• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THEO_PHILVaříme PIVO aneb jak se ušetřit gambáče
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    CYBERWOLF: teda... leda že by se jim to tam namíchalo z vedlejšího provozu
    Weyermann® LIVING & DRINKING | Weyermann® Gambrinus dogsweets | purchase online
    https://shop.weyermann.de/en/Food/Weyermann-Gambrinus-dogsweets.html
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    X_RATED_IDIOT: hmm... vyloupnutá slunečnice by měla mít na jedné straně ještě takový "ocásek". Jako klíček, ale není to klíček. Ale to se mohlo klidně ulomit, takže to možná fakt je slunečnice. Nebo teda alespoň nemám lepší nápad, co by to bylo. A vůbec mě nenapadá, jak by se mohla dostat do ječmene :D
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    X_RATED_IDIOT: hoď sem fotku těch "slunečnic"
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    Vařil jste teď někdo z ejláku od weyermanna? Já dneska načal pytel a zarazilo mě, kolik je v tom (asi) slunečnicovejch semínek. Původně jsem tipoval myší trus
    JAKOUBEK
    JAKOUBEK --- ---
    Ahoj. Naskytla se mi možnost odkoupit za zvýhodněnou cenu 10 Kč bílé kartonové krabice na 12 ks 500 ml plechovek (3x4). Stav 100-90%. Chvíli byly součástí výstavní expozice. Sám využiju jen část. Nevíte, zda by se někomu nehodily na skladování nebo posílání? Pořád poslouchám, jak ceny krabic rostou, tak se radši ptám. Jsou k vyzvednutí v Dejvicích.

    DOCENT
    DOCENT --- ---
    X_RATED_IDIOT: Cold IPA je nesmysl a náš společný nepřítel!
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    DOCENT: s vystírkou do nižších teplot jsem zatim skončil. V aio varně jak to udělá ten pudínk, tak to vyhazuje tepelnou pojistku. A taky se to připejká a je z toho cejtit spálenina. A nezjistil jsem žádnou výhodu. Ale používal jsem to jen na pšenici.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    DOCENT: to už trochu zní jako ta podivná nová móda cold ipa
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    DOCENT: tak doufám v prahu, do lbc se nedostanu
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    DOCENT: to mě extra zajímá, protože přes zimu (a vlastně už teď) mám dokonale stabilní (v ránci týdne se to hýbne o pár desetin C) teplotu, dle měsíce 16-13C, což by pro tyhle kvasnice mohlo být ideál a mohl bych snadno dělat ležáky.
    DOCENT
    DOCENT --- ---
    X_RATED_IDIOT: V Garpovi. Jmenuje se to Hookeův záklon. Bude to v Liberci a v Praze snad taky soudek vezmou. Použil jsem nové kvasnice od Lallemandu NovaLager. Měly by snést kvašení až 20°C bez vyšších esterů, síry a diacetylu. Já je držel na 14-15°C a paráda. Ještě si musím zaarchivovat pár lahví, pro test jak na tom bude pivo za půl roku. Jestli to není jen na takové rychlokavšky.
    DOCENT
    DOCENT --- ---
    X_RATED_IDIOT: Mě přijde, že když dám víc žita, chmel na studeno je hořce ulpívající, asi ta guma blokuje biotransformaci. Příště začnu vystírkou opravdu pod 40°C a nechám to alespoň 20 minut.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    DOCENT: žito je hrubý, to jo. Rval bych to spíš do ležáku. Jenže mně po něm pálí žáha jak prase
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    DOCENT: aha, kde to bude k dostání? A kdes to vařil, pokud to neni tajný?
    DOCENT
    DOCENT --- ---
    X_RATED_IDIOT: Jo, tuhle várku jsem udělal v pivovaru, na prodej do hospod, abych mohl taky někam zajít žejo a necucat doma svoje lahváče. Mám teď doma v kyvetě i hutnějšího ejla s karamelovým žitem a Enigmou. Ale u žita mám problémy s DH, je to dost drsné.
    HELIUM
    HELIUM --- ---
    X_RATED_IDIOT: skoro .... hodim přiměřeně na začátek chmelovaru, koštnu, a podle toho se rozhodnu kolik tam toho dám potom
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    HELIUM: mám lípu, jenže lípa hrozně pouští, tak bych to měl fakt leda na to vánoční a nemusel bych tam cpát ten lipovej květ :)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    DOCENT: jak i v hospodě? to si ho někde necháš točit, nebo budeš mít na zádech camelkyvetu? :)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    HELIUM: jak, podle chuti? :)) si jako nacpeš pusu šišek, podumláš, popřemejšlíš a vymyslíš schéma chmelovaru? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam