• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEXIKMikro 4/3 (Micro Four Thirds) - KLUB PRO VŠECHNY ČLENY RODINY!
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XMEDA: ten stylus sem mela taky a byl fajn, pokud mas fb, tak sem tam v oly skupine videla za 6k myslim em5 mk2. ja si jdu dneska pro em10mk2, mam taky penika tak kvuli hledacku.

    tak to mas dost slusnou zbirku, vim ze ses pentaxak ale 20+ objektivu je uz narez:D
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KRISKA: Da se to s mensima objektivama vesele i z ruky, jen ultrasirokace nejde s tim adapterem zaostrit.

    Sigma 8-16 vubec a Pentax 12-24/4 jde zaostrit az kdyz je zoomnuty nekam k 16-17mm. Asi maji ty nativni M4/3 sirokace nejak posunutou rovinu ostreni a adaptovany pak nesedi.

    Jinak vsech ostatnich 20+ Pentaxich objektivu nema problem. Jen asi fakt casem pridam nejaky EM-5III kvuli peakingu a EVFku. Ale az budou na bazosi tak za 6-7k max :)

    Hodne fajn se tvari adaptovana Sigma 18-35/1.8, i ten 2x crop rozsah je jeste docela pouzitelny, bere to stred z uz tak slusne ostryho objektivu a 36-70/1.8 ekvivalent not bad na foceni lidi u stolu nebo na podobnou vzdalenost.

    S tim 50-500 jsem fotil z okna baraku kocku na zahrade asi 17m daleko a docela slusne to bere i fousy a srst.

    Ale mam to jen jako druhy system na hrani, nebo kdyz se mi nechce vlacet Pentaxi masinu a zaroven to neni foceni uplne na kompakty.

    Takze v dohlednym horizontu pridam jen 40-150R co jde splasit za 2k a to asi bude stacit :)

    Leica 45-200 by byla zajimavejsi na ptaky, ale nechce se mi do toho moc investovat a taky je vetsi. To uz rovnou vemu K3 a 55-300 nebo Sigmu 100-300/4, ktera je o tridu jinde. Jen bohuzel dve kila v kabeli.

    Mozna kdybych nekde videl hodne levny ten 9-18 sirokac...



    K EPL-6
    Libi se mi jak je to maly, libi se mi az dopredu vyklopitelne dotykove LCD, libi se mi jak to pomerne rychle a presne ostri, dokonce i ten snimac neni marny. JPG zadna velka slava s detaily, ale docela pekne bere barvy. RAW samo lepsi. ISO3200 jeste pouzitelny, takze to je dost podobny jako 16Mpix K5

    Ale chybi mi tam ovladani jako ma tereba muj malej Stylus1S a ten teda navic umi i ovladani po wifi a s vic rollerama a tlacitkama je fakt znat jak to je vyssi masina, i kdyz je to vlastne kompakt.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XMEDA: :D dik to me po ranu pobavilo:) tak to chapu:D
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Spis je skoda, ze ten EPL-6 nema zadny focus peaking, nejakou zebru nebo zvyrazneni hran nebo potvrzeni zaostrenyho pomoci AFka.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KRISKA: ani ne



    :)
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XMEDA: a k mount je pentaxi? neni to bez gripu moc mrnavy na drzeni az budes nit na tom jiny skla?
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XMEDA: teda ty takovej pentaxak:)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Se tu k vam pridam.. k hromade Pentaxu jsem pridal EPL-6 na hrani s 14-42 a ted mam na ceste adapter na K mount :)

    URZA
    URZA --- ---
    Náhodou nevíte jestli se u GH4 dá nějak obejít ten limit omezení videa na 30 minut kvůli EU? Nějaký hack který by to vypnul?
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    Ahoj, nepoužíváte někdo "nový" Olympus Workspace ?
    Neumí s olympusími ORF lépe než Zoner Photo Studio X? Zkušenosti, stojí OW za ten čas, než se s ním naučím a vyzkouším?
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    nepujcil by nekdo za uplatek (idealne brno) koncem dubna oly bln1 baterku? ne, nechci kupovat neznackovy za 300, bezne pro 3 nemam uziti...
    TESS_
    TESS_ --- ---
    KRISKA: Jo, jenom kvuli kresbe bych si ho neporizovala, ale ten zoom, ten zoom. 14-54 bylo dobre sklo, ale pro me je 14 na spodnim konci malo siroky.
    Podarilo se mi ho nakonec sehnat za peknou cenu, sice ne novy, ale optika v dobrem stavu. Tak si s nim chvili budu hrat a kdyby jako nahodou nevyhovoval, tak ho poslu dal a moc na tom tratit nebudu, jestli vubec. A ten Panasonic 12-60 pujde z druhe ruky sehnat porad dobre, kdyby neco, protoze je to pro Panasonic setak a spousta lidi ho obratem meni za profi Leica 12-60. Ktery teda ma lepsi kresbu a parametry a vsechno, ale pro neprofesionala a konickare to zas tak markantni rozdil neni.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    TESS_: zuiko 12-60 swd s redukci jsem mela pujceny, ale s redukci moc tezky do ruky asi krz posunuty teziste... a nevim, zda problem s ostrenim taky nedelala redukce + swd pac ibe zuika mam neswd a ostri lehce pomaleji ale v poho, ta 12-60 teda mela problem... pro me neni tezsi nez 14-54 s redukci, takze OK a sedi lip nez 12-60 s redukci do ruky, takze taky OK. Ja chtela hlavne delsi konec... me treba rozdil v kresbe 14-54 a 12-100 prijde celkem minimalni, ostrost na prvni pohled prakticky stejna, na druhej teda ve prospech 12-100 ale nic co by slo hned poznat kdyz nezkoumas 2 stejny fotky. v kazdym pripade sem chvili zvazovala se ho zbavit, ted rozhodnuta uplne nejsu... vyhovuje mi ten zoom :D
    TESS_
    TESS_ --- ---
    KRISKA: Já jsem používala s radostí 12-60, akorát při přechodu na micro 4/3 jsou problémy s redukcí a následně s ostřením, tak jsem dělala průzkum. 12-100 je hrozně super sklo, profi, krásná kresba, velký rozsah... ale poměr cena / výkon je.. noo... takhle, pokud ho neseženu z druhé ruky za dobrou cenu, zapomenu na něj. Taky je těžký, má skoro půl kila. Místo něj mi na amatérskou fotogradii byl doporučený Panasonic 12-60, a cena je čtvrtinová, rozsah dobrý je lehký. Kresba není nijak zázračná, ale plně srovnatelná se starou 14-54.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    KRISKA: odpovim si sama, ale treba nekdo bude resit podobny dilema. Vyhozeny prachy.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    Ahoj, jeste bych mela jeden dotaz... mel tu nekdo zuiko 14-54 f2.8 - 3,5 a nepresel na m.zuiko 12-100 f4 ? to stary zuiko je paadni univerzal na moji ryze amaterskou dokumentaci vyletu, ale libil by se mi ten vetsi rozsah bez nutnosti menit sklo... nevim zda sezenu neco na vyzkouseni a osahani.. ale do hor by to moh byt super univerzal...
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    LEXIK: diky moc :) jupio mam v merku
    LEXIK
    LEXIK --- ---
    KRISKA: Mám doma neznačkovou baterii "Jupio" a nepozoruji žádný rozpoznatelný rozdíl proti značkové baterii, co jsem koupil společně s fotoaparátem... ( Oly Pen-F)
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    šlo mi hlavně o osobní zkušenosti ideálně, u většiny baterií se kompatibilita s nabíječkou neuvádí, což chápu, sem tam je akorát uvedeno, že má svoji + osobní zkušenost se hodí, zda baterie OK nebo radši nekupovat a pořídit origo, případně jak drží kapacitu, nebo která z těch neorigo je OK a kterou značku radši vynechat.
    - seznam bateríí mi neporadí s mým problémem a když člověk už vidí 60x popis kterej vůbec nebere na vědomí v čem to jde nabíjet, tak jako vyhodit do popelnice 600 umím asi i líp... než abych si přinesla domů něco, co mi nejde nabíjet.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam