• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    aktuálně: sdilime tipy a triky a rozšiřujeme nástěnku

    téma: bonding - těhotenství, porod, šestinedělí

    rozbalit záhlaví
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    SEBIEN: jak ze mas stare ditko? Ja jsem taky po cisari, ted to byly 3 tydny a zatim me bricho boli I jentak ze stani. Nosim max 2 hodky v kuse obden a prave vcera jsem to asi pretahla a presne jak pises, bolelo me z toho pak bricho dost, ale pres noc se to zlepsilo.
    Taky se na me lidi usmivaji, nekteri I komentuji "jee, vy mate krasny balicek", no musim se smat, protoze na mimino v kocaru se nikdo tak nerozplyva, cim jsem za exota? Ale uzivam si, ze pro zmenu nevidim zamracene xichty, to je v cechach vzacnost, tak mam radost, ze nekomu prinese usmev na tvar pro me tak banalni vec jako je dite v satku :))
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    SEBIEN: ale bacha na to...já nosila první dceru hodně a fakt stačila týdenní nemoc a už jsem to cítila, že to není ono....chce to tělo pořád trénovat a pak jak dítě pomalu roste, tak to člověku ani nepřijde....ale delší pauza a je to náraz
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    NABIS: mám taky i kočár, dneska jsem to navíc s tou délkou trasy se šátkem asi trochu přehnala a divně mě píchá v břiše (jsem po císaři), tak teď asi zase chvíli budu tahat kočár. Dokud nebudu muset zase třeba do metra, teda...
    NABIS
    NABIS --- ---
    OXIS: ja mam nositko i kocarek, kombinuju podle nalady, terenu a casu. Nekdy nemam na nositko fakt naladu, navic Maruska neni uz zadny drobek a tak velice rada sahnu po golfaci. A co si mysli kolemjdouci na to fakt .........
    OXIS
    OXIS --- ---
    SEBIEN: jojo, koukaj! :)) moje máma se svojí nosící kámošce sice před lety smála, ale teď nosí taky a je úplně nadšená!
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    OXIS: hele, ani nemusí řvát :)
    Sice teda pozoruju, že se na mě lidi spíš usmívají a překvapivě spíš starší, ale stejně už jsem odpovídala na dotazy, jestli jí tam není blbě (spokojeně spala), pak samozřejmě, jestli jí není zima (měla jsem v přetopeným nákupáku rozepnutý kabát) a co na to doktoři. Potěšila mě moje máma, která když nejdřív slyšela o šátku, tak se zhrozila, když jsem jí vysvětlila praktické stránky nošení v Praze, tak už neprotestovala a teď mě podporuje :)
    (Jen jsem se potřebovala podělit o první zkušenosti a reakce okolí).
    OXIS
    OXIS --- ---
    Nošení je sice super, ale ten řev zní přece jenom příjemněji z kočárku .))...aneb "ne, opravdu s tebou nechci jít do obchodu, chci si lézt!!!"
    A obrázek, kdy jdu se řvoucím (a že má velmi zvučný hlas!) a vzpouzejícím se dítětem, úplně nahrává těm kecům o trápených dětech biomatek :D.
    (Jen jsem si potřebovala vyčistit tu hlavu.)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    Naomi Aldort
    http://www.naomialdort.cz/home


    Na jaře 2014 Naomi opět zavítá do Čech a na Slovensko! Tady se s ní můžete setkat:

    11. - 13. 4. 2014 (Praha): Vychováváme děti a rosteme s nimi

    18. - 21.4. 2014: Velikonoční pobyt s Naomi Aldort - pro ty, kteří už absolvovali základní seminář nebo jiné semináře a už se nějakou dobu myšlenkami Naomi inspirují

    26.4.2014: Naomi Aldort na konferenci Aktivní rodičovství v Brně
    (více na http://aktivnirodicovstvi.cz/)

    27.4. 2014: Naomi Aldort na konferenci Inspired Woman v Bratislavě (více informací později)

    29.4.2014: Naomi Aldort a Jaroslav Dušek v pražské Lucerně

    1.5.2014: Seminář v Bratislavě (více informací později)

    Osobní konzultace: 14.-18.4. 2014 v Praze a 22.-25.4. 2014 v Brně


    ANNICKA
    ANNICKA --- ---
    Přeposílám

    Komunitní centrum Kampa // Úterý 28.1. 14h-16h // Přednáška Kontaktní rodičovství

    Kontaktní rodičovství je cesta k pochopení a výchově dětí. Jedná se o vysoce kontaktní, citlivý a respektující způsob péče, o který nás připravila desetiletí rad o odtažité výchově. Kontaktní rodičovství znamená naučit se vnímat podněty dítěte a správně na ně reagovat. Nejedná se o žádný nový styl výchovy, ale o dávný intuitivní a láskyplný způsob péče, který je založen na přirozených reakcích na potřeby našich dětí.
    Na přednášce se seznámíme se základními prostředky kontaktního rodičovství a jednotlivé body si blíže vysvětlíme. Ujasníme si, proč je důležitá vazba s dítětem po porodu, proč citlivě reagovat na potřeby našeho dítěte a jeho pláč, proč mu poskytovat častý fyzický kontakt a jaké výhody má nošení či společné spaní. Povíme si o kojení, jako vynikajícím způsobu, jak poznat své dítě či o tzv. bezplenkové komunikační metodě, tedy přirozené hygieně kojenců. Budeme se věnovat respektující výchově a vymezování hranic a dalším prostředkům kontaktního rodičovství. Neboť je opravdu důležité, jakou péči věnujeme svým dětem na počátku života, protože tím ovlivníme, jací dospělí se z nich stanou. Prostor poskytneme také diskusi, vašim dotazům a sdílení.

    Doplňující info pro Vás: Délka: 2 hodiny (přednáška cca 1,5 h, diskuse 30 min)
    Min. počet účastníků: 5, kurzovné: 135,-/os.

    !!!! Přihlášky NUTNÉ na ernstoval@seznam.cz
    BARBARA0709
    BARBARA0709 --- ---
    Ja si stále fičím na ružovom obláčiku AP, ale i tak mi prišli zaujímavé príbehy žien/detí/rodín, ktoré sa od neho odklonili, napr. tu: http://beautifulinhistime.com/2013/01/24/my-slow-journey-away-from-attachment-parenting/...a teraz nemožem dohľadať ešte jeden, ktorý ma zaujal, tak neskor trebárs...
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    :-)

    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    tuny tipu na pinterestu...

    Attachment Parenting
    http://www.pinterest.com/magicandmayhem/attachment-parenting/
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ORIKA: holky to mají podobné... řeči E. mne docela drásaly, "že to neumí", "že se to nikdy nenaučí", "že ji někdo nebude mít rád" - od nás to neměla a trápilo mne, kam na to chodí, proč je taková negativistka...
    tak jí vysvětluji, že od toho se láska druhých neodvíjí...
    a když se vzteká, že jí něco nejde, říkám jí na rovinu - chceš, udělej to, jsi šikovná, dokážeš to... nemá smysl se vztekat... a když nechceš, nech to být... - je zarputilá, naprostou většinu věcí pak opravdu zdárně dokončí - a je vidět, že ten vztek postupně opadává...

    Jednou na pískovišti jsem byla s 2 holkami a jejich dětmi. Moc se mi líbil přístup jedné z nich - když dítě kamsi lezlo a začalo volat na mámu - a ona v poklidu zůstala opodál a řekla: "Jestli chceš, tak tam vlez, ale zvaž, jestli to dokážeš... A nebreč." To dítě se tím fakt řídilo.
    Já tam původně skákala a permanentně E. nějak "zachraňovala" a ona porůznu pobrekávala... Když jsem přešla na tenhle mód, těch scének dost ubylo... jako zkouší to, ale už opravdu ne tolik...
    Je to fakt nakonec o mé důslednosti. Jasně, nenechám ji ve všem plavat samotnou, ale E. byla (a i teď mívá taková období) expertka na takové ty akce, kdy namaluje jednu čárku na papíře a "Mamííí, pojď sem, pojď se podívat, co jsem namalovala..." a za 2 min: "Mamííí, podívej se a uhodni, co jsem namalovala!" (to tam byl navíc kruh a zelené pole vedle - asi tráva) a v tomhle duchu třeba 10 krát za sebou... a v mezičase: "Mamíííí, mně to nejdeeee... maaaamíííí já to nedokážu... maaamíííí..."

    U mladší to je nějak jednodušší, ta si nechá dost věcí v klidu vysvětlit, docela nás permanentně šokuje, jak od cca 1 roku výborně rozumí... někdy mám pocit, že i když nemluví, pokecám si s ní snad líp než se starší, protože u té je vidět, že jak E. žije v tom svém světě, prostě některé věci nepobírá, některé informace k sobě nepouští...
    Zato je ale šíleně vzteklá, když není po jejím. Jediná věc, na kterou vlastně odmítá slyšet - aby nás přestala u toho napadat - kouše, škrábe... A tak bude teď mít 2 roky, tak uvidíme, co dál...
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    ILLUZE: hezky napsaný :)
    mmch jak učíš holky trpělivosti? Ari ji totiž dosti postrádá, jakmile mu něco nejde, tak se okamžitě vzteká, věc odhazuje a ječí, že je nemehlo a k ničemu (byť mu toto opravdu nikdy nikdo neřekl)..všechno chce mít hned, strašně se rozčiluje, pokud mu něco odmítnu, je pěkná vzteklina...
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ADD: řeknu to na rovinu - chovám se tak, jak bych si přála, aby se lidé chovali ke mně... všeobjímající láska s tím nemá nic společného...
    totéž učím své děti - slušnosti vůči lidem... a trpělivosti... a učím je, že občas je velmi těžké své osobní zásady dodržet... ale někdy to stojí za to... a když ne, pak si alespoň můžu stát za tím, že jsem pro to udělala alespoň něco...
    ale že je také potřeba, aby si člověk nepletl vlastní dobrotu a slušnost s blbostí... a ta hranice bývá velmi tenká...
    a také, že když někdo překročí mnou nastavenou hranici, tak mu na ten krk šlápnu... předtím jej však upozorním, že už je na hraně...

    možná tě to pohorší, ale přijde mi to podobné jako se sexuální výchovou - říkat věci na rovinu tak, jak se mají... pokud si budeme hrát na svatoušky a opylující včeličky či motýlky, nadnášející po světě s všeobjímající láskou - k těm dětem ty pravé informace tak či tak dojdou - jen pro ně bude realita velká facka, kterou také nemusí unést v kontrastu s těmi původními srdíčky a sluníčky...
    nejsem dokonalá... a učím své děti, aby tento fakt přijaly jak u mne, tak u svého otce či sebe samých, a také že není potřeba rozdávat rozdávat svou lásku na každém kroku... a přesto se z nich sobci nestanou...
    na rovinu - byla bych moc pyšná a hrdá, kdyby se mi podařilo je naučit to podstatné - aby měly rády především sebe... pokud dokáží tohle, pak je šance, že nebudou podmiňovat svou lásku druhým...
    NABIS
    NABIS --- ---
    NABIS
    NABIS --- ---
    YMLADRIS: ja jsem asi slepa,ale nenasla jsem to.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    vykopirovala jsem z facebooku clanek Naomi Aldort o neutisitelnem placi, ktery podle mne neni na jejim webu zavesen, a dala ho do bloku sem, pokud by nekoho zajimalo

    [ YMLADRIS @ naomi aldort: crying babies ]
    BERENIKEE
    BERENIKEE --- ---
    INANNA: Na novorozenatko cca do 5mesicu(pak nam prisla jina).Byla jsem s ni moc spokojena,jen u vetsiho uz se mi zdalo ze se ten spodni lem pri pohybu hlavicky casto obraci a odhaluje krk.
    INANNA
    INANNA --- ---
    Máte někdo zkušenosti s kuklou Skapi? http://www.branakdetem.cz/merino-kukla-skapi.htm
    OXIS
    OXIS --- ---
    ADD: já teda nevím, jestli končí nějaká etapa, možná, lidi si už prostě nejsou tak blízko. Ale že naše kultura je založena na křesťanství, s tím samozřejmě souhlasím.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam