PATISLAV:
DAN9K: To m;že být chyba toho novináře, nikoliv té zprávy o stavu české biodiverzity.
Apropos: teď se (bohudík) stává stále podporovanější vypásání luk a stanovišt se zajímavou florou a faunou. Evropské strukturální fondy platí organizace, které pak regionálně tuto činnost zajišťují (např. my spolupracujeme s
http://www.daphne.cz/ *). Je to metoda, která má mnohé výhody a podporuje malo-rolníky v regionu, zájem o své okolí u vesničanů, hnojení těch luk, podporu chovu koz (dříve ji měl každý za městem) a další výhody, které nejsou krátkozraké.
*
A Dafné má docela zajímavé stránky a přednášky, projdětě se případně ten web.
např k těm motýlům, co se tu řešilo:
"Po velmi úspěšném loňském roce, kdy se nám podařilo po více než padesáti letech obnovit na lokalitě Šraňky pastvu koz a ovcí, dále jsme vyčistili rozsáhlé plochy od náletů a vysázeli bezmála dvacet stromků starých a netradičních odrůd, pokračujeme v těchto aktivitách i letos. Na konci března proběhla první pracovní akce, které se účastnili zaměstnanci městského úřadu ve Ždánicích. Dále jsme na začátku dubna výsadbou 40ti stromků obnovili starou třešňovou alej. Na podporu vzácných druhů motýlů jsme také vyseli na poli vedle pastvin květnatý pás ze směsi několika živných bylin."