• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYASkenování a digitalizace filmů a fotografií (hlavně s Canonem 8800F aneb klub zoufalych uzivatelu)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Aha, to by šlo. Potřeboval bych ale něco co umí i 120 svitky. Doporučil bys?
    POLYRHYTHM
    POLYRHYTHM --- ---
    BIDAK: z těch ukázek je právě přesně vidět o čem mluvim, je tam rozmazlé zrno tzn. scanner ostřil na jinou rovinu než je film.

    na 35mm jsem si teď koupil filmový Plustek do 10000 a obrazově už mi to příjde použitelné, jen to má ruční posun filmu a na větší skenování to je také pomalé ( ikdyž mě se s tim pracuje několikanásobně rychleji než u v500)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    zda se mi to nebo je to skenovany za nativnim rozlisenim skeneru. je to takovy rozmazly to zrno
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    BIDAK: mno tot otazka, lidi driv neresili veci jako ostrost nebo mikrokontrast tolik jako dneska kdyz muzeme pixel peepovat :)
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    POLYRHYTHM: Já budu scanovat teda nejdřív ČB 120 svitky a potom především čb 35 mm. Už jsem něco zkoušel, tam je problém spíš s negativy z 30 let. Nevím, jestli bych z toho vyždímal víc, viz https://plus.google.com/...&authkey=COSVqv3DwOK0Yw&pid=6113410825916354274&oid=113630793257346197188 .

    Samozřejmě je problém s tím, že tomu flatbed scanneru to trvá, no. Jenže fakt do toho nehodlám vrazit tolik peněz...
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Diky moc. Takze vlastne podle tebe pod 50000 nema smysl scanner porizovat?
    POLYRHYTHM
    POLYRHYTHM --- ---
    BIDAK: do náhledové kvality cca do 800x600 z toho vytáhneš celkem koukatelný výsledky i z 35mm, ale budeš s tim mít nesrovnatelně více práce než ,když by si měl filmový scanner. U vyšších rozlišení je většinou u levnějších stolních scannerů problém s umístěním filmu, aby se nekroutil a s ostřením. Originální rámečky jsou často nepoužitelné, protože film drží v jiné rovině, než scanner ostří a u těchto scannerů většinou není možnost ostření nastavit. Nevím jestli v700 už na tom není výrazně lépe, ale u v600 aníže s tím budeš mít problém. Existuje řada tipů a triků, jak tyto scannery vytunit, ale přes všechnu snahu ke kvalitě filmových scannerů to má pořád hodně daleko.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    POLYRHYTHM: Proč je to na 35mm bída?
    POLYRHYTHM
    POLYRHYTHM --- ---
    BIDAK: kdyz zahodíš původní rámeček a vyrobíš si vlastní, tak je v600, v550 atd. na středo formát úplně v pohodě. Na 35mm je to bída
    FTN
    FTN --- ---
    MARASAN: V krabici ne. Leda nějaký příslušenství co lze dokoupit.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    BIDAK: popravde nevim, ale nema v700 nejakej lepsi "gelovej" drzak na (vetsi) filmy? Pokrouceny kino ani stredoformat neni zadna vyjimka.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    MARASAN: Je to velikej rozdíl?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    BIDAK: epsona mam, starsi model, a s klidem ti ten skenr doporucim. na v700 nestaci rozpocet?
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    Ahoj, doporučíte prosím scanner na 35 mm a na 6*6 nebo 6*9? Do 10 000 prosím? Epson V600? A kdybych nepotřeboval ten scanner na nic jiného?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Taky vám přijde, že na hi res skenu je vidět každej škrábanec a pod zvětšovákem to zas taková bída neni?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    SKOT: no to bys byl uzasnej :)
    SKOT
    SKOT --- ---
    MURHAAYA: mám doma myslím odtud http://www.targets.coloraid.de/ klidně půjčím, někde mi to leží ve skříni...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    KOLU: na tyhle strance zrovna ted, nezavisle na tobe, brousim pro info :)
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Já to snad na nějakým negativu zkusím.
    KOLU
    KOLU --- ---
    si myslim, ze tohle by mohlo bejt definitivni reseni:
    ColorNeg - Your RAW converter for negative scans
    http://www.colorneg.com/colorneg.html?lang=en
    je to jedna z veci, na kterou bych si rad do budoucna usetril... teda jeste jsem to nezkousel, ale tvari se to fakt namakane.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam