• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    ANNIE:
    Já psa : Doufám, že naše děti vychováme (a oni se vychovají v tomhle ohledu i bez nás) ... Naše děti budou uplně jiný. Dle mého budou brát homosexuála uplně jako hetero. Já jsem jinek než moje rodiče a ty jsou o trochu otevřenější než jejich rodiče. V tom, bych problém neviděl za 1až 2 generace. Dnes ano...

    Jinak srovnávat výzkum z USA s ČR je asi jako ptát se na vesnici a v Praze... Závěr k nějakému výzkumu může člověk pochopit až poté, co viděl metodiku...
    LISTIKUS
    LISTIKUS --- ---
    Dítě může byt šikanováno diky své rase, chování, projevum....ale protože ma dva tatínky tak ne???? to je hloupost ne? to není moc ligický argument proc adopci jo a ne

    Děti nejsou terčem jen proto, že jsou odlišné, ale proto, že se neumí šikaně BRANIT.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    http://www.apa.org/pi/lgbc/publications/lgparenting.pdf

    Oficiální stanovisko Americké psychologické asociace k homoparentálnímu rodičovství - na základě metastudie dosavadních výzkumů.

    Homorodiče jsou prokazatelně stejní rodiče jako hetero některé výzkumy naznačují že místy i lepší.
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    Ono je sice krasna myslenka, ze nejdriv musime nase deti vychovat v heterosvazcich, aby dalsi generace byla tolerantni a nesikanovala deti ze stejnopohlavnich paru, jenze dost pochybuju, ze to bude fungovat v praxi. Souhlasim naprosto s MRS_BRIGHTSIDE ohledne prijimani normativity spolecnosti atd. Muj nazor je, ze spolecnost zacne tyhle deti prijimat v momente, kdy se s nimi zacne potkavat. Driv ne.
    Samozrejme je to o to vetsi vyzva pro rodice vytvorit jim takovy prostredi, aby se dite dokazalo se sikanou srovnat a zaroven je i na rodicich, aby dokazali situaci obhajit i ve skole (skoro si myslim, ze vetsi peklo dokazou udelat ucitele nez deti obcas). Ono je trochu naivni se domnivat, ze ted do skol chodej jen deti z naprosto "normalnich" hetero rodin a nikdo kvuli svemu zazemi doma netrpi a sikana vychazi jen z deti samotnych. Ja vyrustala s nalepkou "otec neznamy" a i na velmi otevrenym a dobrym gymplu mi to obcas pedagogove davali dobre sezrat treba...
    MRS_BRIGHTSIDE
    MRS_BRIGHTSIDE --- ---
    ZONICEK: delali se dlouhodobe, ve statech i v kanade (tam to jede uz docela dlouho, jako o docela samozrejme veci mluvil o svych dcerach, ktere vychovavaji s partnerem john greyson, ktereho jsme pred par lety meli jako hosta na Mezipatrech). a pred-vyzkumy uz fungujicich v sede pravni zone rodin ve statech, kde pak adopci povolily (spanelsko, svedsko...)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ZONICEK: "In summary, there is no evidence to suggest that lesbian women or gay men are unfit to be parents or that psychosocial development among children of lesbian women or gay men is compromised relative to that among offspring of heterosexual parents. Not a single study has found children of lesbian or gay parents to be disadvantaged in any significant respect relative to children of heterosexual parents. Indeed, the evidence to date suggests that home environments provided by lesbian and gay parents are as likely as those provided by heterosexual parents to support and enable children's psychosocial growth."

    Zdroj: American psychological association
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    ECLECTICA:
    Holka+holka znám co mají děti Kluk + kluk neznám. A ten výzkum alespoň jednoho dospělého, stim souhlasím. Ale bylo to děláno i na muž+muž - dítě ?
    To je jako když udělám výzkum toho, jestli lidi jedi maso. Vyjde, že 80% lidí maso jí a z toho řeknu, že 80% lidí jí klokana, protože to je maso...
    Pokud někdo dělal výzkum přesně na muž+muž+dítě (adoptované) tak bych si ho rád přečetl ...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ZONICEK: výzkumy dysfunkčních rodin ukazují, že děti, které měly alespoň jednoho dospělého, kterému důvěřovaly, si do životao odnášejí méně traumat.
    Dítě potřebuje prostředí, které je stabilní a lidi, kterým může věřit, a je úplně jedno, jestli je to otec s matkou, babička, teta nebo dva tátové.
    A propos, ty si myslíš, že homoparentální rodiny u nás neexistují? Jistěže ano, a jsou jich minimálně stovky. Čím méně se před tím budou zavírat oči, tím lepší pozici tyto rodiny budou mít.

    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    Já neříkám ne adopcím. Já jen říkám, že je nato brzo. Doufám, že naše děti vychováme (a oni se vychovají v tomhle ohledu i bez nás) tak, že jejich děti budou brát gaye jako uplně normální volbu. Ale teď je nato dle mého brzo. V dnešní době bych se soustředil spíše na zařazování do neplodných rodin, kde nechápu jejich důvod trvat na "vlastním" dítěti... Samozřejmě to neni u všech.
    MRS_BRIGHTSIDE:
    Jenže pokud má dobré známky a je šikanované, tak se může třeba utěšit u rodičů, ale tady ta šikana bude právě díky těm rodičům. Víš, jak pak bude takové 8 leté dítě reagovat, když bude mláceno za své rodiče ? Já ne, a proto mám ten názor jaký mám. Prostě děti mají trochu jiný rozum než já a ty...
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    ZONICEK: ja chapu jak to myslis... ale opravdu se domnivas ze to dite to ma v decaku lepsi?
    MRS_BRIGHTSIDE
    MRS_BRIGHTSIDE --- ---
    ZONICEK: ja tohle jako argument neberu, protoze kdyz se podvolujes pravidlum sikanujicich omezenych blbu, tak ty pravidla prijmas... a nic se nezmeni. a ano, deti na zakladce jsou ve velke casti hnusaci, ale sikany si dite "uzije" casto ze spousty jinych duvody (nadvaha, sportovni neschopnost, dobre znamky, neobvykle hadry - jen z toho, za co ja jsem to dostavala ve skole sezrat)... takze rikat "oni by ho sikanovali, takze v zajmu tech potencionalnich deti ne adopcim" je alibismus podle mne. proste proto, ze kdyz tim argumentujes, tak jako bys s nimi souhlasil. a to neberu...
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    ZONICEK: normalita je spolecensky definovana vicemene.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ZONICEK: na druhou stranu, takové rodiny jsou realitou i dnes. A pokud se na ně začnw pohlížet jako na normální (ať už ta iniciativa přijde odkudkoli), ubude zdánlivých důvodů k posměchu, protože to vrstevníci dítěte nebudou považovat za nic zvláštního.
    ZONICEK
    ZONICEK --- ---
    Hlasoval jsem zásadně proti a to z tohoto důvodu :
    Ve světě, kde jsou lidi jako já a dovolím si říct i ECLECTICA (nikoho jiného odtun jsem moc nesledoval) bych byl zásadně pro, ale ve světě, kde jsou i lidé s komplexem ze svého života, komplexem ze školy nebo z rodičů by to dítě dle mého trpělo. Na záklaladce jsou děti nerozumné a ošklivé. Někdy velice ošklivé a otázka, jak by to to dítě snášelo.
    Já bych se ubral jiným směrem. Adopce hetero párům. Nejsem žena a tak to asi nepochopím, ale pokud nemůžu mít děti, tak si ho adoptuji. Bohužel znám pár párů (nemůžu říct přesně jestli to bylo na popud manžela nebo manželky) kde se rozešli proto, že jeden nemůže mít děti a ten druhý chce vlastní. Vlastní dítě je dle mého to, které miluji a starám se o něj. Pokud by mě rodiče nemilovali a nestarali se o mě, tak bych je za vlastní taky nepovažoval. Když se dále koukneme na dnešní dobu, kdy se početí oddaluje a muži mají děti po 30 a jejich sperma je už v 26 (netuším přesně, ale jde to dolu) na pokraji plodnosti, tak se tato situace neplodných párů bude ještě zhoršovat a tam by chtělo zapracovat...
    Proti gayům nemám vůbec nic, pár jich znám a mám je fakt rád, ale prostě se opravdu o to dítě bojím, protože třeba naše základka byl teror i pro dítě s rovnátky...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ZUZKAOU: Já bych jako ideální pár viděla Pavla Vítka a Janise Sidovského. Jsou spolu dlouho, žijí spořádaně, pošahaní se taky být nezdají a jsou zabezpečení... :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Než jsem utekla z SOS vesniček, tak jsme to měli s kolehou PRistou jako interní humor, že až budeme potřebovat tu publicitu, tak si do vesniček seženeme nějaký ten homopár.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    SHEALA: on je Hromada hlavně vážně nemocný, žejo.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Respektive pěstounská práva bude mít jen jeden z nich, což ale u pěstounské péče nebývá neobvyklé.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ANNIE: No nesměj bejt registrovaný.
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    ZUZKAOU: ono to právě snad není v zákoně o pěstounské péči, ale v zákoně o registrovaném partnerství. Zkusím to dohledat...


    SHEALA: presne :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam