MACHALIK: Hm, k tomu můžu říct jediný - normální negativ je pro infračervený světlo průhlednej, proto když se negativ prosvítí IR, tak tam, kde to neprojde, je bordel. Taknějak zhruba by myslím měl fungovat ten systém ICE detekce.
Proto to taky nefunguje u černobílýho filmu, kde je obraz tvořen krystaly stříbra - ty to IR nepropustí, na rozdíl od obláčků barev/pigmentu.
Co se týká teploty - obecně se zvyšující se teplotou narůstá šum všech polovodičů, tedy i snímače a jeho AD převodníků, což znamená ztrátu detailů ve světlech u negativu (a stínech i diáku) plus pravděpodobně i další možnou ztrátu detailů, pokud zapojení těch AD převodníků a jejich zesilovačů neni dokonale teplotně kompenzovaný... L. Kamarád si dokonce na svůj Nikon LS-9000 přidělal komín s aktivním chlazením, jinak se mu rozostřovala kresba s tím, jak se ta mašina při skenování ohřívala. Takže určitě neskenovat skenerem na topení :)
Mimochodem tohle je asi druhej největší problém digitálních snímačů ve vesmíru - je tam vakuum a blbě se to chladí. Ten první problém je samozřejmě kosmický záření, ale tomu už tak moc nerozumím tak bych tu nechtěl napsat nějakou kravinu.