• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DYDYVýtvarné zpracování kovů a drahých kamenů aneb rytí, odlévání a kovářství
    SFUMATO
    SFUMATO --- ---
    Tak se také pochlubím se svými výtvory. Snubní prsteny na přání z damastélu v podobě klenotů. Nějak se ten vztah musí korunovat, že?



    AGOG
    AGOG --- ---
    Kozuka, rukojeť nožíku nošeného v pochvě meče ze slitiny mědi. 98x14mm


    AGOG
    AGOG --- ---
    Ať to tu nespí.
    AGOG
    AGOG --- ---
    IRIS23: prosím do klubu Kovárna.
    IRIS23
    IRIS23 --- ---
    Ahoj, měla bych dotaz, kolik tak může přibližně stát nechat vykovat podobný nápis: http://ostatni.bazos.cz/inzerat/57478952/stary-napis-med.php
    díky moc za info
    AGOG
    AGOG --- ---
    Jen upřesním, že na tom odkazu se zavádějícím titulkem je níže diskutovaná kniha.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    AGOG: těch KNIH!! Kurva to budou vánoce
    Díky:)
    AGOG
    AGOG --- ---
    Různé rytecké techniky v knihtiskařství - Karel Němeček
    http://digibooks.cz/index.php?id_product=50&controller=product
    Je tam i to ražení.
    B3DA
    B3DA --- ---
    WAMP_ELF: 'Technologie pro 1., 2. a 3. ročník SOU : Učební obor rytec kovů / František Bárta'
    nevim jak bude sehnatelna, uz pred lety jsme si ji museli kopirovat z jedne skolni kopie.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    čistě náhodou nevíte někdo o nějaký pěkný knize o kovorytectví ? Ideálně v čestině.
    AGOG
    AGOG --- ---
    Motiv- Už jsem zblbý z angličtiny.
    AGOG
    AGOG --- ---
    WOJTYLA: To je moc malý do oceli. Anebo není, ale hloubka bude v řádech desetin mm. Motif musí být kónický jako u klasických raznic s čísly. A taky jsem si jistý, že takový razníček hned vyříháš od raženého materiálu pokud má být raženo za tepla. Klidně bych tedy razil za studena, ale počítej s malou hloubkou ražby jako od klasických raznic.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    AGOG: samozrejme necham si rad poradit. Motiv je velmi jednoduchej vlastne takovej stan jen trojuhelnik s carou v pulce a cockou zakladne.
    AGOG
    AGOG --- ---
    WOJTYLA: 6x6mm a 3 mm hloubka? To se mi zdá poměrně nesmysl.
    Vzhledem k tomu, že motif musí mít taky určitý masoaby to něco vydrželo tak se toho do 6x6mm moc nevejde.
    Co jsem viděl loga na mečích, sekerách a podobně tak teda tak hluboký nebyly. Jinak takhle malá věc vyjde asi levněji ručně. Nahoď obrázek toho loga kdyžtak.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    STQ: ja to vzdycky delal strojne, pokud myslis vyrobu samotneho razniku, rucne se ryje dneska uz jen malokde, nejcasteji na zbrane. kombinovane to je skoro vsude, protoze se vetsinou jedna o kusovou ci zakazkovou vyrobu, nema dalsi automatizace krome samotne vyroby uz smysl protoze by se nikdy nezaplatila a dokonceni je pak rucni, coz uz je pak vetsinou jenom ocisteni, srazeni hran, lesteni atd. skutecne rucne se dneska ryji jen umelecke rytiny (nejcasteji na zbrane) a to jeste malo kde, i u umeleckych rytin to je casto 90% strojni prace a 10% rucni prace ktera tomu da ten spravny neexaktni nadech. Mluvim samozrejme o komercni vyrobe.

    Horsi to je s rezbarstvim, to se srtojne rucni rezba napodobuje velice spatne, protoze drevo klade v ruznych smerech a mistech ruzny rezny odpor a rozdil mezi strojni a skutecne rucni rezbou je mnohem patrnejsi, protoze stroj ruznou strukturu a hustotu dreva v ruznych mistech nerespektuje.
    STQ
    STQ --- ---
    JVCNC: todle se dela rucne...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    JVCNC: tepelný zpracování neni problem to já udělám,... velký cca 6x6mm, už jsem dostal radu na ID Bublinky... hloubka reliefu je třeba aspon 3mm...
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    WOJTYLA: to zalezi od velikosti ktera z puvodniho dotazu neni zrejma, kdyz to je male tak se da i rucne, pak potrebujes rytce, coz se dneska shani uz hur nez CNC (jestli se ale nepletu tak tu na nyxu aspon 1 byl), jestli to je znaceni do nozu, tak to nemusi byt ani moc vystouple, tudiz ani moc casove narocne ani pro rytce ani pro cnc. Chtelo by to pak asi i zakalit aby to neco vydrzelo, coz udela zmeny ve vyberu materialu, ne kazda ocel je kalitelna, co je vhodne na razniky se da dohledat v tabulkach v urceni pouziti u trid materialu.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    JVCNC: měl jsem namyslim spíš nekoho kdo to udelá ručně... i když vlastně nevim proč?:-) mely by na tom bejt dve "loga" nebo značky nožířský...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam