• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    aktuálně: sdilime tipy a triky a rozšiřujeme nástěnku

    téma: bonding - těhotenství, porod, šestinedělí

    rozbalit záhlaví
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    SEBIEN: mam spis strach, ze byl utazeny az moc, jak je to predvazany elasticky tak byl dost natesno, tu hlavicku mel vyslovene nalepenou na me
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    SUCUBIS: jinak obecně se nebát ten šátek pořádně utáhnout.
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    SEBIEN: ja se prave obavam, ze nemam nic dost volneho natolik, abych to zapla prez satek
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    SUCUBIS: mně to přijde ok, ale vidím to jen na mobilu.
    Co se ošacení týče, mám pro malou vlněný body, záleží, co budeš mít ty navrch, když jsem měla něco, co jsem mohla přes malou zapnout, tak jsem ji měla v zásadě v tom, v čem byla doma, na nohy případně návleky, na šlapky vlněný ponožko-boty. Pro sebe rolák, protože ke krku už toho pak moc nedostaneš, ale záleží, jak jsi zimomřivá. Konkrétně to teda znamenalo pro dítě body (i obyč bavlna), dupačky, maximálně lehký kabátek, aby měla něco na rukách, návleky, ponožky, sobě lehký rolák, pak přes nás mikinu, kterou jsem tak do půlky zapla i přes dítě, kabát, který jsem taky částečně zapla, na hlavu kuklu. A pro sebe ještě snadno obouvací boty, protože se blbě ohejbá, jinak si na moc omezení nevybavuju. Jo, ještě vlastně dobře přístupnou tašku, protože se ořes dítě blbě loví a hledá :-).
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    dneska jsem podruhe vyzkousela satek, predtim do kolebky jsem proste nebyla schopna to dite instalovat - mam to spravne ? nejake rady/doporuceni ? pripadne kdybych ho takhle chtela vzit ven tak jake budu mit omezeni a jake doporucujete osaceni ?

    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    RYBKA: tim nas ten nas taky bavi :)
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    LYDI: skola je prave neco, cemu bych se rada vyhla. alespon prvnimu stupni. prave proto, ze je to cvicak. s rpu motivaci jsi to kazdopadne vyjadrila hezky
    LYDI
    LYDI --- ---
    RYBKA: moje uz se uci kousat po psech v parku klacky...
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Synek zrovna pejska dost často připomíná, lozí tu po čtyřech a hračky si nosí v puse :-)
    LYDI
    LYDI --- ---
    ALI_EN: ale ostatne, co je skola jineho nez cvicak??
    LYDI
    LYDI --- ---
    ALI_EN: jenom konstatuju. tobe neco jasne treb pripada, me ne. takto chodi svet (; a pro me osobne je pozitivni motivace neco, co se budu snazit nevyvjit u ditete. pozitivni je stejne jako neg. motivace vnejsi. ja chci podporit tak jeho vnitrni motivaci. ale to sme asi presne u toho vychova-discplina-aldortova atd ...
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    LYDI: ale pokud je to teda pro nekoho nepochopitelny, tak priklady: presne jak psala tapina, napriklad forma pozitivni motivace. nebo treba tim, ze byt prozpusobuju tomu, ze je tu dite a nesnazim se dite naucit, co smi shodit na zem a co uz ne. a tak dal. zvre jsme doma meli nekolik desite kusu od krecka po kone a rozhodne ta podobnost v mnoha pripadech tam je, az se tomu dost casto smejem. podotykam, ze mam kojence, a ne petilety decko. nic z toho ale neznamena, ze se se synem chystam chodit na cvicak
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    LYDI: no hele, jsi na internetu. takze asi bys tak ty prispevky podle toho mela brat, to, ze jsem napsala, ze z neceho vychazim, znamena podle me neco jinyho, nez kdybych napsala, ze jedu podle stejnyho modelu. dal rozebirat jsem to v tom prispevku nechtela, protoze mi prijde vic nez jasny, ze svy dite fakt jako svy psy nevychovavam
    LYDI
    LYDI --- ---
    ALI_EN: no mi to tak teda rozhodne znelo. nebo v cem teda jdes podle psa a v cem uz ne? myslim si, ze to vede mj tam, jak moc je (psa/dite etc) beres za partnera/hosta nebo "jen" za psa/dite...
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    LYDI: tak to je v podstate samozrejmy, to tu snad ani nikdo nenaznacoval, ze to jede podle stejnejch not :D
    LEDNACEK
    LEDNACEK --- ---
    BEBERA: Se všemi lidmi? Apropos, myslím, že naučit dítě disciplíně je veliký bonus do jeho budoucnosti.
    LYDI
    LYDI --- ---
    ALI_EN: mam dva psi, jednoho z nich od narozenin a vychovat dceru jako je to teda rozhodne ne. teda nase psi sou v poho, my sme s nimi celkem dost v poho a je pravda ze vychovat zvire, to 0pak clovek uz neni uplne bez zkusenosti kdyz ma to dite. ale stejne je tam pro me velkyyy rozdil...
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    LEDNACEK: třeba že s nimi o tom mluví?
    LEDNACEK
    LEDNACEK --- ---
    ORIKA: Prosím tebe, jak víš, co si jiní lidé myslí?
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    TAPINA: presne, pomerne casto vychazim z vychovy psu a zkusenosti nekolika desitek odchovanych kotat a zatim z toho mam docela dobrej pocit :)
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    YMLADRIS: ja jsem mozna hloupa, ale ze ukolem vychovy je disciplina si dnes uz snad nikdo nemysli..a neprijde mi, ze by zdejsi (mysleno nyxi) rodice meli za cil naucit deti potlacovat emoce, spis naucit je s temi emocemi pracovat..to se teda ale tyka az starsich deti..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam