• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LA_BETEQueer studies
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    THOMASMORTA: Z pohledu laika bych řekla, že gendrově korektní (nebo asi v našem případě spíše neutrální) jazyk nejde vytvořit, dokud sama společnost nepříjme tuto problematiku za svojí. Takže se spíše musíme nejdříve všichni k sobě naučit slušlně chovat a potom až spolu mluvit podle nějakých pravidel, které si určíme.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Zvažuji diplomovou práci na téma meza a možnosti genderově korektního jazyka, tak bych se chtěl zeptat, mají-li queer studies k tomu co říct, případně jestli existuje nějaká queer lingvistika.

    Především bych potřeboval zjistit, jaké by vůbec byly požadavky na (ideální) gendrově korektní jazyk.
    LUBOB
    LUBOB --- ---
    ehm, bude tu jeste nejaka odborna diskuse?
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    Jde dneska kromě mě někdo do těch Friends?
    JAGA
    JAGA --- ---
    https://secure.avaaz.org/en/stop_corrective_rape/?vl
    Petice proti "nápravnému znásilňování" leseb v Jižní Africe
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    Tak mám týden to toho Lets Queer with us ve friends, stále nemám co na sebe a tanečního partnera. Kdyby se mě někdo chtěl ujmout, tak budu ráda.
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---


    thx to TOOMUCH
    LURA
    LURA --- ---
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    JANITA: A jak to ještě bude probíhat? Já spíš když někam jdu, tak už se chci i hýbat. Aby to neskončilo, že budu sedět na židli, koukat na předvádějící se tanečníky a tanečnice a popíjet drink, načež potom půjdu rovnou domů. Spíš bych si latinu a swing zatančila s někým ochotným sama, nehledě na to, jak mi nejdou kroky.
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    AKI_NO8: ted ti nevim, jak to brat :-D ja jsem opet uz tak 9 mesicu přešťastně zadana s klukem...ale toho s sebou brat nebudu :-D
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    KAWALSKI: Super....já už jsem zase "skoronezadanná", tak už taky.
    KAWALSKI
    KAWALSKI --- ---
    lidicky a co nejaky ten srazik? uz jsem "skoropražská" a tak mam cas kazdy vsedni vecer
    JANITA
    JANITA --- ---
    AKI_NO8: queer eye bylo trosku neco jinyho. byl to festival zorganizovanej asi za dva mesice a podle toho to taky vypadalo.. my uz jedeme druhou sezonu tanecnich kurzu a party.. jen jsme meli z duvodu casu nekolikamesicni pauzu..
    Takze na party vem kohokoliv a prijd! :) Bude to stat za to.
    AKI_NO8
    AKI_NO8 --- ---
    JANITA: Přemýšlím s kým bych zavítala, abych nedopadla jako minule na QueerEye.
    JANITA
    JANITA --- ---
    Doufam, ze se s nekterymi z vas uvidim!

    JANITA
    JANITA --- ---
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    zdá se, že i gayové a lesby mají svá ochranná božstva .-)

    Erzulie - Wikipedie
    http://cs.wikipedia.org/wiki/Erzulie
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    ERUANNELE
    ERUANNELE --- ---
    LA_BETE: Ani si nechci představit KDO by to kontroloval a JAK, to by bylo na doživotní trauma.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam