• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    SALO: to, že chodíš po chodníku, taky není záruka, že tě na něm nesrazí auto ;) je to spíše o tom snížit riziko přetržení na maximum
    QYDO
    QYDO --- ---
    SALO: nevidim v tom problem... sem tam to vzit odmastovadlem, namazat a utrit... jen proste na kole se to dela blbe
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    QYDO: maximalne tak vycistit kefou, premazat clanky a utriet dosucha. Ak ju nejde takymto sposobom vycistit, tak rovno vymenit. Retaz je jeden z najlacnejsich dielov a na (brakeless) fixke je doslova zivotne dolezita, takze fakt nie je dovod sa pokusat na nej usetrit
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---

    ;-)
    SALO
    SALO --- ---
    QYDO: retaz neumyvat, retaz mazat! retaz pravidelne kontrolovat a vymienat, ked sa natiahne.
    NIKOLATESLA
    NIKOLATESLA --- ---
    SOL: prosím tě mohl bys odpovědět na ty zmíněný otázky? dost mě to totiž zajímá a myslím že nejsem sám. a přidal bych ještě jednu. co to bylo za řetez? dík.
    QYDO
    QYDO --- ---
    a zkušenosti s častým roznýtováním kvůli mytí a vliv na životnost?
    SALO
    SALO --- ---
    CLOVICEK: to nie je zaruka, ze ti aj tak nepraskne. tiez som uz roztrhol retaz, nastastie pri jazde do kopca.
    CLOVICEK
    CLOVICEK --- ---
    SOL: nemel jsi tam spojku, ze ne? Na festu nytovany retez a nejlepe poradne hruby
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    SOL: ako dlho si mal tu retaz?
    SOL
    SOL --- ---
    dneska jsem skidoval z kopce a prasknul mi řetez. To bylo na Starém Bělidle zase srandy.... Skončil jsem naštěsti jen v přikopu=)
    CUG
    CUG --- ---
    staci predni brzda a zabrzdis stejne rychle jak se dvema...

    ...a kdyz k tomu das nohu do zatacky a tak jeste rychleji to je jasny
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    HUSOKACHNA: SALO je tak trochu vlastni clovek, ale v tomhle ma pravdu. dlouho sem jezdil s dvema brzdama. pro zacatek bych taky nic jineho nedoporucoval. jestli si pak chces hrat, to uz je na tobe.
    smazit to a davat nohu do zatacky? hm. to sem na tour de france jeste nevidel. a ty maj jakoze volnobeh. ale moc ji nesleduju, tak mozna to bude tim.
    SALO
    SALO --- ---
    to su zase kecy. normalne si tam daj brzdy a neries picoviny so skidovanim.
    CROME
    CROME --- ---
    HUSOKACHNA: nebudes jezdit narazove moc rychle, ae celkove plynulejs a dynamictejs...takze ve vysledku rychleji :)
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    QYDO: na kolejích přeci musíš jezdit po tý kovový části bez prohlubně.) no mně hlavně zajíma, jak moc mě to kolo zpomalí. má s timhle někdo zkušenost? S možností rychle zabrzdit a dát nohu do zatáčky dolu to po Praze celkem smažim, ale o tohle mě fixka připraví a skidování přeci jen není tak účinný jako dve brzdy najednou. víc jak 20 % svýho jízdního času fixce dát nechci.)
    QYDO
    QYDO --- ---
    ale mám takovej pocit že půjčení na jeden den ti je k ničemu... opravdová sranda přijde až když to kolo trochu ovládneš a hlavně se naučíš pořádně brzdit.. pak je dost dobrý prohánět se městem.
    teda aspoň já to tak měl
    QYDO
    QYDO --- ---
    zvlášť na 23 pláštích po kostkách a kolejích
    QYDO
    QYDO --- ---
    v Praze to de... :)
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    shanim pronajem fixky na den dva v Praze.
    zvazuju, ze si ji koupim, ale nejdriv se na tom chci poradne po Praze projet, abych vedel, jestli tohle na prazskej provoz vubec dava smysl. merim 197, takze radeji nejakej vetsi bike. zaloha v keši a opis OP, plus Vam za pronajem muzu něco zaplatit. budu vdecnej, dik.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam