• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISKontaktní rodičovství - attachment parenting
    LYDI
    LYDI --- ---
    SUCUBIS: bud rda, znam kluka co mel snad v roce a pul 18 kg :D
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    tak kluci jsou prdelky maly, nemaji jeste ani 4kg :)
    LYDI
    LYDI --- ---
    OXIS: tak jasne... ja treba ji nosila v ela. tri mesice pak se to taky uz nedalo takze pevny satek a v roce manduca. a to vazi nastesti celkem normalne v 14m ma furt tak 10 kg...
    OXIS
    OXIS --- ---
    SUCUBIS: jo, tak ten jsem měla první měsíc taky a byla za něj moc ráda, ale když jsem se pak odvážila na normální, tak jsem cítila, že je na mě přilepenej ještě pevněji a líbilo se mi to víc. Ale já měla dost těžký dítě (v šesti týdnech šest kilo, v roce dvanáct), na ty elastický nejsou dobrý.. Jo a v roce jsem přešla ze šátku na nosítko Kibi a to byla další skvělá změna! :)
    Ale vyhovuje-li Ti, teda vám LYDI, to, tak jasně, rozhodně nic nevnucuju! :)
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    OXIS: on je to predvazany satek s kruhama, takze drzi vazne moc pekne kdyz se ovaze rovnou i kolem pasu, jak je dite uvnitr tak se muze rozvazat a libovolne doutahnout nebo naopak povolit, vazne se mi libi, je to takovy satek pro nemehla :)
    LYDI
    LYDI --- ---
    OXIS: elasticky je skvely. jen je potreba ho uplne vazat predem. pak tam dat dite. dite muzes i vyndat z toho, satek si nechat uvazaneho na tele a pak to dite tam zas strcit. na zacatku sem to taky nebyla schopna vazat, jak sem se snazila to utahat ale kdyz to proste udelas predtim nez tam dite das, je to uplne v poho (:
    OXIS
    OXIS --- ---
    SUCUBIS: tenhle úvaz je stejně lepší než kolébka (a dá se použít i na úplně čerstvý dítě). A doporučuju pevný šátek. Jednou jsem ten elastický měla v ruce (ukazovala jsem kamarádce, jak se váže) a asi bych se z něj brzo zbláznila, to nešlo utáhnout! Ona pak přešla na pevnej a změnu si chválila. Jinak mně mamka do mého kabátu ušila vsadku, tady to šije ID TULENI. Nebo oblečení Angel Wings, to je promakaný, pravda drahý, ale softshellky už jsou i po bazarech... :)).
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    SUCUBIS: to je v pořádku, když se předkloníš, neměl by se hnout, neměla bys mít potřebu mu tu hlavičku chytat a držet
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    SUCUBIS: hm, to jsem měla "štěstí", že jsem rodila o vánocích a měla obří břicho, takže kabát jsem pořídit musela a jedna obyč mikina se kupodivu dala použít... zkusila bych nějakej svetr zapínací, jestli se nepoddá. Ale když je dítě takhle schovaný, tak mu imho moc zima nebude, i když nebude zabalený ještě dvěma vrstvama...
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    SEBIEN: mam spis strach, ze byl utazeny az moc, jak je to predvazany elasticky tak byl dost natesno, tu hlavicku mel vyslovene nalepenou na me
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    SUCUBIS: jinak obecně se nebát ten šátek pořádně utáhnout.
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    SEBIEN: ja se prave obavam, ze nemam nic dost volneho natolik, abych to zapla prez satek
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    SUCUBIS: mně to přijde ok, ale vidím to jen na mobilu.
    Co se ošacení týče, mám pro malou vlněný body, záleží, co budeš mít ty navrch, když jsem měla něco, co jsem mohla přes malou zapnout, tak jsem ji měla v zásadě v tom, v čem byla doma, na nohy případně návleky, na šlapky vlněný ponožko-boty. Pro sebe rolák, protože ke krku už toho pak moc nedostaneš, ale záleží, jak jsi zimomřivá. Konkrétně to teda znamenalo pro dítě body (i obyč bavlna), dupačky, maximálně lehký kabátek, aby měla něco na rukách, návleky, ponožky, sobě lehký rolák, pak přes nás mikinu, kterou jsem tak do půlky zapla i přes dítě, kabát, který jsem taky částečně zapla, na hlavu kuklu. A pro sebe ještě snadno obouvací boty, protože se blbě ohejbá, jinak si na moc omezení nevybavuju. Jo, ještě vlastně dobře přístupnou tašku, protože se ořes dítě blbě loví a hledá :-).
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    dneska jsem podruhe vyzkousela satek, predtim do kolebky jsem proste nebyla schopna to dite instalovat - mam to spravne ? nejake rady/doporuceni ? pripadne kdybych ho takhle chtela vzit ven tak jake budu mit omezeni a jake doporucujete osaceni ?

    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    RYBKA: tim nas ten nas taky bavi :)
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    LYDI: skola je prave neco, cemu bych se rada vyhla. alespon prvnimu stupni. prave proto, ze je to cvicak. s rpu motivaci jsi to kazdopadne vyjadrila hezky
    LYDI
    LYDI --- ---
    RYBKA: moje uz se uci kousat po psech v parku klacky...
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Synek zrovna pejska dost často připomíná, lozí tu po čtyřech a hračky si nosí v puse :-)
    LYDI
    LYDI --- ---
    ALI_EN: ale ostatne, co je skola jineho nez cvicak??
    LYDI
    LYDI --- ---
    ALI_EN: jenom konstatuju. tobe neco jasne treb pripada, me ne. takto chodi svet (; a pro me osobne je pozitivni motivace neco, co se budu snazit nevyvjit u ditete. pozitivni je stejne jako neg. motivace vnejsi. ja chci podporit tak jeho vnitrni motivaci. ale to sme asi presne u toho vychova-discplina-aldortova atd ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam