• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEXIKMikro 4/3 (Micro Four Thirds) - KLUB PRO VŠECHNY ČLENY RODINY!
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KRISKA: Jo jo, jde to premapovat treba na tu packu u AE-L tlacitka, ale asi to nebudu takhle prekopavat.

    12-100/4 se mi zamlouva univerzalnosti, jen skoda, ze to stoji docela dost, takze se to neobhaji proti existujici Kmount vybave.
    A ano, je tu 14-150 ale vetsina lidi rika, ze ty delsi ohniska stoji za houby. A pak jeste Panasonic 14-140, ale to bude podobny a jeste bez WR. No uvidim, treba casem o neco zavadim .)

    Stabilizace te veci je obdivuhodna. 3s fotka z ruky na 14mm a vubec nemaznuta pohybem.. tak to ani Pentax neda. Tam mam nejaky vterinovy expozice z ruky a to uz je uplna hrana. Idealne se vejit do 1/10s na sirsim ohnisku.

    A co ten Olyn zvladne se 75-300, tak to uz je uplne nesmysl. Jakoze 1/5s @ 300mm a neni to rozhybany.. co to je za magii :D
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XMEDA: jo ten prepinac vlevo me stve, i kdyz na nekterych kodelech jde prepnout jinam, na em1 mk2 urco, na em5 nevim.
    jinak taky mi vic vyhovovaly ty stary vyklopny displeje, nez tenhle na kloubu. zvykla sen si, ale...

    tak at pekne slouzi:)

    ja ted byla na vylete po dlouhe dobe s 12-100 a
    ac 12-60 je opticky (ostrosti)dle me horsi a vadi mi ten zoom, tak tech 200-300g je na celodennim vylete sakra poznat pri noseni...
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XMEDA: ale co to vidi oci moje:D
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Rozdil v AF je hodne velky. Zvlast s teleobjektivem. A ostri to i ted v noci na strom na zahrade jen zlehka osvieny lampou z dalky.

    Jen je skoda, ze displej nejde prvne vyklapet nahoru a dolu a pak preklopit do strany, musi nejdriv na stranu a pak jde otocit. Jsem hodne zvykly z toho EPLka fotit s koukanim shora na LCD. Ale to EVFko to zase vyvazuje trochu.
    A je trochu skoda, ze je to takova plastova hracka. Taky plastovym Pentaxem K20D bych to asi bez potizi rozmlatil a ten Pentax by fotil dal. A posledni podivnost je ten prepinac/zapinac vlevo. Vsechny ostatni olympusy se mi zapinaji tlacitkem vedle spouste, tak je to takova nekonzistence. Ale aspon to ma dve kolecka na prime nastaveni clony a casu.

    Tesim se na vikend az to poradne vyvencim se 75-300.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    vubec to nepo..

    XMEDA
    XMEDA --- ---
    vubec to nepotrebuju
    vubec to nepotrebuju
    vubec to.. ;)
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XMEDA: ja furt premyslim o prodeji panaleicy 12-60 :D kup si telo a zbav me skla:D ten zoom naopak nez zuika me desne prudi
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KRISKA: premyslim nad tim, treba to nekdo koupi a prejde me to :D uz to slezlo z 11k.. jestli to snizi jeste, tak ho vemu :D ale pak k tomu budu muset jeste splasit aspon 12-50...

    Jenze fotaku mam nadbytek uz ted :D Achjo. 1st world problems.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XMEDA: asi jo, des upgradovat?
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    OM-D E-M5 Mark III za 9k je dobra cena? :)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KRISKA: Mo pokracuje, jen na to lepi OM system loga.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XMEDA: hlavne sigma obcas mela neco na m43 skoda ze v tom nepokracuje
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Tu prebalenou Sigmu 150-600 nechapu. Stoji to jako ta Sigma i s fotakem a je to velka FF krava na M4/3 snimac.. to tam mohli aspon zabudovat ekvivalent speedboosteru a meli by z toho zajimavy objektiv s podstatne lepsi svetelnosti i obrazem, kdyz se cele to FF pole zhusti na 2x crop snimac.
    Ale ne.. oni udelaji takovou divnou vec a jeste za takovou palku.


    Jak kdyby se inspirovali u Ricohu.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    OM System OM-1 Mark II initial review: AI AF improvements to Stacked CMOS flagship: Digital Photography Review
    https://www.dpreview.com/reviews/om-system-om-1-mark-ii-initial-review
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    European OM-1II and 150-600mm pricing leaked – 43 Rumors
    https://www.43rumors.com/european-om-1ii-and-150-600mm-pricing-leaked/
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XMEDA: tak to trochu zavist, ja si zacala po 4 mesicich s panaleicou konecne zvykat na ten obracenej zoom a ted sem se zuikem vyrazila na lednacka a samo ze na opacnout stranu... a pak uletel :D
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KRISKA: mam uz 75-300, takze to neresim, ale vypada zajimave.
    Na Pentaxu mam ruzny objektivy orientovany ruzne a nedela mi to problem. Proste vim ze touhle sigmou zoomuju vlevo a timle pentaxem vpravo :D
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XMEDA: 150 -600 mm NUTNE potrebuju:D
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    XMEDA: ta 100-300 je za bazarovych 8t co se da sehmat dost slusna ale nwsmi ti vadit zoom na opacnou stranu, nez maji zuika:D a zrovna u telete ti to spis utece, nez u sirokace:D
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    Om Digital big announcement on January 30: New OM-1II, 9-18mm mark II and 150-600mm lens coming! – 43 Rumors
    https://www.43rumors.com/om-digital-big-announcement-on-january-30-new-om-1ii-9-18mm-mark-ii-and-150-600mm-lens-coming/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam