• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SSAMIADPsychičtí* upíři*
    LALINA
    LALINA --- ---
    KALIPH: tys me připomněl ještě jednu možnou krásnou zámenu, kdy je možno označit někoho za upíra na základě toho, že mě interakce s někým unaví, rozhodí, apod.
    Dříve, když jsem ještěl naslouchala lidem s problémama se to stávalo, že oni přišli., kladli otázky, chtěli odpovědi a já místo hotových odpovědí jsem jim kladla taky otázky.. Vedla jsem je k tomu , aby zapřemýšleli, aby si došli k něčemu sami, páč to má cenu největší.
    Byly to místama opravdu bolestivé nebo těžké okamžiky a musela jsem to hlídat, aby se to nezvrtlo a i když dotyční by bejvali mluvili a mluvili, musela jsem ukončit ty hovory nejpozdeji za dve hodiny, protože potom už by to bylo přes moc pro nás oba. A někdo mi občas po takovým sezení řekl: "tyjo, vždycky, když s tebou muvím, tak se potom cejtím hrozně"..)ale pokračoval by klidne dál:-))
    Nebo, " tyjo, vždycky, když s tebou mluvím, tak me po čase začne bolet hlava."
    Ale byli to lidi poměrně pokročilí a tak svoji unavu nepřipisovali mě, ale tomu, že jsme hloubali hodne hluboko v problémech a to je vždycky nepříjemné a nebo že proste museli v tu chvíli hodně přemýšlet (a třebas i netradičně, nenaučeně přemýšlet) a na to nejsme zase tak zvyklí, takže hlava bolí.
    Nikdy me nikdo z nich nerekl ani v legraci, že jsem upír .-)

    čili je možný, že třebas i nevědomně děláme neco, co nás stojí hodně sil, ale je to naše neschopnost, antipatie, neochota nebo odpor, co nám tu záležitost dělá nepříjemnou a místo abysme se podívali na skutečnej důvod, je nejsnadnější říct, že někdo je upír a ten za to může...
    Svalit "vinu" na druhého je snadný, ale docela nerozumný řešení...protože nás to nedovede nikam dál...k sobě a do sebe.
    LALINA
    LALINA --- ---
    MUTHA: to tezko..
    LALINA
    LALINA --- ---
    MUTHA: jojo, drobky, drobku.
    A nekdo i bobky... co je na tom nemožného?

    je kuriozní si myslet, že lidi ze sebe nic nevyzarujou, nic nedávají ven... si ani neumím představit tohlecto...
    LALINA
    LALINA --- ---
    KALIPH: to tezko, me tvoje energie nevoní .-))
    ANNA
    ANNA --- ---
    SHMAIDA: jelikož si uvědomuju, že všechny starý a nemocný lidi neznáš a úplně výslovně neříkáš "všichni", tak jsem tam dala ono "+/-", stalo se ti to u nich, ale nevylučuješ jiné potenciality:)
    pozor, je trochu rozdíl mezi tím, čemu se běžně říká afektovanost (stojenost, přehnanost), a afektem ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Afekt ). i víceméně neafektovaní lidé někdy jednají v afektu.
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    MUTHA: :))) přésně, ale zároveň nezpochybňuju to, že jsou lidi, který parazitujou, myslím, že pravda je tak někde mezi, jak už to tak bývá
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    ANNA: jo, to je možný ... automaticky všichni ... jestli to tak vyznělo, tak pardon, mluvím jenom o tom, co jsem zažila ... a ským jsem byla ve styku ... že mě mohli vyčerpávat si řikám až teď zpětně, v ten moment to nijak člověku nepřijde a ani to neřeší ... ani automaticky nečekám, že přijdu k našim a tam je připravená babička: jupí jupí, to si neska zase nasaju energie :))) spíš jen tak pátrám a zjišťuju, jak to mají ostatní ...
    jestli máš pocit, že sem afektovaná, tak to je zajímavej postřeh, že takhle působím na ostatní :)))
    úplně se tady ale nechápem, bohužel nejsem schopná to vysvětlit, tak jak bych chtěla :) a ani to nebudu zkoušet, moc mě to vysává :-D
    KALIPH
    KALIPH --- ---
    Mě tady vysává leda Lalina... Nedaří se mi ji číst.
    ANNA
    ANNA --- ---
    btw, nevysává vás tahle diskuze? nebo nechodíte si sem pro ňamky? :)
    ANNA
    ANNA --- ---
    SHMAIDA: jasně že je to zjednodušený, když se to vrazí do pár vět na internetech. nejspíš chci poukázat na možnost svobody odejít, nestýkat se atd., na to, že je někdy dobrý si dát svojí energii a integritu víc do kupy, než začnu pomáhat lidem okolo, třebaa z prostýho důvodu, že to nejspíš povede k větší spokojenosti.
    imho tebe ty vysávací lidi nějak serou. a imho je afekt tou trubkou, jakou teče upírům cizí energie.
    jinak nevim... přijde mi, že máš svůj konstrukt, ve ketrém jsou staří, nemocní, postižení lidé automaticky (+/-) těmi, co potřebují energii od druhých. a že za ten úbytek energie může být zodpovědný taky tehle konstrukt (prostě se sama vyčerpáváš). nechci tím ale zpochybňovat, co cítíš.
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    MUTHA: oni ale nežijou na úkor nás ... když máš hlad a najdeš na zemi pohozenej chleba, je to parazitování, žiješ na úkor někoho... žiješ DÍKY někomu, kdo tam ten chleba pohodil... a komu evidentně nechybí, jinak by ho tam nepohodil... jo jasně, on ho mohl ještě ztratit, ale to je taky jeho vina, že si to nehlídal ... a pořád to není na úkor někoho ...
    LALINA
    LALINA --- ---
    SHMAIDA: jo, tak tak.. líp bych to neřekla...
    a nekdo ztrácí energii kvůli nečemu jinýmu a nějakou mentálni zkratkou za to viní nekoho, neco...

    například ten Václavák: neberou mi energii ty lidi, ti jsou kolikrát takoví na rozdíl ode me nabití a sršící, akční... ale me vadí se prodírat davem, me vadí bejt takhle natesno mezi lidma a to, že mě to vadí, to me oslabuje, vyčerpává...ne ti lidi sami... a tak dale a tak podobně... Nekdy by stálo za to opravdu poctivě a šířeji se podívat na skutečné příčiny, proč jsme z něčho unavení a vysosaní...

    Kdysi jedna moje kamoska prohlásila o jedné ženě, se kterou jsme se v rámci čajovnické společnosti občas potkávaly, že "jí bere energii". Tehdy jsem jestě tenhle duchovníckej slang neznala a přišlo mi to hrozně legrační.
    Říkám jí: hele, proc nemluvíš, jak ti zobák narostl, proč normálně neřekneš, že tě štve?
    A ona se rozesmála a říká: jo, štve mě, že se tak asertivne prezentuje a nedá mi žádnej prostor (ona je totiž taky taková a potřebuje se výrazně prezentovat:-))

    čili ta žena nejenomže nevěděla, že by někomu brala energii, ale ani ji nikomu nebrala....spíš ji sršela ven.
    takže pozor na to.
    LALINA
    LALINA --- ---
    MUTHA: krádež
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    MUTHA: upřímně řečeno nevím, jen se mi nelíbí to tak nazývat, protože to zní, jakože sme chudáčci, na kterejch ostatní parazitujou... ano, jsou samzořejmě lidi, kteří parazitujou naprosto cíleně, viz různý tyhlety kolegyně ... ale pak jsou lidi, kteří prostě energii potřebujou, procházej energetickým polem a sbíraj to, co tam "leží", co mi tam necháme volně plynout ... ne to, co nám BEROU ... my sme něco poslali do éteru, protože zřejmě máme pocit, že můžeme plejtvat ... on si to vezme a my pak brečíme, že nám utekla energie, kterou sme si neohlídali ... a nadáváme mu do parazitů ... to přece není fér a není to ani hezký
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    MUTHA: nenazývala bych to parazitováním
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    WAMP_ELF: s tímhle souhlasím...

    dyť si vemte kolikrát stačí se jen projít po narvaným václaváku ... kolik vám to vezme energie... lidi energii prostě berou obecně, někdo míň někdo víc ... a stejně tak je k tomu někdo náchylnější a někdo míň ...

    pak pudete na hodinu do lesa a bude vám úplně nejlíp...

    řekla bych, že se to nedá takhle úplně zobecňovat
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    ANNA: napsalas to hezky, rozumně, ale stejně si nemůžu pomoct...myslím, že tohle je hrozně zjednodušený, že se nekoukáme na všechny ty propojení, vztahy, energie, řešíme apriori jen sami sebe, svoje problémy... nemyslím si, že to, že to ze mě někdo vysává energii musí nutně znamenat, že já mám problém něco přijmout... čímž neříkám, že to neznamená, že nemám problém něco řijmout, co já vím, nikdy jsem nad tím takhle nepřemejšlela ... troufám si ale říct, že většina lidí energií vysává, aniž by se o to museli nějak snažit, prostě přijdou do místnosti, a cejtíš, že seš najednou unavená... ten člověk se s tebou nemusí ani bavit... stačí když sedí vedle tebe ... zažila sem to x-krát třeba v MHD. nebo když sem rok hlídala mentálně postiženou 13tiletou holku, která byla naprosto zlatá, ale po dnu stráveným s ní sem byla totálně voddělaná... pořád mě objímala, protože potřebovala energii, tělo její energii potřebovalo ve velkým a musela hledat nějaký externí zdroje, aniž by někomu otravovala život svejma problémama nebo kecama... teď už je to lepší, protože se s energiema snažím pracovat a nedávat svojí energii, ale jen bejt kanálem tý energie...
    nicméně rozumím a chápu, cos tím chtěla říct... samzořejmě že největší kus práce musíme udělt my.
    LALINA
    LALINA --- ---
    WAMP_ELF: jak často? od kolika let je človek podle tebe starší?
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    ANNA: babička je blbej příklad, starší lidi jsou často vysavače automatický, prostě to potřebujou. Schváleno přírodou..
    LALINA
    LALINA --- ---
    ANNA: bravo :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam