátlaku Milionu Chvilek o nutnosti protibabišovských koalic. STAN jsem ani moc neznal (koalice s TOP09 byla spíš odrazující), ale mému širšímu okolí se jevili přijatelní a volitelní (prostě cokoliv je lepší než ODS nebo ANO).

    V současné době samozřejmě čelíme problému, že udržet si kontrolu nad svým mediálním obrazem, když žádná média nevlastníte, je vlastně hrozně těžké. Celý trik s Jankou je možná dobrý v tom, že "špatný" mediální obraz je vlastně lepší, než žádný - a že to celé vlastně je zábavnější, než kdyby Janka, která na to nejspíš ani už nemá moc čas, z RV prostě odstoupila... takže se udělala tahle hra...
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    XCHAOS: Pak si to ale chce ujasnit, co je účelem existence dotyčné strany:
    - prosazování nějakých společných představ a idejí => a z toho vyplývá nějaká větší či menší volitelnost
    - nebo maximální volitelnost => a z toho vyplývá přizpůsobení veškeré veřejné prezentace strany (ideje jdou stranou)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    GAARQ: ve skutečnosti snaha části členů udělat stranu nevolitelnou je skutečně vtipná... jenže otázka je, kdo začal a jestli Janka.

    Samozřejmě v každé straně bude napětí mezi obecnými aktivisty a pragmatiky, kteří se fakt snaží něco vyřešit. Pokud neskončíš v opozici, tak odpovědnost za činy vlády tě nemine. A my žijeme ve fakt složité době, kdy lidi pocítí propad životní úrovně a budou tím vinit vládu (ačkoliv vláda jen zarazila Babišovo zadlužování...)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    wow, deep, nešlo by to dát na obrázek a k tomu třeba... Churchila?
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    Prozradím vám tajemství... stačí chvilku ignorovat twitter a tyhle žabomyší půtky a půjde to úplně mimo vás a nic se nestane. Akorát přijdete o možnost se pár dní strašně rozčilovat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam