• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies
    ISOBEL
    ISOBEL --- ---
    TMA: protože ateista si dobře vystačí sám :-)
    podle mě hlavní výhodou sdružování gayů a lesbiček není "kruhová obrana" před vnějším, někde zlým, heterosexuálním světem, ale hlavně ohromné usnadnění nalezení partnera/partnerky.
    Sama se s komunitou moc nestýkám, nemám to moc zapotřebí právě proto, že už partnerku mám. Kdybych neměla, sdružovala bych se víc :-)

    Hledat vhodnou slečnu například v běžné hospodě nebo na běžné akci je statisticky dost beznadějný, ne?
    MRNOUS
    MRNOUS --- ---
    no a ja si tak rikam, ze letos bych uz do toho taky mel nejak prastit .. :)
    ale mam z toho panickou hruzu :)
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    Děkuji za pozitivní reakce. Velmi si jich vážím a, i když se to třeba nemusí zdát, znamenají pro mě hodně.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    ANNIE: mě i těší, že se tu někdo svěří, myslím, že je to známka toho, že tu plus mínus panuje příjemná atmosféra.
    Jinak AKI_NO8 samozřejmě dostává palec nahoru :)
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    AKI_NO8: díky moc za takhle otevřený popis... fakt super :)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    AKI_NO8: velké gratulace. Bravooo!!!
    TMA
    TMA --- ---
    ECLECTICA: Proč se nesdružují třeba ateisté? V USA jsou pronásledovanou menšinou a přesto se nesdružují. Kdyby to bylo jen vnějším tlakem, tak by se měli šikovat úplně stejně.
    ANNIE
    ANNIE --- ---
    LUBOB: muzu to rict jen na zaklade zkusenosti s ceskou komunitou, ale ano. Primarne maji tendenci se sdruzovat gayove s lesbama. Zaroven ale, v takhle vznikle komunite jeste vznikaji vyhradne gay a vyhradne lesbicke skupiny, ktere opacne pohlavi nemusi vubec. Specialne v takhle vzniklem sdruzeni gayu muze vladnout az jisty sovinismus, ze mezi sebe nepousti vubec nikoho.
    Lesby maji gaye radi. Podle me je to pro ne muzsky prvek, ktery po nic nevyzaduje ale nic dalsiho (sex, vztah) a stale se jich dokola nepta, kdy uz se konecne rozhodnou lesbami nebyt a jestli jsou lesbami jen kvuli tomu, ze je nejaky chlap zklamal.
    Celkove bych rekla, ze tendence sdruzovat se je primarne na zaklade stejne zkusenosti, kterou homosexualove maji. A pripada mi prirozene, ze pokud se u nekoho v praci uvolni misto a vi, ze ho muze nabidnout svemu znamemu a je to gay (a ma tedy hodne pratel gayu), tak to udela... tim muze vzniknout dojem "sdruzovani se". Rozhodne bych za tim ale nehledala zadnou konspiraci....

    Tenhle prispevek je hodne subjektivni, muze to opravdu fungovat jen v komunite, kde se pohybuje. Rozhodne existuje spoustu leseb a gayu, kteri komunitu ignoruji a ziji si naprosto po svem a nijak se nesdruzuji
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    ECLECTICA: myslis, ze se tedy sdruzuji uplne stejne gayove s lesbama jako gayove s gayama ci lesby s lesbama?
    DIVA
    DIVA --- ---
    ačkoli společný "nepřítel" stmeluje, tje pravda ;)
    DIVA
    DIVA --- ---
    a proč? proč by se neseskupovali jako ostatní na základě jiných úzce profilových společných zájmů
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    JAGA: Dneska jsme na tohle téma narazily při obědě s Gekko: v podstatě jsme se shodly na tom, že jde o potřebu, která vzniká jakoby zvnějšku, díky tlakům ze strany většinové společnosti.
    JAGA
    JAGA --- ---
    Homosexuálové mají tendenci se sdružovat, řekl psycholog Klimeš - Článek - Z domova
    http://web.volny.cz/noviny/zdomova/clanek/~volny/IDC/130401/homosexualove-maji-tendenci-se-sdruzovat-rekl-psycholog-klimes.html
    JAGA
    JAGA --- ---
    AKI_NO8: Díky, že to sdílíš, nikdy bych si takové pocity nepředstavila, musí to být síla, když člověk mění identitu...
    DIVA
    DIVA --- ---
    JAGA: to bych byla transsexuálka, ptž ve svých snech běžně existuju v mužské inkarnaci .) a ne, nejsem ;)
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    Ahoj,

    Doufám, že nebudu moc mimo téma. Kdyžtak to smažte, nebo nasměrujte správným směrem. Nicméně tento víkend pro mě hodně znamenal, protože sem zažila spoustu nových věcí. Nejenom že jsem celý víkend fungovala jako žena, i když jenom mezi nejbližšími přáteli, ale dnes jsem konečně i vyšla na ulici. Nejdřív na nákup v blízkém krámku a před chvílí se nechala odvézt taxíkem domů, načež jsem kus cesty (cca 250metrů) šla pěšky, i když (bohudík nebo bohužel) nikoho nepotkala. Před chvílí se za mnou zabouchly dveře od bytu, naneštěstí prázdného, a teprve vstřebávám to, co jsem dneska vlastně "dokázala". Srdce mi ještě teď buší a stále se trochu třesu (a to ne tím, jaká je venku zima). Já vím, asi jde o úplnou drobnost a samozřejmě někteří z vás si tím prošli a už na tom nic nevidí. Nicméně se mi tím dneska nabořily počáteční obavy a strach. Ne že bych se ho zbavila uplně, ale už aspoň trochu vím, že je možné aspoň trochu fungovat jako žena, i když jsem se tak nenarodila.

    Jenom to potřebuju všechno ze sebe dostat a nemám kolem sebe živou duši, tak sem doufala, že najdu třeba pochopení zde. Předem děkuju.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    ECLECTICA: tam už dávno vůbec nekoukám hele....nemá to smysl
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    TEKKIT: nicméně diskuse na novinkách je opět výživná :/
    ELWARA
    ELWARA --- ---
    to teda, nebo se v té hospodě těsně předtím hodně opil...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    to vypadá že se v hospodě vsadil že si vykope politickej hrob:))))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam