• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DANIIfixed gear/single speed
    STILL_PRIMITIVE
    STILL_PRIMITIVE --- ---
    D4NIX: On taky neni 4 hran jako 4 hran... ty ukosy se ruzni to pak zvejknes hned kdyz to nesedi.
    D4NIX
    D4NIX --- ---
    ZSIS: Diky za tip. Dost mozna jsem to vymackani kliky zpusobil povolujicim se sroubem - ja mel za to, ze se povoluje protoze je vymackana. Prvni klika co jsem ohnul se nepovolovala =))
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    D4NIX: tak je svet zas v poradku....

    porid si nejaky solidni kliky. za sebe jsem mel stronglight a ted miche (ted nevzpominam jestli jeste neco..), a oboji drzi (dyl, nez ramy..). pravidelne dotahovat, casto to je duvod "skripani".
    D4NIX
    D4NIX --- ---
    ZSIS: Rozumis spravne.
    Stred je nedotcenej. Ja psal ctyrhran, protoze ten je jak na stredu tak dira v klice =)
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    D4NIX: takze se posrala ta klika, ne ten ctyrhran, rozumim tomu spravne?
    D4NIX
    D4NIX --- ---
    ZSIS: Vymackal jsem ho na levy klice, na druhym singlu s torpedem jsem tu levou dokonce ohnul. Musim ale rict, ze jsem tam mel levny kliky =) Ostatne jeste kdyz jsem pouzival klinky, tak mi na levy klice vydrzel do prvniho silnejsiho startu z krizovatky =) Takze nez abych zkousel drazsi kliky s jednoprevodnikem, jsem si zacal davat bacha abych se rozjizdel pravou nohou.
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    LEO RODGERS LOST HIS LEG AND IS RACING AND COMMUTING
    https://www.youtube.com/watch?v=bSsGxNDSGzY
    RANDALLX23
    RANDALLX23 --- ---
    SN0WCRASH: já tím chtěl říct že osu neomačkaš, spíš kliky když sou z hliníku
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    QUEEK: koukej spis po bazarech. Podle me se ti podari sehnat lepší kolo než kdyby sis ho stavěl (za stejný peníze).
    QUEEK
    QUEEK --- ---
    Ok, díky všem. Nejdřív zkusim posehnat nějaký rozumný kolo z kterýho to pude udělat a dám vědět jak pude přestavba :)
    SN0WCRASH
    SN0WCRASH --- ---
    RANDALLX23: jasne, v bike shope. Je to pruda, no :D
    RANDALLX23
    RANDALLX23 --- ---
    ZSIS: jezdím +-10 let fixed 4hran a mám prob max s loziskama. Btw zkoušeli jste osu řezat někdy flexou? :)
    ZSIS
    ZSIS --- ---
    D4NIX: 46x18 ftw.

    jak dlouho trva, nez se vymacka ctyrhran? u loziska nebo na klice? jen, ze se mi to za mezitim 10 let nepovedlo (pravda, kdyz vezmu, ze mam patej ram tak mi vychazi ~2 roky na lozisko. ale spis jsem menil vyjebany lozisko nez ze by to bylo kvuli tomu ctyrhranu). festka.
    D4NIX
    D4NIX --- ---
    Jezdil jsem Prahu na singlu dva roky. Fovorita s klinkama, pak Esku kvuli velikosti ramu. Vyjel jsem skoro vsechny kopce (46x18), ale po roce jsem musel presedlat z klinku na ctyrhran, kde jsem misto vymackanejch klinku ohnul levou kliku anebo vymackal ctyrhran =) Takze dneska jezdim singlespeed jenom pro radost anebo kdyz nepotrebuju bejt rychlej jako doprovod deti.
    Nejhorsi kopec v Praze povazuju Krčskou nahoru k Armabetonu - ta kombinace stoupani s kočičima hlavama byla pro me se singlem nezdolatelna. Další peklo byla Primátorská v Libni na skládačce. =)
    Takže dneska jezdim hlavne se sedmi prevodavama 13-28z vs 46z a 44z =)
    BLACK_ONYX
    BLACK_ONYX --- ---
    QUEEK: jezdím běžně a pohoda. Chce na si to najít vlastní cesty kudy se dá dobře jezdit. Mám starého favorita a službu dělá dobře.
    KAMZA
    KAMZA --- ---
    QUEEK: Ozvy se Bicyklu. IG: https://www.instagram.com/bicykl_praha/ Myslím, že tam něco dokážeme postavit.
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    ja mam pomalu každoročně ukradenou hroznou hromadu šrotu, jediná ochrana je nespustit kolo z očí a skladovat zavěšený nad postelí :)
    Jednu sezonu jsem jezdil po pze na fixce, denně holešovice > flora, a po prvních pár dnech v pohodě. Podotýkám, že do sportovce jsem v tý době měl daleko.
    D4NIX
    D4NIX --- ---
    QUEEK: Jak rekl kolega, favorita netreba, me pred hospodou ukradli i Esku =)
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    QUEEK: kup rovnou fix :) Jezdit po Praze je v pohodě, je tady jen málo kopců co se nedají vyjet (teď si na žádnej ale nevzpomenu :D) Na favorit se vybodni, koukni na cyklobazar https://www.cyklobazar.cz/inzerat/426067/pignarelo a kup si dobrej zámek
    QUEEK
    QUEEK --- ---
    Čus, měl bych pár debilních dotazů :) Chci si postavit singl speed, na fix jsem asi zatim moc velkej posera. Jezdíte na tom někdo po Praze? Nějak si zatim nedokážu představit že ráno pojedu z Bráníka podél řeky a pak nahoru na Vinohrady s jednim převodem? Co rám? Koukal jsem na favorit dá se pořídit něco lepšího v nějaký rozumný cenový relaci. Nechci se bát to pak nechat před hospoda apd. Jestli máte nějakej odkaz na nějakej blogísek taky potěší dík :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam