• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEXIKMikro 4/3 (Micro Four Thirds) - KLUB PRO VŠECHNY ČLENY RODINY!
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    OXYMORON: Spina na kontaktech
    OXYMORON
    OXYMORON --- ---
    Narazil jsem na problém - objektivy z Oly 620, který jsem normálně přes adaptér používal na OMD M10 neostří na M10 Mark IV. Tělo se přepne do manuálního ostření a není možný to změnit, ale kroužkem na objektivu ostřit lze. Napadá někoho, čím by to mohlo být ?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    The Olympus PEN series: A comparison of all the digital PEN’s
    https://www.youtube.com/watch?v=L-iAWmhM6Zw
    REPLIKANT
    REPLIKANT --- ---
    XMEDA: A dokonce to bude mit i ostrou kresbu ;)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    No vida, tohle ma stejne FOV jako moje APS-C Sigma 8-16, ale s F2. Jen skoda, ze je to ciste manual.

    Laowa 6mm f/2 Zero-D MFT - Review / Test Report
    https://www.opticallimits.com/m43/1165-laowa6f2mft
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    SUK: bazos, paladix..
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    The Best Macro Lens Ever Made - OM SYSTEM 90mm F3.5 Macro IS Pro
    https://youtu.be/3BPmfRejOXQ
    SUK
    SUK --- ---
    Zdarec, mivaval jsem DMC-GM1 (umrel starim na cestach) a DMC-GF7 (slohla mi ho v lete nejaka smazka) a byly to na svou velikost strasne genialni fotaky schopny tvorit docela seriozni obrazky. Nevidel nekdo neco takovyho (popripade jeste mensiho, vetsi nechci) v nedavny dobe na nejakym bazaru nebo neprodava to nekdo? Na cestovani jsou proste skvely!
    XMEDA
    XMEDA --- ---


    Jedinej +/- M43 ekvivalent se zda byt Panasonic 10-25/1.7... s brutal cenovkou
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    A Look At The Olympus 9mm Fisheye Bodycap Lens
    https://www.youtube.com/watch?v=ZWSxvFQtlcw
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KRISKA: To kazdymu :)). 18-400/2.8-4 pro mne :))
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XMEDA: tak ja nepotrebuju nahradu v mft verzi ale libilo by se mi mit fakt paradbi ostrej a svetlenej zoom s velkym rozsahem:D
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KRISKA: Oly 50-200/2.8-3.5 jim trochu chybi v M4/3 verzi. Jedine takhle https://www.megapixel.cz/panasonic-leica-dg-vario-elmarit-50-200mm-f-2-8-4-asph-power-o-i-s (50k). Kolik by stal 2nd hand netusim, pulku asi ne. Jenze za 25k mam K3+100-300/4. A trochu se na to dotahnout uz by pak chtelo pridat i OMD EM-5III.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Olympus 9mm F8 Fisheye vs Sigma 8-16/4.5-5.6 = obsahlost zaberu je dost podobna, samo ta Sigma je velice ostrej rektilinear a fisheye je MF F8 hracka. Ale je fajn mit na Oly neco takhle sirokyho :) Pomer velikosti a hlavne hmotnosti je absolutne jinde.

    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XMEDA: ja nasetrim, kdybych mela na co:D 14-150 sem mela chvili k penikovi ale vlastne me moc nezaujala, ja teda nejsu fotograf a neumim fotit, takze mozna moje nenadseni jen plyne z toho, ze to neumim nijak zvlast pouzivat... ale pri prechodu ze zuika 12-60 2,8-4 na 12-100f4 mi dlouho trvalo si zvyknout, ze ten bokeh je ostrejsi a ne tak mekkej, ale oba sou to monst objektivy a nic "do kapsy" tak mi 14-150 na penika prisla jako dobrej kompromis ale nejak to nebylo ono, ackoli zacit se 14-150, mozna su spokojena...

    ale ono se na horsi proste nezvyka dobre a zuiko 12-60 2,8 -4 a zuiko 50-200 2,8-3,5 sou proste skvely skla, a nejak sem blahove doufala, ze by to slo nejak v ty 14-150 spojit. neslo. jenze prodejni hodnotu ty stary zuika taky nemaji... na druhou stranu je prakticky nepouzivam uz, jeste 12-60 obcas jo, ale 50-200 sem pouzila za posledni 3 roky asi presne 1x... vadi mi dost i prehazovani skel v terenu, jezdim hodne na vandry a chci jen hezky momentky z lesa a to znamena prach bordel, pyl... uz kdyz obcas nasazuju mezikrouzky, tak mi chybi treti ruka...
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KRISKA: Zoomy jsou dneska temer na urovni monofokalu obrazem a veci jako 18-35/1.8 se dotahuji i svetelnosti. Coz je fajn. Naprostou vetsinu veci fotim zoomem a pevny beru vicemene jen na portretni vzdalenost, kde staci udelat krok sem, krok tam. Nechapu treba jak lidi foti zvirata a letadla nejakym 300mm nebo 500mm monofokalem. To bud neustale orezavaji, nebo jim to leze pres zaber a slapou jinam. No a uplne ultimat veci jako rekonstrukce bitvy, kde to je soustavne tam a zpatky na ruznych mistech, hned strili tank 50m daleko, hned nekdo bije druhyho pazbou dva metry vedle, najednou bezi nejaci kluci s mosinama na bodaky zase 20m daleko atd. Nejoblibenejsi veci na APS-C jsou 8-16/4.5-5.6, 18-135/3.5-5.6, 55-300/4-5.8, 17-70/2.8-4, 100-300/4. A pripadne na lidi 17-50/2.8, 18-35/1.8 a 70-200/2.8. Zvlast treba nejaky trilety dite nahanet s pevnym 70/2.4 je krkolomny, jednodussi vzit ten 70-200/2.8 byt trochu dal a jen prezoomnout kam to sedi .)

    Na M4/3 tezko rict cim bych to ekvivalentne nahradil. Kazdopadne by to bylo dost drahy :D
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XMEDA: asi jo. ja mam rada zoomy, ale 14-150 me proste nezaujala.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KRISKA: On in 14-200/3.5-5.6 by byl fajn.. 12-200/4 jsem navrhoval nekde v digi fotacich.. nevidim to technicky nerealne, jen na to musi dozrat trh. A s konstant F4 by to byla modla pro videotocice.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Olympus EPL-6 + M42 industar 50/3.5
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XMEDA: ja premyslela kdyz uz o 12-200... ale brala bych nejakou 12-200 f4 za 40t jako super univerzal:D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam