• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies
    DIVA
    DIVA --- ---
    JAGA: to bych byla transsexuálka, ptž ve svých snech běžně existuju v mužské inkarnaci .) a ne, nejsem ;)
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    Ahoj,

    Doufám, že nebudu moc mimo téma. Kdyžtak to smažte, nebo nasměrujte správným směrem. Nicméně tento víkend pro mě hodně znamenal, protože sem zažila spoustu nových věcí. Nejenom že jsem celý víkend fungovala jako žena, i když jenom mezi nejbližšími přáteli, ale dnes jsem konečně i vyšla na ulici. Nejdřív na nákup v blízkém krámku a před chvílí se nechala odvézt taxíkem domů, načež jsem kus cesty (cca 250metrů) šla pěšky, i když (bohudík nebo bohužel) nikoho nepotkala. Před chvílí se za mnou zabouchly dveře od bytu, naneštěstí prázdného, a teprve vstřebávám to, co jsem dneska vlastně "dokázala". Srdce mi ještě teď buší a stále se trochu třesu (a to ne tím, jaká je venku zima). Já vím, asi jde o úplnou drobnost a samozřejmě někteří z vás si tím prošli a už na tom nic nevidí. Nicméně se mi tím dneska nabořily počáteční obavy a strach. Ne že bych se ho zbavila uplně, ale už aspoň trochu vím, že je možné aspoň trochu fungovat jako žena, i když jsem se tak nenarodila.

    Jenom to potřebuju všechno ze sebe dostat a nemám kolem sebe živou duši, tak sem doufala, že najdu třeba pochopení zde. Předem děkuju.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    ECLECTICA: tam už dávno vůbec nekoukám hele....nemá to smysl
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    TEKKIT: nicméně diskuse na novinkách je opět výživná :/
    ELWARA
    ELWARA --- ---
    to teda, nebo se v té hospodě těsně předtím hodně opil...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    to vypadá že se v hospodě vsadil že si vykope politickej hrob:))))
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    Odborářský boss vyvolal skandál výroky o homosexuálech – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/domaci/194006-odborarsky-boss-vyvolal-skandal-vyroky-o-homosexualech.html
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    GEKKO: souhlas
    GEKKO
    GEKKO --- ---
    KAWALSKI: Jj, alespoň ty články, ke kterým jsem se nějakým způsobem dostala, bisexualitu okázale ignorovaly.. ;)
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    GEKKO: tak ono tezko provadet nehjake studie, kdyz se ani odbornici nemohou dohodnout, jestli ta bisexualita vubec existuje :-/
    GEKKO
    GEKKO --- ---
    ECLECTICA: Sexuální orientace je pravděpodobně určená různou diferenciací jistých struktur v mezimozku během časného vývoje plodu.. nedokážu si moc představit, jak se dá tohle kulturně podmínit ;) Ale je třeba připustit, že studie, které by to podporovaly, uskutečnené na rozsáhlejším vzorku populace tuším zatím chybí..
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    GEKKO: něco podobného jsem tu už kdysi psala (ohledně té křivky distribuce).
    Jinak já bych nepodceňovala kulturní podmíněnost sex. orientace.
    GEKKO
    GEKKO --- ---
    LURA: S tím bych souhlasila, jenže záleží na tom, jaký tvar má křivka distribuce sex. orientace v populaci.. a moc se mi nechce věřít, že se její vrchol nalézal někde uprostřed a bisexuálů by byla většina.. spíš bych věřila, že bude mít tvar 'J' nebo 'U'..


    LUBOB: A má u zvířat smysl rozlišovat mezi chováním a orientací.. ? člověk se může do jisté míry rozhodnout, že se bude chovat jinak než je mu přirozené.. ale zvíře?
    Pokud přepokládáme, že homosexualita má nějakou evoluční podstatu, tak bisexualita by se mohla vyvinout podným způsobem.. s tou výhodou, že umožňuje flexibilnější chování.. tj. jedinec si může vybrat jestli je pro měj výhodnější investovat do vlastní reprodukce nebo do potomků svých sourozenců..
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    tak teoreticky by mohlo jít i o konstrukt sociální (poskytování sexu za výhody)
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    ECLECTICA:
    ehm. jednak se jedna o bi/homosexualni CHOVANI (mne uz to tu misty pripada jak ve skolce & ne v odbornem klubu:-)).
    & druhak, neni to jev stejne, ba dokonce ani nejak hojne rozsireny jako chovani heterosexualni.

    & nakonec, nijak to neodpovida na muj dotaz, jak by se bisexualita vyvinula jako geneticky determinujici faktor.

    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    LUBOB: bisexuální chování je zaznamenáno i u zvířat, stejně tak jako chování homosexuální.
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    LURA: tak kdyz uz se tu takhle "teoretizuje", tak jakym mechanismem by se v lidech (& proc ne ve zviratech?) v predlouhem evolucnim procesu vyvinula biologicky/geneticky podminena bisexualita?


    podezrele, ze?

    LURA
    LURA --- ---
    GEKKO: Třeba tak, že mezi lidmi existují dva póly - vyhraněná homosexualita a vyhraněná heterosexualita, což jsou lidé, kteří se 100% chovají homo nebo heterosexuálně a zbytek lidí se pohybuje někde mezi těmito póly...
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    JAGA:
    Co myslíte, platí to?

    nepochybne. ale jen pro ty na urovni bonobu :-)

    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    GEKKO: ... a naopak :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam