• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    SAIL_OR: ani se moc nedivím :-) je to docela smutné :_(
    SAIL_OR
    SAIL_OR --- ---
    zase jsem se rozhořčila..

    http://zpravy.idnes.cz/polovine-tuzemskych-stredoskolaku-vadi-homosexualove-pjd-/kavarna.asp?c=A100107_155356_kavarna_chu

    jak trapný, v roce 2010. ostuda pro školy i rodiče a koneckonců i puberťáky samotný.
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    ROMANAMI: toz lide do RP vztupuji docela dost, tak se zeptej jich ;-)
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    KAWALSKI: no četla jsem ten tvůj rozbor a proto se táži k čemu že by to mohlo býti dobré
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    ROMANAMI: pro nas k nicemu ;-) radsi dal budu samozivitelem ;-)
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    GAGOO: a k čemu je ten papír dobrý ?
    GAGOO
    GAGOO --- ---
    ROMANAMI: V tom je ta ironie - že nějaký ten duchovní, který by nám požehnal by se snad nakonec i našel... ale co potom... jít si na radnici pro ten pasquil co si říká RP? z toho mám poněkud rozporuplné pocity...
    ROMANAMI
    ROMANAMI --- ---
    KAWALSKI: GAGOO: no a pak tu jsou samý stížnosti na to jak nám ti naši zákonodárci nepřejí :-))
    GAGOO
    GAGOO --- ---
    Ok tak já se dám taky zapsat k protestantům... u těch takolíků už je těch židů stejně nejak moc...ROLF
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    GAGOO: a ja na to, ze jsem protestant...a vy na to, ze protestanta si nevezmete uz vubec :ROFL a konec "manzelskym hadkam" ;-)
    GAGOO
    GAGOO --- ---
    KAWALSKI: No pokud vím, skončili jsme na to že na sňatek se židovkou nedostanete biskupský dispens...
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    GAGOO: o nebylo na vas, to bylo obecne k tematu ;-) a my se prece nevezmeme, jak jsme se predevcirem dohodli ;-)
    GAGOO
    GAGOO --- ---
    KAWALSKI: jejda muži můj, ještě jsme se nevzali a Vy už byste se rozváděl?...
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    GAGOO: já TS samozřejmě považuju za jedno z nejosobnějších témat, nicméně zase na druhou stranu (jako u všech podobně osobních záležitostí) vidím potřebunějaké "osvěty". TS je poměrně vzácná a běžná populace má o problematice velmi zkreslené představy, což těm, kterých se to osobně týká, může velmi ztěžovat život.
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    GAGOO: kdyz jeden z partneru nerekne tomu druhemu o sve TS diagnoze, tak to muze byt po uzavreni manzelstvi duvodem pro zruseni manzelstvi ( poku se to ten druh dozvi a bude chtit rozvod ) ;-) to jen tak na okraj ;-)
    GAGOO
    GAGOO --- ---
    A jee ted diskuse zbytečně spěje k oblíbenému (poznám/nepoznám)...
    estrofem bere spousta žen - TS většinou nejsou - skutečnost že žena zobe hormony implikuje že nemá vaječníky - s takovou rodinu asi jen tak nezaložíte a nemusí být TS...
    Ad hlas a xicht - to je individuální ... já se dva roky živila jako obchodnice na telefonu... ale pochopitelně mě to stálo nějakou přípravu navíc proti obyčejným ženám...

    Samozřejmě uznávám, že snoubenci/partneři mají právo být informování o vzájemném zdravotním stavu a že tato informace k tomu tak nějak patří...
    Nikoliv tedy nezbytně informace o transsexualitě jako takové - ale informace o možnosti či nemožnosti založit rodinu...já to pochopitelně netutlám, ale nesoudila bych nikoho kdo by to (že je TS) zatloukl...
    Nevedeme tady diskusi o tom zda to zcela a navždy ututlat - tak aby člověka proflákl až "chromozomální obraz" snažím se sdělit, že je to téma velice delikátní a není zcela pochopitelně předmětem "běžných" hovorů" a když už tak je potřeba mít za zřeteli, že je jedním z nejosobnějších témat vůbec.
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    jinak k tematu, ja bych souhlasil s Lurou, ono clovek se musi se svoji minulosti nejdrive srovnat, pak teprve o ni muze mluvit. lecktery TS clovek se proste vnitrne nesrovna a pak ani logicky nemuze o sve minulosti moc muvit. jenze ono kdyz se o necem nemluvi, tak se to nevymaze, nezmzi to, zustava to porad v clvoeku nespracovane a to take neni dobre...
    zas kazdy jsme jiny, me nedela problemy mluvit o cemkoli, at uz je to muj Ts problem, znasilneni, domaci nasili nebo smrt ditete, pac ja zas z vlastni zkusenosti vim, ze kdyz o problemech mluvim hlavne s lidmi, kteri jimi take prochazeji/prosli, tak jim to pomuze...
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    ECLECTICA: tak musim rict, ze ta oblast ibntimni je lecky takova, z to zrovna na tom nepoznas, a to nemluvim z jedne nebo dvou zkusenosti ;-) obsem oblicej, u hodne MtF hlas, pac jsou line s tim neco delat, to ti napovi urcite ;-)
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    GAGOO: tomuhle rozumím, ale přece jen, zcela hypotetickyu partnera/partnerky bych to vědět chtěla (a považuju za nepravděpodobné, že bych to nezjistila, přece jen v oblasti faloplastiky mají lékaři co dohánět a u MtF, pokud nepodstoupí platiky obličeje, je leccos podle tváře taky poznat, nehledě na celoživotní užívání hormonů, které člověk asi neschovává na nejtajnějších místech), a to přímo od něj/ní.
    Proč? Třeba z důvodů eventuálního založení rodiny a když pominu tyhle "praktické věci", i proto, abych ho/ji mohla lépe chápat.
    GAGOO
    GAGOO --- ---
    Ech - tedy k minulosti... a proč si od ní udržuji maximální možný (ale rozumný) odstup...
    Nafasovat při narození neadekvátní tělesnou schránku /a k ní stejně neadekvátní společenskou roli/ je troufám si říci pořád ještě v top 10 traumat, které se lidské bytosti mohou přihodit*, neváhala bych to přirovnat třeba ke znásilnění, nebo ke zneužití k dětství, prostě zásah osudu se kterým pokud se dokážete srovnat /mnozí to nedokáží suicidita u neléčených TS je v řádu desítek procent sama tipuji tak 30%/ tak ani po tomto srovnání nemáte potřebu exponovat se s upomínkami na toto období znovu a znovu - samo srovnání se s tímto "traumatem" pro vás vnitřně může být zdrojem síly, ale stále to není konverzační téma k čaji - zde si opět pomohu analogií se znásilněním - /btw těžko si představit znásilnění duše komplexnější a děsivější než právě toto/ - Tedy, Která ze znásilněných žen o této skutečnosti kdy informovala své pozdější partnery? a máme jim to za zlé? a máme to za zlé TS? ano? ne? proč? Která z takto traumatizovaných žen má potřebu se k této události vracet v hovorech, vzpomínkách, fotografiích? - zde ještě upozorňuji, že znásilněné ženy mohou povšechně počítat se sympatiemi a soucitem společnosti - TS často nikoliv...místo znásilnění si zde můžete pro účely myšlenkového experimentu přiřadit jakékoliv jiné velmi silné trauma - namátkou mne napadá mnohaleté nespravedlivé vězení či zajetí ve válečném konfliktu, případně situaci kdy člověk utrpí rozsáhlé zohyzďující zranění, které se podaří odstranit a vyléčit až po letech /ale pomněte, že ani oběti znásilnění, či váleční veteráni, ani nehodami zohavení lidé zpravidla nezažívají tak siný tlak na svou sebeidentifikaci důstojnost a integritu jako TS/

    Pokud si toto vše necháte projít hlavou a upřímně si zodpovíte na výše položené otázky, získáte jakous takous minimální platformu pro pochopení TS a jejich vztahu k minulosti.

    Není divu, že řada TS lidí se ke své minulosti nehlásí a nemá potřebu o ní hovořit /ani s nejbližšími/ a proč by také měli?

    Jaké jsou z toho pro mne (jsem TS MtF po operaci mám 11let) praktické závěry:
    Nemám potřebu se zpětně hrabat v minulosti, s rodinou se pochopitelně stýkám a ani já ani oni nemají problém;z přátel jsem si nechala 2 a sice ty nejlepší - ale moc se nestýkáme po škole je to osud rozfoukal po světě, fotografie nearchivuji žádné, třídní srazy ignoruji, téma svojí minulosti považuji za striktně soukromé a s partnerem se o něm bavím jen na přímý dotaz jinak ne - sama od sebe tu potřebu už prostě jaksi nemám... pokud by se mne na toto téma dotazoval někdo z "cizích lidí" - tedy kdokoliv jiný než členové mojí nejbližší rodiny - namátkou třebas kolega či kolegyně v práci - zpříkra bych ho/ji odbyla s tím, že mu do toho nic, ale opravdu nic není nikoliv proto, že bych sama nebyla s tématem srovnaná, ale proto se jedná o věc natolik soukromou /na úrovni zdravotního stavu/ že to nepotřebuji probírat s kde kým přičemž samozřejmě cizí zvědavost byť pochopitelná byť doprovázená sympatiemi a touhou "dozvědět se" pro mne skutečně není legitimním důvodem k otevírání hovorů o minulosti...


    *všimněme si jak často pracují s mýtem uvěznění duše ve špatném těle pohádky a mýty - proměna princezny v babici či obludu? co je to jiného než analogie k TS osudu...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam